Hakkımızda

Özel Piri Reis Okulları, Orion Eğitim Vakfı tarafından Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8 yıllık zorunlu eğitim yasasının yürürlüğe konması sonrası başta Saint Joseph Fransız Lisesi olmak üzere, tüm liselere alt yapı oluşturmak amacı ile kurulmuştur.

Orion Eğitim Vakfı kurucuları İclâl Kardıçalı, Esat Kardıçalı, Lucien Arkas, Ahmet Tükel, Jak Kaya, Frère Pierre Caporal, Yann de Lansalut, Hasan Denizkurdu, Hervé Giraud ve Selim Bonfil'dir. 2009 yılında Zerrin İnanç, 2013 yılında Ayşe Güldem Cerit, Çağlayan Kökkılınç, Mehmet Öcal Özbilgin, Neslihan Aksoy, Fevzi DemirDeniz Sipahi ve Aybars Kendir davet edilerek Vakıf Mütevellisi'ne katılmışlardır.

Vakfın amacı Atatürk ilkeleri doğrultusunda Türk Gençliği'ne eğitim alanında hizmet vermektir. Okullarımız, anasınıfından başlayan yoğun bir Fransızca eğitiminin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenimine de önem vermekte ve anaokulundan başlayarak İngilizce de öğretilmektedir. Dil öğreniminin yanı sıra, ana ders programları doğrultusunda çağdaş bir eğitim vermek hedefimizdir. Amaç sadece bilgi aktarımı değil, iyi insan; okumayı seven, akılcı, bilgili, bilinçli, yaratıcı, duygusal zekâsı gelişmiş, araştıran ve analiz yetisine sahip, kendisi ile barışık bireyler yetiştirmektir. Okullarımızda özellikle yabancı dil öğretiminde dilin kültürü ve yaratılan doğal ortamlarda sunumu önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin, eğitim ve öğretimlerinde aktif ve öğrenci merkezli bir yaklaşımla, araştırma, yorumlama, paylaşma, yaratıcılık ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Eğitim kadromuz Vakıf tarafından düzenlenen değişik formasyonlar ile kendini sürekli yenilemekte, güncelleştirmekte ve hedeflere ulaşmayı sağlamaktadır.

Öğrencilerimizin hem sosyal, hem bilgi düzeylerini geliştirmek için, ders saatleri dışında değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler önemsenmektedir.

Orion Eğitim Vakfı imkânları doğrultusunda akademik yönden başarılı ve sanat veya sporda yetenekli öğrencilerine kısmi burs vermektedir. Ayrıca, yine imkânlar doğrultusunda İzmir ve yakın çevresinden öğrencileri katıldığı çeşitli edebiyat, resim, müzik yarışmalarını ve spor etkinliklerini düzenlemekte veya düzenlenmesine destek olmaktadır. Vakfın AB ülkelerindeki okullarla ortak projeler yapma ve "Yaşam Boyunca Eğitim" inancına uygun olarak yetişkinlere yönelik kurslar düzenleme projeleri sürmektedir.

Orion Eğitim Vakfı

Tarihçe

Özel Piri Reis Okulları, Milli Eğitim Bakanlığı'nca 8 yıllık zorunlu eğitim yasasının yürürlüğe konması sonrası başta Saint Joseph Fransız Lisesi olmak üzere, tüm liselere alt yapı oluşturmak amacı ile Orion Eğitim Vakfı tarafından kurulmuştur.

Orion Eğitim Vakfı kurucuları: İclâl Kardıçalı, Esat Kardıçalı, Lucien Arkas, Ahmet Tükel, Jak Kaya, Frère Pierre Caporal, Yann de Lansalut, Hasan Denizkurdu, Hervé Giraud ve Selim Bonfil’dir. 2009 yılında Zerrin İnanç, 2013 yılında Ayşe Güldem Cerit, Çağlayan Kökkılınç, Mehmet Öcal Özbilgin, Neslihan Aksoy, Fevzi Demir, Deniz Sipahi ve Aybars Kendir davet edilerek Vakıf Mütevellisine katılmışlardır.

Vakfın amacı Atatürk ilkeleri doğrultusunda Türk Gençliğine eğitim alanında hizmet vermektir. Okullarımız, anasınıfından başlayan Fransızca ile yoğun bir Fransızca eğitiminin yanı sıra ikinci bir yabancı dil öğrenimine de önem vermekte ve anaokulundan başlayarak İngilizce de öğretilmektedir.Dil öğreniminin yanı sıra, ana ders programları doğrultusunda çağdaş bir eğitim vermek hedefimizdir. Amaç sadece bilgi aktarımı değil, iyi insan; okumayı seven, akılcı, bilgili, bilinçli, yaratıcı, duygusal zekâsı gelişmiş, araştıran ve analiz yetisine sahip, kendisi ile barışık bireyler yetiştirmektir.Okullarımızda özellikle yabancı dil öğretiminde dilin kültürü ve yaratılan doğal ortamlarda sunumu önem taşımaktadır. Öğrencilerimizin, eğitim ve öğretimlerinde aktif ve öğrenci merkezli bir yaklaşımla, araştırma, yorumlama, paylaşma, yaratıcılık ve sorumluluk duygularının geliştirilmesi hedeflenmektedir. Eğitim kadromuz Vakıf tarafından düzenlenen değişik formasyonlar ile kendini sürekli yenilemekte, güncelleştirmekte ve hedeflere ulaşmayı sağlamaktadır.

Öğrencilerimizin hem sosyal, hem bilgi düzeylerini geliştirmek için, ders saatleri dışında değişik sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler önemsenmektedir.

Orion Eğitim Vakfı imkânları doğrultusunda akademik yönden başarılı ve sanat veya sporda yetenekli öğrencilerine kısmi burs vermektedir.Ayrıca, yine imkânlar doğrultusunda İzmir ve yakın çevresinden öğrencileri katıldığı çeşitli edebiyat, resim, müzik yarışmalarını ve spor etkinliklerini düzenlemekte veya düzenlenmesine destek olmaktadır. Vakfın AB ülkelerindeki okullarla ortak projeler yapma ve Yaşam Boyunca Eğitim inancına uygun olarak yetişkinlere yönelik kurslar düzenleme projeleri sürmektedir.

Kurucu Mütevelli Heyeti

 • Selim Bonfil
 • Fr. Pierre Caporal
 • Yann de Lansalut
 • Esat Kardıçalı
 • İclal Kardıçalı
 • Jak Kaya
 • Lucien Arkas
 • Hasan Denizkurdu
 • Ahmet Tükel
 • Hervé Giraud (Fotoğrafta bulunmamakta.)

Mütevelli Heyeti

Ayaktakiler  (Soldan Sağa)     Oturanlar (Soldan Sağa)
Çağlayan Kökkılınç     Frère Caporal
Esat Kardıçalı     İclal Kardıçalı
Fevzi Demir     Zerrin İnanç
Ahmet Tükel     Ayşe Gülden Cerit
Hasan Denizkurdu      
Lucien Arkas      
Aybars Kendir      
Jak Kaya      
Mehmet Öcal Özbilgin      
Selim Bonfil      
       


Fotoğrafta Bulunmayanlar:

Hervé Giraud
Elizabeth Maire
Yann de Lansalut
Neslihan Aksoy
Deniz Sipahi

Yönetim Kurulu

 • Selim Bonfil 
 • Hasan Denizkurdu
 • Lucien Arkas
 • Zerrin İnanç
 • Deniz Sipahi
 • Ahmet Tükel

Orion Eğitim Vakfı İletişim

Adres: Dr. Mustafa Enver Bey Cad. No: 36/2 Alsancak/İZMİR
Telefon: 0232 489 8902
Faks: 0232 489 0178
E-Posta: info@orionegitimvakfi.org.tr

 

Yönetim Kadrosu

Okul Müdürü

Sabrina ATASEVEN

Okul Müdürü

Kurumsal İletişim

Burcu KARPAT
Kurumsal İletişim Koordinatörü

Anaokulu Müdür Yardımcısı

Berrak ÇETİR

Anaokulları Müdür Yardımcısı

İlkokul Müdür Yardımcısı

Derya Salman

İlkokul Müdür Yardımcısı

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Murat Fehmi Özsoy

Ortaokul Müdür Yardımcısı

Fransızca Öğretmenleri

Tuba Saraç

Fransızca Bölüm Başkanı

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Marmara Üniversitesi, Fransızca Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 1992 yılından beri İstanbul ve İzmir Saint-Joseph Liseleri başta olmak üzere Fransızca öğretmenliği, Yabancı Diller Koordinatörlüğü ve Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Fransa'da Franche-Comté Üniversitesi'ne bağlı CLA'da Fransızca Öğretmenlerine formatörlük görevinde bulunmuş, eğitim vermiştir.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2009

Çiçek Çetinkaya

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 9 Eylül Universitesi, Buca Eğitim Fakültesi, Fransızca öğretmenliği Bölümü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Saint-Joseph lisesinde 3 yıl çalıştıktan sonra 2003 yılından beri kurumumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2003

Chrystel Göktan

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: İnstitut de formation des maîtres (İ . U.F.M.)

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Fransa'da 6 yıl sınıf öğretmeni olarak  çalıştıktan sonra 4 yıl bir özel okulda çalıştı. 2003 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2003

Evrim Heperdoğan

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Université de Rouen section FLE

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Kısa bir süre Güney Kore de Fransız enstitüsünde çalıştıktan sonra 2002 yılından bu yana okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2002

Angelique Börekçi

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Stendhal Grenoble III  universitesi, Fransa

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 3 yıl Kamerun Adalet Bakanlığı'nda çalıştıktan sonra 9 yıl devlet/özel, okul/üniversite dil bölümünde çalıştı. 2007 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2007

Meral Doğaner

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Saint-Etienne Üniversitesi - Fransa

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Saint-Etienne Üniversitesinde Fransızca öğretmenliğinden sonra 1998 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 1998

Zeynep Uyaroğlu

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: İstanbul Üniversitesi - Fransızca Mütercim Tercümanlık

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Ekonomi Üniversitesi

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2010

Betty Monnot

Fransızca Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm:     Université de Franche-Comté-Métiers de l’Enseignement, de l’Education et de la Formation

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar:     Fransa’da sınıf öğretmenliği yapmıştır.

Çalışmaya başladığı yıl: 2014

 • «Geri  
 • 1

İngilizce Öğretmenleri

Emel Üstün

İngilizce Bölüm Başkanı

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: İzmir'de Özel Kurs Ve Derhanelerde Çalıştıktan Sonra 2005-2008 Yılları Arasında Özel Güzelbahçe Piri Reis İköğretim Okulu'nda Görev Yapmıştır. Özel Bir Okulda Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı Görevini Üstlendikten Sonra 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılından İtibaren yeniden Güzelbahçe Ve Karşıyaka Piri Reis Okulları'nda İngilizce Dil Koordinatörlüğünü Üstlenmiştir.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2005-2008, 2012

Nüket Çandır

İngilizce Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: İzmir Özel Amerikan Koleji  - Ege Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü – Ege Üniversitesi Pedagojik Formasyon 

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 3yıl Moskova’da International Anglo American School of Moscow’da çalıştıktan sonra İzmir’de birkaç özel okulda İngilizce öğretmenliği yaptı. 2012-2013 eğitim öğretim  yılından itibaren Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda  İngilizce Öğretmenliği görevini yerine getirmektedir.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

Günce Öner

İngilizce Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Doğu Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Bornova Koleji

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

 • «Geri  
 • 1

İtalyanca Öğretmenleri

 • «Geri  
 • 1

Branş Öğretmenleri

Bahar Ölçer

Türkçe Öğretmeni - Türkçe Bölüm Başkanı

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar: İzmir Özel Kubilay Dershanesi, Özel Çakabey Okulları 

Çalışmaya başladığı yıl: 2015

Fatma Özlem Genç

Beden Eğitimi Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO)-2001

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar: Çamlaraltı Koleji - 2006-2015

Çalışmaya başladığı yıl: 2015

Nebahat Handan Onaran

Türkçe Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Celal Bayar Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı

Yüksek Lisans (Doktora) Durumu-Alanı: Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Yüksek Lisans

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Fen Bilimleri Dershanesi

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

Murat Fehmi Özsoy

Matematik Öğretmeni, Müdür Yardımcısı

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi, İlköğretim Matematik Öğretmenliği

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2002

Jale Adato

Matematik Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Yeditepe Üniversitesi Matematik Bölümü Burslu

Yüksek Lisans: Yeditepe Üniversitesi Ortaöğretim Matematik Öğretmenliği Burslu

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 3 yıl Yeditepe Üniversitesi'nde, 4 yıl özel okulda matematik öğretmeni oalarak çalıştıktan sonra, 2009 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2009

İlgi Ulaşır İlhan

Matematik Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi Matematik Bölümü

Yüksek Lisans (Doktora) Durumu-Alan: Afyon Kocatepe Üniversitesi Matematik Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Özel Gelişim İlköğretim Okulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2011

Cem Öcal

Fen Öğretmeni - Ortaokul Zümreler Koordinatörü

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Fizik Bölümü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Üç yıl çeşitli dershanelerde, 2 yıl bir özel okulda çalıştıktan sonra 2006 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2006

Nurdan Koruyucu

Fen ve Teknoloji Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Celal Bayar Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 11 yıl İzmir'de bir dershanede, bir yıl özel bir okulda görev yaptıktan sonra 2014 yılında Piri Reis Okulları ailesine katılmıştır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

Arzu Simsaroğlu

Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 
Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: İzmir Özel Başarı Dershanesi (1995- 1996), İzmir Özel Türk Koleji (Tarih – Sosyal Bilgiler Öğretmenliği) (1996-2011)  
Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2011

Nur Petek

Görsel Sanatlar Dersi Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi - Buca Eğitim Fakültesi Resim Öğretmenliği 

Yüksek Lisans (Doktora) Durumu-Alanı: Dokuz Eylül Üniversitesi - Buca Eğitim Fakültesi  Eğitim Bilimleri Enstitüsü  Eğitim Programları ve Öğretim Ana Bilim Dalı

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2004

Senem Kızılkay

Görsel Sanatlar

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi - Resim - İş Eğitimi Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Mev Koleji

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

Ergün Tekin

Beden Eğitimi Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Konya Selçuk Üniversitesi B.E.S.Y.O

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Bir yıl Saınt Joseph Lisesi'nde çalıştıktan sonra 2001 yılından bu yana okulumuzda çalışmaktadır. Aynı zamanda Piri Reis Spor Kulubü antrenörlüğü yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2001

Güray Kera

Satranç Antrenörü

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Türkiye Satranç Federasyonu 2, Kademe Satranç Antrenörü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Karşıyaka Satranç Merkezi, Pusula Dershanesi, Güzeltepe Spor Kulübü, Çakabey Koleji

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2010

Seçil Gencel

Müzik Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm:  Dokuz Eylül Üniversitesi Buca Eğitim Fakültesi - Müzik Öğretmenliği Bölümü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Takev Özel İlköğretim Okulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl:  2012

Kerem Sandıkkaya

Müzik Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakultesi Müzik Bölümü

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 2007-2011 Çamlaraltı Koleji (İzmir), 2011-2012 Martı İtalyan Koleji (İzmir),  2012-2014 Rota Koleji (İzmir)

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

Serap Gençel Siraay

Dans

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege  Üniversitesi Konservatuarı -Türk Halk Oyunları

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: İzmir Devlet Tiyatrosu Dr. Cavit Özyeğin İ.Ö.O 

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl:     2013

Gökhan Yüksel

Bilgisayar Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi - Bilgisayar Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Özel Piri Reis Okulları

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2013

Suzan Karakuzu

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesi

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 26 Yıl Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda çalıştı.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014
      

 • «Geri  
 • 1
 • 2

Sınıf Öğretmenleri

Özcan Üçpınar

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 

Selçuk Üniversitesi ilköğretim matematik öğretmenliği 1998-2003

Trakya Üniversitesi sınıf öğretmenliği 2004-2007

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar:

Özel Kültür Okulları 

Namık Kemal İlköğretim Okulu(MEB)

Özel Salihli Koleji

Özel Dünya Test Etüt Uygulama ve Eğitim Merkezi

Çalışmaya başladığı yıl: 2015

Sebahat Kızılelma

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisans

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 23 yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okullarında çalıştıktan sonra  1999 yılından beri okulumuzda  görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 1999

Gülay Özeğrilmez

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisans

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 22 yıl Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda çalışmıştır. 11 yıl özel okullarda çalıştıktan sonra Şubat 2010'dan beri okulumuzda görev yapmaktadır.

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2010

Gülden Gülgeci

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Açık Öğretim Fakültesi Ön Lisans Tamamlama - Akşehir İlk Öğretmen Okulu  

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: MEB Çeşitli Devlet Okulları(27 Yıl), Özel Tevfik Fikret İlköğretim Okulu (14 Yıl)

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

Perihan Üstün

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği 

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Özel Topaç Eğitim Kurumları İle İzmir Özel Türk Koleji 

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

F. Asuman Bahçeci

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisans ( Bursa İlk Öğretmen Lisesi)

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Hakimiyeti Milliye İlkokulu, Devak İlkokulu - Ortaokulu, Özel Işıkkent Eğitim Kampüsü, Özel İzmir Martı İlkokulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2013

 

Emel Özsakallı

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Trakya Üniversitesi  - Sınıf Öğretmenliği 

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: AKEV Koleji, Özel Çamlaraltı İlkokulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2013

 

H. Mine Öktem

Sınıf Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Anadolu Üniversitesi Eğitim Ön Lisans 

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Mustafa Urcan İlkokulu, Türk Alman Kültür Eğitim Vakfı, Özel İzmir Martı İlkokulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2013

Banu Dinçel

Sınıf Öğretmeni - İlkokul Zümreler Koordinatörü

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Celal Bayar Üniversitesi Demirci Eğitim Fakültesi

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 2004-2006 Devlet okulu, 2006-2013 İzmir Özel Türk Koleji

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

 • «Geri  
 • 1

Anaokulu Öğretmenleri

Sinem Gündeşli

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 

Ege Üniversitesi Çocuk Gelişimi (2010) 

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar: 

Yapa Bornova Çocuk Kulubü 2010/2012
Yapa Balçova Çocuk Kulubü 2012/2015

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2015

Aycan Güneş

Anaokulu Yardımcı Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 

Seferihisar Kız Teknik ve Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümü

Anadolu Üniversitesi Susyal Hizmetler Bölümü

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

Mine Ersimitçiler

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Hacettepe ÜniversitesibÇocuk Gelişimi ve Eğitimi 1996

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar: 

Sev ilköğretimde anasınıfı Öğrt.

A plus Anaokulu öğretmenlik ve müdürlük

Özel Ege Artı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde idari birimde ve özel eğitim öğretmenliği

Çalışmaya başladığı yıl: 2015

Duygu Aydın Eryılmaz

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul: Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmeni

Çalıştığı Kurum ve Kuruluşlar:

Denizli Bahçeşehir Kolejinde Anaokulu Bölüm Başkanlığı 2 yıl

İzmir Bahçeşehir Kolejinde Anasınıfı Öğretmenliği 1 yıl

Küçük Kulüp Eğitim Kurumlarında 7 yıl

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2015

Öznur Camkesen

Anaokulu Yardımcı Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: 

Dokuz Eylül Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi 2008
Açıköğretim Fakultesi Sosyal Hizmetler ve Açıköğretim Fakultesi Sosyoloji Bölümü

Çalıştığı Diğer Kurum ya da Kuruluşlar: 

Özel Sevecen Anaokulu 2008/2011
A Plus Anaokulu 2011/2013
Özel Fadem Eğitim Danışmanlık ve Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Tic. Ltd. Şti 2013/2015

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2015

Fethiye Çalık

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Anadolu Üniversitesi, Okul  Öncesi Öğretmenliği (Eskişehir)

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 1998 yılından 2004 yılına kadar özel bir anaokulunda öğretmenlik görevi yaptı. 2004 yılından beri okulumuzda görev yapmaktadır. 

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2004

Begüm Öztaş

Okul Öncesi Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Dokuz Eylül Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu-Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu 2006 - 2008 Stajyer öğretmen

Çalışmaya Başladığı Yıl: 2008

Hande İlalan

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Özel İzmir Sev Anaokulu, İzmir Türk Koleji, İnciraltı Montessori Anaokulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2012

Fatma Kübra Pekin

Anaokulu Öğretmeni

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Ege Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: MEB Kemaliye İlkokulu

Piri Reis Okullarında Çalışmaya Başladığı Yıl: 2014

Meltem Dayanıklı

Okul Öncesi Yardımcı Öğretmen

Mezun Olduğu Okul ve Bölüm: Akhisar Kız Meslek Lisesi-Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Alanı

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: Ankara Sosyal Hizmetler Çocuk Esirgeme Kurumu, İstanbul Coşkun Koleji, Bergama Bakırçay Koleji, İzmir MEV Koleji, Buca Özel Umut Can Anaokulu

Çalıştığı Başka Kurum ya da Kurumlar: 2014

 • «Geri  
 • 1
 • 2

Ölçme ve Değerlendirme Birimi

Neslihan Erturan

 

EĞİTİMDE ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME NEDİR? 

Bir eğitim kurumunda;

 • Eğitim ihtiyaçlarının saptanabilmesi,
 • Öğrenme eksikliklerinin saptanabilmesi, 
 • Öğretimin niteliğinin saptanabilmesi, için "Eğitimde Ölçme ve Değerlendirme"ye ihtiyaç vardır.

 
“ÖLÇEMEDİĞİNİZİ İYİLEŞTİREMEZSİNİZ!”

 MİSYONU

Her öğrenci her türlü yeni bilgiyi, kendi bireysel gelişim çizgisine uygun olarak öğrenebilir. Bu nedenle nitelikli bir eğitim için öğrencinin bilgi ve davranış gelişimini objektif bir şekilde değerlendirip öğrenci ve öğretmene doğru, etkili geri bildirim vermektir.

AMACI

 • Potansiyel başarıyı ortaya çıkarmak ve yükseltmek,
 • Eğitimin kalitesini ve dolayısıyla toplam kaliteyi yükseltmek,
 • Eğitimi daha bilimsel bir yapıya kavuşturmak,
 • Başarıyı değerlendirirken daha objektif ve genel ölçme araçları geliştirmek,
 • Soru bankası oluşturmak,
 • Öğretmenlere her türlü ölçme değerlendirme faaliyetinde destek vermek.

HEDEFİ

Öğrencilere, küçük yaşlardan itibaren sınav-not kaygısına sürüklemeden, onların “öğrenmeyi öğrenme” becerilerini geliştirmek; araştırıcı, sorun çözücü ve yaratıcı niteliklerini artırmak, temel hedeftir.


“ÖLÇMEK BİLMEK, BİLMEK YÖNETMEKTİR.”
 

İYİ BİR DEĞERLENDİRME SİSTEMİ

 • Öğrencilerin neyi bildiğini, ne anladığını ve ne yapabildiğini keşfetmeye yardımcı olur.
 • Öğrencilerin gelişim düzeylerini gösterir.
 • Gelecekteki öğrenme sürecini planlamaya yardımcı olur.
 • Belli bir dönemde öğrencilerin ulaşması beklenen standartları değerlendirme imkânı verir.
 • Öğrencilerin nasıl daha iyi öğrenebileceği ve daha iyi yapabileceğini betimlemeye yardım eder.
 • Değerlendirme sonuçlarının paylaşılması öğretmene, öğrencinin kendisine ve velilere öğrencinin öğrenme süreci hakkında bilgi sağlar.
 • Öğretmenlerin ve ilgili kişilerin programın uygulama, izleme ve geliştirme süreciyle ilgili kararlar almasına yardımcı olur.
 • Öğretim programlarında kullanılan yöntemler ve yaklaşımların yeterliliğini ölçerken öğretmene yardımcı olur.
 • Öğrencilerin anlamakta güçlük çektiği alanları, zayıf yönlerini ve bilgi boşluklarını tespit etmede önemli bir rol oynar.
 • Öğretmenin, öğrencilerin öğrenmesini geliştirecek yaklaşımlar ve öğrenme-öğretme süreçlerini tasarlamasına yardım eder.

Yapılan her değerlendirme yönteminde temel amaç; eğitim – öğretim devam ederken öğrencilerimizin müfredatta yer alan her konuyu tam ve doğru öğrenmeleri sağlanmaktır.


OKULUMUZDA YAPILAN ÖLÇME VE DEĞERLENDİRME FAALİYETLERİ

 • Hazır bulunuşluk Sınavları
 • İzleme Sınavları
 • Zümre Sınavları
 • Seviye Tespit Çalışmaları ve Sınavları
 • Performans ve Proje Ödevleri
 • Derecelendirme Ölçekleri
 • Soru Bankası oluşturma


Hazırbulunuşluk Sınavı: Bu sınav öğrencilerimizin seviyesini belirleme amacı ile yapılmaktadır. Bir önceki yıl işlenen konulardan soru sorulur ve böylece öğrencilerimizin eksiklikleri sene başında tekrar belirlenir. Yeni eğitim dönemine bu eksiklikler kapatıldıktan sonra başlanır.

İzleme Sınavları: Konunun yoğunluğuna göre her konu bitiminde ya da iki konu bittikten sonra genel bir izleme sınavı uygulanır. Bu çalışmada amaç daha sık aralarda değerlendirme yaparak eksik ve yanlış öğrenmelerin daha çabuk tespit edilebilmesidir.

Zümre Sınavları: 4-5-6-7-8. sınıf düzeylerinde yönetlekilere uygun olarak eğitim öğretim yılı başında belirlenen tarihlerde öğrenci başarısını ölçmek ve notlandırma esasına dayanılarak uygulanır.

Seviye Tespit Çalışmaları ve Sınavları: İlköğretim düzeyindeki sınıflara Değerlendirme Çalışmaları ve Sınavları belirli aralıklarla yapılır. Yapılan bu değerlendirmeler ile öğrencilerimizin Türkçe, Matematik, Fen ve Teknoloji, Sosyal Bilimler ve Yabancı Diller derslerindeki eksikleri belirlenir ve tamamlama çalışmaları yapılır. Ayrıca SBS tarzındaki sınavlara öğrencilerimizin hazırlıklı olması sağlanmış olur.

Psikolojik Danışmanlar

Derya KIRCALI
İlkokuldan Sorumlu PDR Uzmanı

Selen Akbeniz
Ortaokuldan Sorumlu PDR Uzmanı

 

Sosyal ve Kültürel Etkinlik Koordinatörü

Colette TANER

Sosyal ve Kültürel Etkinlik Koordinatörü

İdari İşler Sorumlusu

Eyüp Uysal
İdari İşler Sorumlusu - Satın Alma

İdari İşler Sorumlusu

Sibel Özaşkınlı
İdari İşler Sorumlusu

Muhasebe

Melih Başer
Mali Müşavir

İnci Günyar
Muhasebe 

Bilgi Teknolojileri

Melih Çangar
Bilgi Teknolojileri Sorumlusu

Santral ve Danışma

Patricia Maraçini

Santral

 

Cennet Taş

Santral

Yemek Hizmetleri

Çocuklarımızın ve gençlerimizin yetiştirilmesinde kilit rol üstlenen eğitim sektöründe; okullardaki eğitim faaliyetinin en iyi koşullarda devamına yönelik gerekli destek hizmetlerinin organize edilmesi; okul yönetimlerini, öğrencileri ve aileleri yakından ilgilendiren önemli bir karardır.

Sodexo’nun farklı yaş gruplarındaki öğrencilerin beslenme alışkanlıklarındaki hataların düzeltilmesi ve dengeli beslenmenin bir yaşam biçimi haline getirilmesine yönelik özel çalışmalarıyla hem okul idaresine hem de ailelere çocuklarının doğru beslenmesi konusunda yardımcı olmaktadır.

Mutfak dizaynından, seçilen ekipmana; restoran düzeninden, yemek sunumuna; kullanılan ürünlerin kalitesinden, bu ürünlerin doğru koşullarda saklanmasına; en sağlıklı ve hijyenik koşullarda gıda hazırlık süreçlerinden, öğrenci ve öğretmenlerle iletişime kadar pek çok detayı aynı anda gözeten Sodexo, Türkiye’deki saygın referanslarının da katkısıyla eğitim sektörünün dünya üzerinde en çok tercih ettiği çözüm ortağı konumundadır.

Sağlık Hizmetleri

Bu hizmet, uzman hemşire vasıtasıyla okuldaki öğrencilerin sağlık durumlarının izlenmesi ve acil durumlarda ilk gözlem ve müdahalelerin yapılmasını içermektedir. Yılda iki defa çocukların boy ve kilolarını ölçerek, bedensel gelişimlerini takip etmek de hemşirenin görev ve sorumlulukları arasında sayılabilir.

Sportif yaralanmalar, küçük kazalar gibi durumlarda, ateş yükselmesi, halsizlik gibi herhangi bir rahatsızlığın göstergesi olabilecek semptomlarda başvurulan hemşire, tıbbi donanımı ve bilgisi çerçevesinde gerekeni yapmakta ve gerekli gördüğü hallerde sağlık kuruluşuna sevki önermektedir.

Düzenli ilaç kullanan ya da diyabet benzeri hastalıklar nedeniyle özel diyet takip etmesi gereken öğrencileri de takip eden hemşire, T.C. Sağlık Bakanlığı eliyle okullarda yürütülecek herhangi bir kampanyanın (örneğin dönemsel aşılamalar) koordinasyon noktası olmaktadır.

Bunun dışında öğrencilerin sağlık durumları konusunda her zaman danışabilecekleri bir uzman olarak okuldaki mevcudiyetini devam ettirmektedir. Okul yönetimi ile birlikte ailelerle iletişim kurmak da hemşirenin sorumlulukları arasında sayılabilir.

Temizlik Hizmetleri

Okulunuz öğrencileri, öğretmenleri ve çalışanları açısından üzerinde dikkatle durulması ve titizlikle takip edilmesi gereken işlerin başında temizlik hizmetleri gelmektedir    
              
Okul yönetimiyle her konuda ortak çalışan Sodexo, temizlik konusunda da hizmetin yürütüleceği alanların belirlenmesinde katkı sağlıyor ve bu bölgelerin yüzey analizlerini yaparak en uygun malzeme alternatiflerini seçiyor. Böylece çocuklarımızın gün boyu bulundukları ortamda hijyeni sağlıyor ve yüzeylerin korunmasına katkıda bulunuyoruz.

Çocuklarımızın, günün büyük bir bölümünü okulda geçirmeleri sebebiyle onlara temiz yaşam alanları sunmak, önemle üzerinde durduğumuz konulardan biridir.Bu hassasiyetin farkında olarak çocuklarımıza her an, her yerde temiz bir ortam sağlamak için yoğun bir şekilde çalışıyoruz.

Güvenlik Hizmetleri

MHE Prestige Özel Güvenlik
Günümüz olayları içerisinde yer alan soygun, saldırı, hırsızlık, sabotaj, yangın vb. tehdit ve tehlikelere karşı milli ekonomimize katkı sağlayan çeşitli kuruluşların güvenlik ihtiyaçlarını sağlamak, tesisleri her türlü tehdit ve tehlikelere karşı korumak amacıyla Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Emniyet Teşkilatı orijinli kadrosuyla kurumuş profesyonel bir özel güvenlik firmasıdır.

Prestij Özel Güvenlik Şirketi Mayıs-2000 tarihinde kurulmuş olup, halen faaliyetlerine Bornova Semti’ndeki merkezinde devam etmektedir.

Taşıma Hizmetleri

Okulumuzun taşıma hizmetini Yıldırım Turizm gerçekleştirmektedir.

www.yildirimtur.com

Neden Piri Reis

 • Esin kaynağımız 1880’de kurulan Saint Joseph Lisemizle
 • Yaratıcılığı ve üretkenliği destekleyen eğitim felsefemizle
 • Her bireyin kendine özgü olduğunu kabul eden eğitim anlayışımızla
 • Piri Reis gibi çağını aşabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan kadromuzla
 • Kendi kültürünü özümseyen,
 • Dünya kültürlerine açık;
 • Yaşamı ve dünyayı sorgulayan,
 • Geleceğe katkı sunan,
 • Çevresiyle barışık,
 • Özgüveni yüksek
 • Aldıkları çok dilli ve çok kültürlü eğitim sayesinde dünya vatandaşı olmaya aday
 • Paylaşmayı, birlikte başarmayı öğrenebilen öğrencilerimizle
 • Çağdaş ve aktif yöntemlerle anaokulunda başlayan  Fransızcamızla
 • Anaokulundan itibaren başlayan ikinci yabancı dil İngilizcemizle
 • Atatürk’ün açtığı çağdaş uygarlık yolunda ve
 • “En gerçek yol gösterici bilimdir.” ilkesinin ışığında
 • “PİRİ REİS”li olmak bir ayrıcalıktır.

Piri Reis'te Yaşam

 • Esin kaynağımız 1880’de kurulan Saint Joseph Lisemizle
 • Yaratıcılığı ve üretkenliği destekleyen eğitim felsefemizle
 • Her bireyin kendine özgü olduğunu kabul eden eğitim anlayışımızla
 • Piri Reis gibi çağını aşabilen bireyler yetiştirmeyi amaçlayan kadromuzla
 • Kendi kültürünü özümseyen,
 • Dünya kültürlerine açık;
 • Yaşamı ve dünyayı sorgulayan,
 • Geleceğe katkı sunan,
 • Çevresiyle barışık,
 • Özgüveni yüksek
 • Aldıkları çok dilli ve çok kültürlü eğitim sayesinde dünya vatandaşı olmaya aday
 • Paylaşmayı, birlikte başarmayı öğrenebilen öğrencilerimizle
 • Çağdaş ve aktif yöntemlerle anaokulunda başlayan  Fransızcamızla
 • Anaokulundan itibaren başlayan ikinci yabancı dil İngilizcemizle
 • Atatürk’ün açtığı çağdaş uygarlık yolunda ve
 • “En gerçek yol gösterici bilimdir.” ilkesinin ışığında
 • “PİRİ REİS”li olmak bir ayrıcalıktır.

Yemek Menüsü

Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu Aylık Yemek Menüsü için aşağıdaki linke tıklayınız.
 

Yemek Menüsü 

Günlük Zaman Çizelgesi

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları
Günlük Zaman Çizelgesi
2016 - 2017

Veli Görüşme Saatleri

2016 - 2017 Öğretmen görüşme saatlerimiz için tıklayınız. 

Aylık Çalışma Takvimi

Aylık Çalışma Takvimi için aşağıdaki linke tıklayınız.


 Aylık Çalışma Takvimi

Yıllık Çalışma Takvimi

Yıllık Çalışma Takvimi için aşağıdaki linke tıklayınız.


 Yıllık Çalışma Takvimi

Sınav Takvimi

2. Dönem sınav takvimi için tıklayınız. 

Okul Kıyafetleri


Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları
Okul Kıyafetleri


Büyütmek için resime tıklayınız.

Erkek öğrencilerde

 • Gri  pantolon (törenlerde) / Bermuda şort (Yazlık forma)
 • Beyaz gömlek, papyon (törenlerde)
 • Uzun kollu polo tişört (günlük işleyiş) / kısa kollu polo tişört (Yazlık forma)
 • Polar
 • Törenlerde siyah ayakkabı (Normal günlerde siyah spor ayakkabı) giyilebilir.

Kız öğrencilerde

 • Jile (törenlerde zorunlu) / / Pantolon / Şort etek (Yazlık forma)
 • Beyaz gömlek (törenlerde zorunlu)
 • Uzun kollu polo tişört (günlük işleyiş) / kısa kollu polo tişört (Yazlık forma)
 • Polar
 • Çorap (Siyah ,beyaz, lacivert, koyu yeşil renklerde; diz altı veya  külotlu çorap; düz renk)
 • Törenlerde siyah ayakkabı (Normal günlerde siyah spor ayakkabı) giyilebilir.

RESMİ TÖRENLERDE

 • 5- 6-7-8. sınıf erkek öğrencilerde beyaz gömlek ile kravat
 • 1-2-3-4. sınıf erkek öğrencilerde papyon,
 • —Tüm öğrencilerde beyaz gömlek
 • Tüm öğrencilerde siyah tören ayakkabısı (spor değil) zorunludur.
 • —Okul süresince erkekler, öğrenci tıraşı olacak, kızların saçları ise toplu ya da örülü olacaktır.
 • Öğrenciler hiçbir şekilde küpe, yüzük, kolye vb. takı takmayacaklardır.

Duyurular

Okul Aile Birliği

Okul Aile Birliği 2016-1017 eğitim öğretim yılının başında  tüm velilere duyurulan Olağan Genel Kurul toplantısında gönüllü veli adayların arasından seçimle kurulmuştur.

 

Okul Aile Birliğine seçilen velilerimizin görev paylaşımı aşağıdaki şekildedir:

Başkan: Özen Altan

Başkan Yardımcısı: Ayşegül Erdemoğlu

Sekreter: Simten Akyıldız

Muhasip: Ebru Ateşçiçeği

Üye: Hatice Duru

Denetleme Kurulu: Servet Öktem  

Başarılarımız

2015 - 2016 Başarılarımız

2015 - 2016 Başarılarımız

ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI 2015-2016 BAŞARILAR (01.09.2015 - 27.11.2015)

KONU DERECE

Amerika Birleşik Devletleri Matematik Birliği ve Nebraska Üniversitesi tarafından düzenlenen AMC-8 Uluslararası Matematik Yarışması 

Öğrencimiz Ezgim Burçak Akseki 1.lik ödülü alanlar arasında yer aldı, adını "Gurur Tablosu'na" yazdırdı.

"16. Saint-JosephKitap Haftası ve Okuma Günleri" kapsamında düzenlenen Ali Ak Öykü yazma yarışması

7. Sınıf Öğrencimiz Naz Özdarcan 2.lik ödülü kazandı.

Adıyaman'da düzenlenen Eskrim Flore Türkiye Açık Turnuvası "Süper Minikler" Kategorisi

5. Sınıf öğrencimiz Kerem Öcal Türkiye 7.'si olmuş, Türkiye genel klasmanda 6.'lığa yükselmiştir.

Güzelbahçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ilçe çapında düzelnediği  “Bana Göre Cumhuriyet” konulu şiir yazma yarışması

4. Sınıf öğrencimiz Atınç Emnalar İlçemizde 1.lik ödülü kazandı.

Vakıf Emeklilik'in ilkokul öğrencilerine yönelik Türkiye çapında düzenlediği  “Kumbara Tasarımı” Resim Yarışması

4. Sınıf öğrencimiz Alaz İneler Türkiye 4.sü, İzmir 1.si oldu.

 

2014 - 2015 Başarılarımız

2014 - 2015 Başarılarımız

ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI 2014-2015 BAŞARILAR (01.09.2014 - 20.03.2015)

KONU DERECE
Tenis Milli Takımı(14 Yaş) Seçmelerinde  Türkiye Birinciliği
SEV Paylaşım Günleri Matematikte öğretmen düzeyinde Türkçe alanında öğrenci düzeyinde okullararası paylaşım
Uluslararası AMC- 8 Matematik Yarışması Bronz madalya
Beyaz Bayrak  İlkokul ve Ortaokul kademesinde Bayraz Bayrak Sertifikası alındı
Lego Juniors  Türkiyede ilk kez junior düzeyde düzenlenen Lego etkinliğine katılım
Ritmik Jimnastik- Uluslararası yarışma 4. Sınıf Öğrencimiz Nehir Aras - Macaristan'da düzenlenen Mikulinas Cup'ta 2005 doğumlu sporcular kategorisinde 2. olmuştur.
Ritmik Jimnastik Okullararası İzmir Elemeleri 4. Sınıf Öğrencimiz Nehir Aras - Okullararası Ritmik Jimnastik Yarışması İzmir Birincisi
Ritmik Jimnastik Okullararası Türkiye Şampiyonası 4. Sınıf Öğrencimiz Nehir Aras - Okullararası Ritmik Jimnastik Türkiye Şampiyonasında Türkiye 10.su olmuştur.
Ritmik Jimnastik Kulüplerarası Türkiye Şampiyonası Okullararası Ritmik Jimnastik Türkiye Şampiyonasında Küçükler kategörisinde yarışan 145 sporcu arasında arasında 16. olmuştur.
Uluslararası Kanguru Matematik Yarışması 60 Ülkenin katıldığı yarışmaya okulumuz 105 öğrenci ile katıldı.
Destination Imagination (Elementry Seviyede) Bölge elemelerine katılım.
Minik Kızlar Voleybol Takımı Hazırlık maçları yapıldı.
Küçük Erkekler Basketbol Takımı (5 ve 6. sınıflar) İl çapında ikinci tura çıktılar
E Twinning İlkokul 2. sıfınflar düzeyinde (European Day- Postacard Exchange) 10 Avrupa ülkesinin katılımıyla her ay bir proje etkinliği gerçekleştirildi.E Twinning uluslarası ajans tarafından uluslararası sertifikalar  alındı
E Twinning - Anaokulu düzeyinde (Penceremden 4 Mevsim) E-Twinning uluslarası ajans tarafından uluslararası sertifikalar  alındı
E Twinning - Anaokulu düzeyinde (Penceremden 4 Mevsim) 6 Avrupa Ülkesi arasında proje paylaşıldı. E Twinning uluslarası ajans tarafından uluslararası sertifikalar  alındı.
E Twinning - 5.sınıflarda  Your Country My Country  E Twinning uluslarası ajans tarafından uluslararası sertifikalar  alındı.
E Twinning - 7.sınıf öğrencilerimiz  Let’s make Friends  E Twinning uluslarası ajans tarafından uluslararası sertifikalar  alındı.
World Scolars Cup İlk dönem World Scholar’s Cup Piri Reis Turnuvasında ortaokul öğrencilerimiz İngilizce’yi etkili konuşmadan toplamda 15 adet madalya kazanmıştır.
Rotamatematik Yarışması 3/A Öğrencisi Deniz Canlı, 3. sınıflar arasında 3.lük Madalyası
Küçük Erkekler Basketbol Takımı (5 ve 6. sınıflar) JR. NBA ligi  Final maçına çıkarak 2. lik kazandılar.
Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen ’10 Mots de la Francophonie’’ yarışması İlkokul Kategorisinde :
1.lik ÖDÜLÜ : 3A ve 3C sınıfları
3.lük ÖDÜLÜ : 2A sınıfı

Ortaokul Kategorisinde :
3.lük ÖDÜLÜ : Nehir TEMUR & Yasemin BÖREKÇİ
Dokuz Eylül Üniversitesi Eğitim Fakültesi Üstün Zekâlılar Ana Bilim Dalı’nın düzenlediği BEFMO “Fen ve Matematik Bilim Olimpiyatları’nda Matematik alanında öğrencilerimizden Berkay TOYGAR finale kaldı
İlçemizde yapılan “Kanadımda Masallar” adlı masal yarışması 4. Sınıf öğrencimiz Melis Durmaçalış, 4.sınıflar kategorisinde üçüncülük ödülü aldı.
İzmir il genelinde yapılan Okullararası ”Artistik Jimnastik” yarışmalarında  7. sınıf öğrencimiz Yasemin Börekçi, yıldızlar kategorisinde 2’nci olarak gümüş madalya kazanmıştır.
Güzelbahçe ilçesinde okullar arasında yapılan Basketbol Kupası  Okul Basketbol Takımımız şampiyon oldu. 
Belçika'da düzenlenen Uluslararası Gymnova Gympese Cup Keerberger Artistik Jimnastik Yarışması 7. Sınıf öğrencimiz Yasemin Zehra Börekçi Dünya 7. si olmuştur.
Artistik Jimnastik Kulüplerarası Yarışma 5. Sınıf öğrencimiz Sabine Alara Karakuş Kulüplerarası Artistik Jimnastik Şampiyonsında Altın Madalya almıştır.
 • «Geri  
 • 1

2015 Mezunlarımız

 

Adı Soyadı KAYIT YAPTIRDIĞI OKUL
İzgi Nur TAMCI İZMİR AMERİKAN KOLEJİ  
Deniz ÖZDEMİR İZMİR AMERİKAN KOLEJİ   
Berke UĞUR İZMİR BORNOVA ANADOLU LİSESİ
Pırıl BOLAKÇA İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ 
Selena Almina GÖKTAN İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ  
Pamir KAHYAOĞLU İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ  
Yasmin Naz ALTINDAĞ İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ  
Elif  YILMAZER İZMİR AMERİKAN KOLEJİ   
Kaan Alp DÜZGİDER İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ  
Deniz BİRER İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Yaren KURTULUŞ İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Gülben ÇELİK İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Ali Ege TOKUŞ İZMİR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Aleyna ATİK TEVFİK FİKRET LİSESİ  
Nilsu ALOĞLU TEVFİK FİKRET LİSESİ  
Ulaş Boran ULUSOY OKYANUS KOLEJİ 
Nur Salome UÇUM FEN BİLİMLERİ TEMEL LİSESİ NARLIDERE
Ceylan Berk ERKOÇ İZMİR GÜZELBAHÇE DR.GÜNGÖR ÖZBEK ANADOLU LİSESİ

2014 Mezunlarımız

Adı Soyadı Kesin Kayıt Yaptırdığı Okul
KARYA ARIN Özel İzmir St. Joseph Lisesi
ALARA KARATOP Özel İzmir St. Joseph Lisesi
BORA PİROĞLU Özel İzmir St. Joseph Lisesi
YİĞİT GÜNDAY Özel İzmir St. Joseph Lisesi
DEFNE BAŞARAN Özel İzmir Amerikan Lisesi
DEFNE SOMER Özel İzmir St. Joseph Lisesi
KAAN ODABAŞI Özel İzmir Amerikan Lisesi
KEMAL YÜCE SERCAN Özel İzmir St. Joseph Lisesi
NEVRES CAN ERYİĞİT Özel İzmir St. Joseph Lisesi
SUPHİ ONAT ALGÜN Özel İzmir St. Joseph Lisesi
SARP ŞENGELDİ Özel İzmir St. Joseph Lisesi
YASMİN ÖNDER Özel İzmir St. Joseph Lisesi

2013 Mezunlarımız

Adı Soyadı Kesin Kayıt Yaptırdığı Okul
Ali Sinan ÇETİNGÖZ İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Artun SİLİSTRELİ ÖZEL EGE LİSESİ
Ata BİLGİNPERK BORNOVA ANADOLU LİSESİ (FRANSIZCA)
Ata YANILMAZ İSTANBUL ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Atacan MANİSALI URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
Atilla Mert DÜLCEL MEHMET SEYFİ ERALTAY ANADOLU LİSESİ
Batu  EL İSTANBUL ÖZEL ROBERT KOLEJİ (%25 BURSLU)
Can BAŞARAN ÖZEL IŞIKKENT LİSESİ
Can MÜDERRİSOĞLU İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Cem SAVAŞAN İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Deniz BROOKS İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Ece EKİN ATATÜRK LİSESİ (İNGİLİZCE)
Efe DİNÇER İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Ilgaz TOKUÇOĞLU İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Leyla BİLGİNOĞULLARI İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Melodi SÜDEKAN İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Mert Cevat ENSER İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Murat Bora ERKOÇ İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Murat KÖKSALAN İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Nihat Can ERGAN URLA HAKAN ÇEKEN ANADOLU LİSESİ
Onur ÇUKUR BORNOVA ANADOLU LİSESİ (İNGİLİZCE)
Serra AKYILDIZ İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Şebnem KAYA MEHMET SEYFİ ERALTAY ANADOLU LİSESİ
Teoman ÇAVUŞOĞLU ATATÜRK LİSESİ (FRANSIZCA)
Tunca REYHAN İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Uzay Emir SARITOPRAK İZMİR ÖZEL SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Yalım ALKANAT İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Yiğit KARATAŞ İSTANBUL ÖZEL KOÇ LİSESİ
Yiğit MERAL İZMİR ÖZEL AMERİKAN LİSESİ
Zeynep ÖNDER ÖZEL MEV GÜZELBAHÇE FEN LİSESİ

2016 Mezunlarımız

 

ÖĞRENCİ ADI SOYADI YERLEŞTİĞİ OKUL 
Adasu ÇAPIN SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Lara USLU SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Mert KARPAT SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Arda ŞERBETÇİ SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Ayşe Selin YANAR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Selin ERTEN SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Tılsım ŞİŞMANOĞULLAR SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Yasemin Zehra BÖREKÇİ SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Ela DÖNMEZ SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Edanur EKİNCİ SAİNT JOSEPH FRANSIZ LİSESİ
Nehir TEMUR NOTRE DAME DE SİON FRANSIZ LİSESİ 
Kaan TOYGAR AMERİKAN KOLEJİ 
Berkay TOYGAR AMERİKAN KOLEJİ 
Defne ERTEKİN AMERİKAN KOLEJİ 
Ezgim Burçak AKSEKİ AMERİKAN KOLEJİ 
Ceylin AFYONCU TÜRK KOLEJİ
Alkım SİLİSTRELİ TED KOLEJİ
Arda DİKMEN TEVFİK FİKRET LİSESİ

Gökkuşağı

15 Haziran 2016

Güzelbahçe Piri Reis Okulları mezunları, Mezunlar Günü etkinliği olan Gökkuşağı’nda buluştular.
Müzik ve çeşitli ikramlar eşliğinde arkadaşlarıyla, öğretmen ve yöneticileriyle bir araya gelen mezunlarımız, bol bol sohbet ettiler; eskiyi andılar ve neler yaptıklarını anlattılar.
Güzel anlara sahne olan buluşmadan sonra yeniden görüşmek dileğiyle öğretmen ve arkadaşlarıyla vedalaştılar.
 

Bilgi Güncelleme Formu

Değerli Mezunlarımız,
"Bilgi Güncelleme Formu" nu doldurarak guzelbahce@pirireis.k12.tr adresine mail atmanızı rica ederiz. Form için tıklayınız.

Dergilerimiz

2014-2015 Haziran 2013-2014 Haziran 2011-2012 Ocak 2010-2011 Ocak

       
       

2015

Milliyet
31/03/2015
Piri Reis Okulları Dijital Eğitime Geçti
30/08/2015
Posta
25/07/2015
Hürriyet
24/05/2015
Posta
22/09/2015
Posta
22/04/2015
Hürriyet
20/09/2015
Posta
20/09/2015
Hürriyet Ege
15/07/2015
Hürriyet
13/09/2015
Posta
13/09/2015
Haber Türk
12/03/2015
Hürriyet Ege
09/01/2015
Hurriyet
05/07/2015
Manşet
01/01/2015
Milliyet
Hürriyet

2014

Diva
31/01/2014
Hürriyet Ege
30/08/2014
Hürriyet Ege
27/04/2014
Hürriyet Ege
27/04/2014
Posta
17/01/2014
Yeni Asır
04/01/2014
20140103_Hurriyet_t
03/01/2014
Posta
03/01/2014
Hürriyet Ege
02/03/2014
Hürriyet Ege
01/06/2014

2013

Posta
28/10/2013
Habertürk
27/09/2013
Hürriyet Ege
24/11/2013
Posta
24/10/2013
Hürriyet Ege
20/10/2013
Hürriyet Ege
15/12/2013
Milliyet
15/09/2013
Posta
10/09/2013
Posta Ege
10/01/2013
Milliyet
07/12/2013
Hürriyet
01/09/2013
Posta
01/09/2013

2016













2017





Kayıt Ücretleri

T.C. 
İZMİR VALİLİĞİ 
ÖZEL GÜZELBAHÇE PİRİ REİS OKULLARI
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Ücretleri


Anaokulu

 Anaokulu Eğitim - Yemek (Yeni kayıt) için tıklayın.

 Anaokulu Eğitim - Yemek (Devam eden öğrenciler) için tıklayın.

 

İlkokul ve Ortaokul

 İlkokul – Ortaokul Eğitim - Yemek (Yeni kayıt) için tıklayın.

 İlkokul – Ortaokul Eğitim - Yemek (Devam eden öğrenciler) için tıklayın.

İnsan Kaynakları

Kurumumuza başvuruda bulunmak için aşağıdaki formu eksiksiz doldurduktan sonra ik@pirireis.k12.tr adresine yollamanız yeterlidir.

Not: Elektronik postanızı yollarken konu kısmına "Branşınızı" yazmanızı rica ederiz.

Başvuru formunu indirmek için tıklayın.


Özel Güzelbahçe Piri Reis İlköğretim Okulu
Tel: 0 (232) 236 77 41

İletişim

Adres: 2133 Sok. No. 5 35310 Güzelbahçe, İzmir

Telefon: 0232 236 77 41

Faks: 0232 236 73 21

E-Posta: guzelbahce@pirireis.k12.tr

2015 - 2016

Okul Aile Birliği Seçimi Yapıldı

28/09/2016

2016- 2017 Eğitim Öğretim Yılı Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Okul Aile Birliği Genel Kurulu 28.09.2016 Çarşamba günü  Kültür Merkezimizde  gerçekleşti.

Divan Başkanlığını, velilerimizden Sayın Özge ERDEN’in  yaptığı genel kurulda yönetim ve denetim kurullarının yıllık çalışma raporlarının okunup ibra edilmesinden sonra 2016-2017 eğitim-öğretim yılında görev yapacak kurullar için adaylar belirlendi. Seçilen üyeler önümüzdeki günlerde toplanarak aralarında görev dağılımı yapacaklardır.        

Okul Aile Birliği yöneticilerine yeni eğitim-öğretim yılındaki çalışmalarında başarılar diliyoruz.

The World Scholar’s Cup Bangkok’tan Madalyalarla Döndük

12/08/2016

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları, İngilizce Münazara Kulübü öğrencilerimizin World Scholar’s Cup İzmir turnuvalarındaki başarılarının ardından 25-30 Haziran 2016'da  Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen The World Scholar’s Cup Dünya Turnuvası’na katılarak okulumuzu ve ülkemizi başarılı bir şekilde temsil etmiştir.

İlk yabancı dili Fransızca olan , ikinci yabancı dilileri İngilizceyle yarışan Piri Reis Okulları öğrencileri tüm jüri üyelerinin beğenisini ve takdirini kazanarak  ikinci yabancı dil alanında da yeteneklerini bir kez daha ortaya koydular.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları olarak oluşturdukları üç takım ile altı ve yedinci sınıf öğrencilerimizden Eda Rengin Erşar, İsmail Ozan Özmen, Enver Doruk Cider, Dila Sepici,Ege Söylemez, Alp Çukurel, Berke Başar Şenol, Ege Dayıbaşı, Mustafa Durmuş Yaşar İngilizce olan Team Debate, Scholar’s Bowl,Collaborative Writing ve Scholar’s Challenge  etaplarında hem bireysel hem de takım olarak başarılı bir şekilde yarıştılar. Bu etaplar sonucunda farklı etaplarda birçok bireysel  başarı ve takım başarısı elde ederek ülkemize altın ve gümüş madalyalarla döndüler.

Öğrencilerimiz otuz beş ülkenin katıldığı çoğu uluslar arası okullarda öğrenim gören veya İngilizceyi anadili olarak kullanan 3200 öğrenci ile yarışarak sadece İngilizceleriyle değil özgüven ve takım ruhu ile de farklarını ortaya koydular.

Tüm özverili çalışmalarıyla ve elde ettikleri başarılarıyla ülkemizi ve okulumuzu en iyi şekilde temsil ederek bize böyle gururu yaşatan öğrencilerimizin başarılarının devamını diler; emeği geçen öğretmenlerimize, bizden desteğini esirgemeyen velilerimize teşekkür ederiz.

Yarışma sonucunda elde edilen ödül ve derecelerin ayrıntıları aşağıdaki gibidir:

*Challenge History (Top 25%)(tarih testi)- Challenge Literature (Top 40%)(Edebiyat Testi)- School Top Scholar (okul takımı içerisinde en iyi öğrenci)- 8th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 8.sıra)

Enver Doruk Cider gümüş ve altın madalya, katılım belgesi.

 

*10th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 10.sıra)- Da Vinci Award (Da Vinci  Özel Ödülü)

Eda Rengin Erşar 2 gümüş madalya, katılım belgesi.

 

*10th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 10.sıra)- Challenge Science (Top 45%)(Fen Testi)

Ege Söylemez gümüş madalya, katılım belgesi.

 

*Honor Medal (Challenge History) (Tarih testinden onur madalyası)- 12th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 12.sıra)- Challenge Social Studies (Top 20%) (Sosyal Bilgiler Testi)

Dila Sepici gümüş madalya, katılım belgesi.

 

*8th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 8.sıra)

İsmail Ozan Özmen gümüş madalya, katılım belgesi.

 

*Challenge Social Studies (Top 30%) (Sosyal Bilgiler Testi)  - 12the Place  (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 12.sıra)

Ege Dayıbaşı katılım belgesi.

 

*Challenge History (Top 50%) (Tarih Testi) – 8th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 8.sıra)

Alp Çukurel gümüş madalya, katılım belgesi.

 

*10th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 10.sıra)

Mustafa Durmuş Yaşar gümüş madalya, katılım belgesi.

 

* Challenge History (Top 35%) (Tarih  Testi)- 12th Place (Region Top Teams) (Bölgesel takımlarda 12.sıra) - Challenge Arts (Top 45%) (Sanat Testi)- Challenge Social Studies (Top 40%)(Sosyal Bilgiler Testi)

Berke Başar Şenol katılım belgesi.

Piri Reisliler İzmir'de, İl Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği AB Projeleri ve İyi Örnekler Sunumları Sergisinde

24/06/2016

2014-2015 döneminde Avrupa Komisyonu ve AB Bakanlığı Ulusal Ajansı tarafından onaylanan Erasmus Plus Ka1, Ka2 projeleri ile e-Twinning Avrupa Kalite Etiketi almış, Avrupa Okul Ortaklıkları Proje Sergi ve Sunumları, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-ge Şube Müdürü Metin Ender Karabulut, diğer ilçelerden gelen şube müdürleri, okul müdürleri ve binden fazla öğretmenin katılımıyla gerçekleştirildi.

Ulusal basında "İzmir'i Gururlandıran Projeler" başlığıyla yer bulan bu etkinlikte Güzelbahçe Piri Reis Anaokulu öğretmeni Hande İlalan, kalite ödülü alan "Beslenme ve Sağlık" isimli projesinin sunumuyla yer aldı.

Piri Reis Okullarında Mezuniyet Sevinci

10/06/2016

İlköğretim, insanın yaşamında kazanacağı birçok başarının temelini oluşturan önemli bir süreçtir. Bu süreçte, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, doğru, duyarlı, başarılı, yüreği sevgi dolu bireyler yetiştiren Orion Eğitim Vakfı Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis Okulları 2015-2016 öğretim yılı mezunlarını verdi. İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesinin ev sahipliği yaptığı, Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu üyelerinin de katıldığı törende duygusal anlar yaşandı. Öğrencilerimizin Piri Reis gemisindeki yolculukları diploma töreniyle tamamlanmış oldu. Tüm mezunlarımızı kutluyor, onlara parlak bir gelecek diliyoruz. Yolunuz açık olsun.

Okul Aile Birliğimizin ve Öğrencilerimizin Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okuluna Ziyareti

09/06/2016

Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulunda eğlenceli ve paylaşım dolu bir gün geçirdik.

Hamdi Dalan İlköğretim Okulunun hazırladığı gösterilerin ardından Piri Reis Okul Aile birliği tarafından organize edilen ikramları, şişme oyuncaklar, yüz boyama etkinliklerini beden eğitimi öğretmenlerimizin hazırladığı ve yedinci sınıf öğrencilerimizin eşlik ettikleri eğlenceli oyunlar takip etti.

Hamdi Dalan İlköğretim Okulu öğrencileri ile Piri Reis öğrencileri güzel bir dostluk kurdular, paylaşım içinde bir gün geçirdiler. Başta Piri Reis Okul Aile Birliği olmak üzere emeği geçen tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Minikler Okul Birinciliği Satranç Turnuvası

08/06/2016

Güzelbahçe Piri Reis Okulları Minikler Okul Birinciliği Satranç Turnuvası, 8 Haziran 2016 tarihinde, Birinci sınıf öğrencilerimizin katılımı ile tamamlandı. 

5 tur üzerinden oynanan karşılaşmalar sonucunda, Gün TURGUTLU birinci, Can DEMİR ikinci, Bartu İBER üçüncü ve üçüncü ile eş puanlı Defne ERDEN averajla dördüncü olarak ödül almaya hak kazandılar.

Yarışma boyunca  öğrencilerimizin göstermiş olduğu mücadelelerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Birinci Sınıf Gems Çalışmaları Şeker Geometri

09/06/2016

Birinci sınıf öğrencilerimiz, bu ay fen laboratuvarında   “Şeker Geometri” adlı çalışmayı yaptı. Üç boyutlu geometrik şekiller elde etmeye yönelik bu çalışma için jelibon şeker ve kürdan kullanan öğrencilerimiz “Üç boyut nedir?” “ Geometrik şekiller nelerdir?”  sorularına yanıt aradılar. Yapılan bu çalışma geometrik şekillerin görünmeyen kısmını hayal etme ve el becerisi gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır. Son derece lezzetli ve eğlenceli olan bu etkinlik, öğrencilerimizin jelibon şekerleri yemeleriyle son bulmuştur. 

İlkokul Mini Voleybol Şenliğindeydik

10/06/2016

7 Haziran 2016 Salı günü İzmir Fuar Gaziemir'de gerçekleştirilen İzmir ili okullar arası mini voleybol şenliğine katılan ilkokul mini voleybol takımımız, takım ruhuyla dolu, paylaşım içinde bir gün geçirdi. Başarılı oyunlar sergileyen öğrencilerimiz, önemli bir deneyim kazanmakla beraber takım olmanın anlamını kavrayarak eğlenceli dakikalar geçirdiler 

Pera 11.Piyano Festivali’nde Piri Reisliler

09/06/2016

Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde yurt içi ve yurt dışından birçok katılımcının, piyanodaki hünerlerini göstermeleri, sahne tecrübesi kazanabilmeleri ve birbirleriyle etkileşimde bulunup sanatsal tecrübelerini paylaşabilmeleri için festival katılımcı konserleri düzenlenmektedir.

Öğrencilerimizden Naz Mutluel ve Deniz Canlı 11.Pera Piyano Festivali’nde vermiş oldukları konserler ile okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyor, sanat başarılarının devamını diliyoruz.

Piri Reisliler İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulundan Sertifikalarını Aldılar

09/06/2016

Piri Reisliler İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulundan Sertifikalarını Aldılar (The Associated Board of the Royal Schools of Music)

Öğrencilerimiz İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu ABRSM’nin (the Associated Board of the Royal Schools of Music) düzenlemiş olduğu teori ve uygulamalı müzisyenlik sınavında (Practical Musicianship) yeteneklerini icra etmiş başarılı bir değerlendirmeyle okulumuzu temsil etmişlerdir. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

4.SINIF:
Deniz Canlı
Naz Mutluel
Duru İbişağaoğlu

5. SINIF:
Selin Kışlal
Zeynep Serim
Ezgi Karakaya
Selin İbişağaoğlu

6. SINIF:
Aslı Yenel
Sezin Şabazov

7.SINIF:
Naz Özdarcan

8.SINIF:
Adasu Çapın

Mesleki Gölge

09/06/2016

Okulumuzun gelenekselleşen ve büyük ilgi gören "Mesleki Gölge" etkinliği bu yıl da gerçekleşti. Rehberlik servisi tarafından uygulanan anketle öğrencilerimiz ilgi duydukları meslek alanları ile ilgili tercihte bulundular ve tercihlerine göre gelecekte olmak istedikleri mesleklerin uzmanları ile buluştular. 

“Mesleki Gölge” etkinliği ile öğrencilerimiz, hayallerindeki mesleğin iş yaşamındaki faaliyetlerini, koşullarını, mesleğin zor ve keyifli yanlarını görebilecekleri bir gün geçirdiler. Meslek uzmanının gölgesi gibi onunla saatlerini geçiren öğrencilerimiz, meslek ile kendi ilgi ve yeteneklerini, kişilik özelliklerini karşılaştırarak mesleğin kendilerine uygun olup olmayacağı hakkında fikir sahibi oldular. 

PDR servisimizin hazırladığı, onlara ışık tutacak cevapları alabilecek soruları meslek uzmanlarına birebir sorma fırsatı bulan öğrencilerimiz, gelecekteki mesleklerinin provasını yapmış oldular.

Mesleki gölge etkinliğinde öğrencilerimize rehber olan tüm  meslek uzmanlarına teşekkür ederiz. 

 

Prof. Dr. Meltem Söylev Bajin Dokuz Eylül Üniversitesi - Göz Hastalıkları Uzmanı

Özlem Şerbetçi  DYO - Mühendis

Osman Sezener Pizza Venedik - Gastronomi

Burcu Kaplan Umart - Mimarlık Mühendislik

Prof. Dr. Ayfer Ülgenalp Dokuz Eylül Üniversitesi – Biyoloji ve Genetik

Arda Demirbağ  Basketbol-Antrenör

Janine Güzellik Salonu Mirey Hanım - Makyöz

Prof Dr. Tuğrul Senger İzmir Yüksek Teknoloji Üniversitesi - Fizik Bölümü

Acar Ataseven  MSC - Yönetici

İkinci Sınıflar Gems Çalışmaları: Gökyüzü Neden Mavi Görünür?

09/06/2016

İkinci sınıflar bu ayki laboratuvar çalışmalarında “Gökyüzü Neden Mavi Görünür” etkinliğini yaptılar. Kavanozun içine su doldurduktan sonra birkaç damla süt ekleyen öğrencilerimiz, kavanozun kapağını kapatarak el feneri ile karışımı aydınlattıklarında rengin mavi göründüğünü gözlediler. Öğrencilerimiz havanın içerdiği maddeler nedeniyle ışığı kırdığını gökyüzünün bu nedenle mavi göründüğünü öğrenmiş oldular.

Beşinci Sınıf Öğrencilerimizin Fransızca Ipad Etkinliği

09/06/2016

Beşinci sınıf öğrencilerimiz, bu yıl Fransızca derslerinde Ipad'lerini kullanarak Fransızca öyküler yarattı. Öğrencilerimiz, Fransızca öğretmenleri eşliğinde, gruplar hâlinde kahramanlarını ve öykülerinin diğer ögelerini belirlediler; ayrıca, Fransızca öykülerinin her türlü görselini de Ipad üzerinden kendileri yarattılar. Beşinci sınıf öğrencilerimiz, bu projelerini Moodle platformumuz üzerinden aileleriyle de paylaştılar.

Marmaris UCPA Kampı

04/06/2016

Okulumuzun 5,6 ve 7. sınıf öğrencileriyle 4-5-6 Haziran tarihlerinde Marmaris Hisarönü UCPA (Union  Nationale Centres Sportifs de Plain Air) kampımızı gerçekleştirdik. Sosyalleşmeye çok önem veren UCPA’da, öğrencilerimize sportif olanaklar sağlayarak onların dolu dolu tatil yapmalarını amaçladık. Ayrıca Fransız eğitmenlerden almış oldukları katamaran, kano ve doğa yürüyüşü etkinliklerinde Fransızca konuşarak Fransızcanın pratiğini de yapmış oldular. Eğlencenin, bilginin ve sporun bir arada olduğu bu güzel ortamda sıkı dostluklar kurarak eğlendiğimiz kampımızdan seneye buluşmak üzere ayrıldık.

Piri Reis Yetenek Haritalarını Çıkarıyor

09/06/2016

Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Oktay Aydın danışmanlığında yürütülen “Yetenek Haritası Projesi” çalışmaları tamamlandı.
Ana sınıfından 8. sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin 8 alanda ilgi ve yetenek profilleri çıkarıldı. Bu profillerde öğrencilerimizin baskın yetenek alanları, ilgi ve yönelimleri belirlenmiş oldu. Yetenek haritaları sınıf öğretmenlerimiz tarafından tüm velilerimizle paylaşıldı.
Çalışmamız, öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda uygun yönlendirilmelerin yapılması ve gelecekte başarılı olabilecekleri alanlar hakkında fikir vermesi açısından oldukça verimli oldu.

Danse et Musique en Couleur

02/06/2016

Okulumuzun bu yıl “Danse et Musique en Couleur” adı altında düzenlediği “Dans ve Müzik Gecesi” Güzelbahçe Kültür Merkezi’nde yapılan muhteşem performanslar ile tüm izleyicileri büyüledi. Gecemizde 2.sınıflarımızın Zeybek ve Potpori dansı,  3.sınıflarımızın Karadeniz ve modern dansları, kulüp öğrencilerimizin zumba ve Street Jazz dansları , mandolin kulübümüz, okul koromuzun birbirinden güzel şarkıları ,  etkileyici performanslarıyla Latino Cowboy grubu , küçükler ve büyükler orkestramız izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Müzikleriyle, danslarıyla, dekorlarıyla tam bir şölen havasında geçen Dans ve Müzik Gece’sine katkısı olan herkese teşekkür ederiz.

Piri Reis’te Bilim Şenliği

02/06/2016

Piri Reis Okullarında geleneksel hâle gelen Bilim Şenliği 2 Haziran Perşembe günü gerçekleştirildi. “Gezegenimi Seviyorum” temasının deneylerle ve etkinliklerle işlendiği, öğrencilerimizin seçtikleri eğlenceli deneylerle de zenginleşen bilim şenliğimize Piri Reisli öğrenciler coşkuyla katıldı.  Projeleriyle deneylerini sunan öğrencilerimiz, arkadaşları ve öğretmenleriyle çalışmalarını paylaşmanın mutluluğunu yaşarken bilimin hayatın her alanında yer aldığını deneyimlemiş oldular.

İngilizce Derslerinde Uluslar Arası E-Twinning Projeleri

02/06/2016

İngilizce beceri derslerinde uluslar arası e-Twinning projesi kapsamındaki çalışmalarımız kabul gördü. 5.sınıf öğrencilerimiz “My Culture” konulu projede ülkemizi, büyük liderimiz Atatürk’ü ve kültürümüzü tanıttılar. Katılan diğer ülke partnerleri de kendi kültürlerini tanıtan çalışmalar yaptılar. Birçok ülke ile gerçekleştirilen bu proje, Danimarka Ulusal  Ajansı tarafından onaylanmıştır.

7.sınıf öğrencilerimiz ise  “Old Games Time Machine” adlı projede yer aldılar. Eskiden öğrenciler tarafından oynanan oyunları araştırdılar ve uyguladılar. Şimdiki zaman ile geçmiş arasında farklı veya benzer olan oyunları incelediler. Birçok ülkenin katılımıyla gerçekleşen proje E-Twinning, Polonya Ulusal Ajansı tarafından kabul görmüştür.

Başka ülkelerde kendi yaşıtlarının aynı konu ile ilgili çalışmaları inceleyip kültürel etkileşim ve fikir alışverişinde bulunana öğrencilerimiz, kendi ülkelerini temsil etme duygusunu yaşarken aynı zamanda yaşıt öğrencilerin farklı çalışmaları ile ufuklarını genişlettiler. Öğrencilerimizi bu güzel çalışmalarından dolayı kutlarız.

Masa Tenisi Takımımızın Başarısı

02/06/2016

4/B sınıfı öğrencilerinden Yiğit Savaş, Mehmet Ali Helvacıoğlu, Can Somer ve Kenan Tekin'den oluşan minik erkek masa tenisi takımımız, 1 Haziran’da Halkapınar Spor Salonu’nda gerçekleşen grup müsabakalarında başarılı maçların ardından grup birincisi olarak bir üst tura çıktılar.

2 Haziran Perşembe günü ikinci turda da grup birincisi olarak yarı finale yükselen takımımız, yarı final müsabakasında başarılı bir performans sonucu 3-0 kazandığı maçın ardından finale adını yazdırdı. Zorlu bir final geçiren okulumuza İzmir il ikinciliği kupasını getiren takımımızı kutlar, başarılarının devamını dileriz.

Şiirde İzmir Birinciliği Piri Reis’in

02/06/2016

6A sınıfından öğrencimiz Eda Rengin Erşar, Türkiye Yeşilay Cemiyeti ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen "6. Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek" adlı şiir yarışmasında “Bağımlılık” konusunda yazdığı şiirle İzmir birincisi olmaya hak kazandı. Ödülünü İzmir Yeşilay Derneği Şube Başkanı Bünyamin Çakar’dan alan öğrencimizle gurur duyuyor; bilinçli, duyarlı bir nesil yetiştirme hedefimizin tomurcuklarını görmenin verdiği heyecanla Piri Reis Okulları olarak öğrencimizin başarılarının devamını diliyoruz.

Piri Reisliler Sanatı Konuşturdu “Saint Joseph’ten Ödüllerimizi Aldık”

01/06/2016

İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi 10. Sanat ve Kültür Festivali kapsamında düzenlenen “Düşler ve Renkler” konulu canlı performans resim yarışmasında ödül alan sekizinci sınıf öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Saint Joseph Ödülü: Adasu ÇAPIN

Yakın Kitabevi Ödülü: Defne ERTEKİN

 • «Geri  
 • 1
 • 2
 • 3

2016 - 2017

Akıl oyunları ile eğitim başladı

21/09/2017

Zeka oyunlarını araç olarak kullanarak, çocukların sosyal, duygusal ve düşünsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan “Mind Lab” eğitim metodu uygulanmaya başladı. Metot hakkında velilere bilgi verildi.

Çocukların takım çalışması yapabilme, empati, sosyal ortamlara uyum sağlama, kararlı, problem çözebilen ve stratejik yaratıcı düşünce sahibi olabilmelerini sağlayan Mind Lab eğitim metodu Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 4 ve 5 yaş sınıfları ile 1,2,3 ve 4.sınıflarda uygulanmaya başladı. Öğretmenlerin metodu uygulamadaki becerilerini arttırabilmek için yıl içine yayılmış seminerler düzenleyen Mind Lab Eğitmeni Can Özer, uygulama hakkında veliler için de bir toplantı düzenledi. Katılımın yüksek olduğu toplantıda velilere Mind Lab metodu hakkında genel bilgi verildikten sonra metodun öğrenciler sağlayacağı kazanımlar hakkında bilgi verildi. 

iPad’in eğitimde nasıl kullanıldığını öğrendiler

20/09/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Dijital Vatandaşlık Projesi kapsamında eğitim materyali olarak kullanılan iPad’in kullanımı konusunda öğrenci ve velilere seminer verildi.

Öğrencilerin 21. yüzyıldaki ihtiyaçlarını bugünden karşılamak, Özel Piri Reis Okulları’nda kullanılan eğitim sistemini zenginleştirmek, öğrencilerde dijital vatandaşlık konusunda farkındalık yaratmak amacıyla kullanılan araçlardan biri olan iPad hakkında veli ve öğrencilere seminer verildi.

İki ayrı oturum halinde düzenlenen seminerlerde öğrencilere iPad’in bir eğitim materyali olarak görülmesi gerektiği ve amaçlar doğrultusunda kullanımının önemi anlatılırken velilere iPad’in eğitim sistemi içinde neden var olduğu aktarılarak kullanılan uygulamalar hakkında bilgi verildi. 

DELF sınavlarında yüzde 100 başarı

20/09/2017

DELF sınavında başarılı olarak diploma almaya hak kazanan 35 öğrencinin diplomaları verildi.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’ndan geçen yıl DELF (Diplôme Elémentaire de Langue Française – Fransızca Yabancı Dil Diploması) sınavlarına A1 ve A2 düzeylerinde giren öğrencilerin tamamı başarılı oldu. Fransız Kültür Derneği’nde Mayıs ayında yapılan sınava giren 35 öğrencinin diplomaları sabah töreninde verildi. Fransız Milli Eğitim Bakanlığı’nın, Fransızca öğrenen yabancıların yetkinliklerini belgelemek için verdiği resmi ve uluslararası diploma olan DELF (Diplôme Elémentaire de Langue Française – Fransızca Yabancı Dil Diploması) sınavlarına 6,7 ve 8.sınıf öğrencileri A1, A2 düzeylerinde katılabiliyor. 

Piri Reis’te ders zili çaldı

14/09/2017

Özel Piri Reis Okulları’nda 2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı Karşıyaka ve Güzelbahçe kampüslerinde düzenlenen tören ile başladı. Törenlerde konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, hedeflerinin okul işletmek değil, dünyanın her yerinde başarılı olacak çocuklar yetiştirmek olduğunu söyledi.

 

2017-2018 Eğitim- Öğretim Yılı’nın açılışı için ilk tören Özel Piri Reis Okulları’nın Karşıyaka Kampusu’nde düzenlendi. Törene Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Yönetim Kurulu Üyeleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

 

Dünya vatandaşı çocuklar yetiştiriyoruz

Törende konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, okul işletmek ile çocuk yetiştirmek arasında büyük fark olduğunu söyledi. Arkas, “Biz çocukları anaokulundan alıp üniversiteye gidebilecek kadar ellerinden tutup beraber yürüyoruz. Burası bir ticari okul değil, burada çocuk yetiştiriyoruz biz çocuklarımızı ilerde hem şu memleketi hem kendilerini en iyi yere getirebilecek insanlar olacak şekilde yetiştirmek için çalışıyoruz. Dünya vatandaşı olacak çocuklar yetiştirmeyi hedefliyoruz. Bunun için entegrasyon lazımdı. Piri Reis’in başarılı çocuklar yetiştirip devamını sağlayabilmemiz için bir sonraki etap olan Saint Joseph’e hazırlanmaları hatta ondan sonrasını da düşünmek lazım. Düşündük ki Sanit Joseph ile Piri Reis’i ortak bir çalışma düzenine koyarsak çocuklara zorluk çıkmaz. Saint Joseph’in müdürünün koordinatör olmasın istedik. Kabul etti. Böylece bir bütün olarak bir çalışma, bir kültür sistemi ile çocukların anaokulundan ilkokula, ortaokula liseye devam etmelerini sağlıyoruz” dedi. Liseden mezun olan çocukların üniversite hayatlarını kolaylaştırmak için de proje geliştirdiklerini anlatan Arkas, “Bunun için de İzmir Bizim Okul Vakfı’nı kurduk. Bu vakfın da görevi liseyi bitirip Fransa’ya gitmek isteyenleri oradaki okullara yerleştirebilmek. Çocuklara yeni bir yol çizebilmek. Netice olarak bu yıl Fransa’da okumak için 69 öğrenci müracaat etti. Bunun 59’u Fransa’dan kabul gördü. Bu 59’un 42’si okulda ve bunların hepsine destek verdik. Oradaki yerleşim, üniversite ve yurtlarla bağlantı kurduk. Böylece çocuklarımızın elinden tutup oraya kadar götürebiliyor hale geldik. Öğrencilerimiz şu an Fransa’nın sekiz kentinde 14 ayrı branşta okuyor. Bu çocuklar inşallah başarı ile bitirirler sadece Türkiye değil, dünyaya insan örnek insanlar olurlar” diye konuştu. Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, Özel Piri Reis Okulları’na duyulan güvenin bir sonucu olarak bu yıl aldığı yeni kayıtlar ile kapasitelerini doldurduğunu, bunun sorumluluklarını arttırdığını sözlerine ekledi.

 

Piri Reis en iyi adres

Özel Piri Reis Okulları ile Saint Joseph Lisesi’ni bütünleştirmeyi hedefleyen projenin iki yıldır başarı ile sürdüğünü dile getiren İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi Müdürü ve Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü Jacques Augereau ise Saint Joseph Lisesi’nin bu yıl atağa geçtiğini söyledi. Augereau, “72 Kişilik kontenjanımız varken daha ilk günden 589 ön kaydımız oldu. İki yıl önce buna kimse inanmazdı.  Herkes okulunda bu duruma sevinirken Piri Reis öğrencilerine ne olacağını bildiğim için ben endişelendim. Velilerin Piri Reis Okulları’nın çocuklarını Saint Joseph Lisesi’nde okutabilmek için doğru adres olup olmadığı sorularıyla karşı karşıya kaldım. Ancak onlara rakamlarla yanıt verdim. Özel Piri Reis Okulları bu yıl 56 mezun verdi. Kayıt yaptırmak için gerekli puanı tutturan 40 Piri Reisliden 26’sı Saint Joseph’i tercih etti ve yerleşti. Bu da gösteriyor ki Piri Reis doğru adres” dedi.

21. Yüzyılın çocuklarını yetiştirdiklerini söyleyen Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdürü Sabrina Ataseven, “Burada hedefimiz sadece Fransızca, İngilizce, İtalyancayı öğretmek değildir, çünkü biliyoruz ki bundan 20 yıl sonra bu dilleri konuşuyor olmak çok büyük bir avantaj olmayacak esas hedefimiz öğrencilerimizin yabancı dil öğrenme yetisini en üst seviyeye çıkartabilmektir” diye konuşurken Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları Müdürü Serhat Yalamanoğlu da velilerin çocukları için Piri Reis’i seçmelerinin bir rastlantı olmadığını söyledi. Yalamanoğlu, “Disiplinli ama sevgiyle bezenmiş bir eğitim almak, yöntem olarak öğrenmeyi öğrenmek, aklın ışığında modern dünyayla bütünleşmiş, sorumluluk sahibi, laik ve demokratik bir hukuk devletinin savunucusu ve koruyucusu insan olmak, adam olmak için bu okuldasınız.  Üstelik tüm bu kazanımları sizlere büyük kapılar açacak olan Fransızcayı öğrenerek taçlandırıyorsunuz” dedi.

Açılış töreni her iki okulun öğrencilerinin söylediği şarkılar ve okul marşının söylenmesi ile sona erdi. Karşıyaka’da yapılan törenin ardından Haziran ayında geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Görgü Kuralları Dersi Öğretmeni Tino Reggio’nun adı okulun girişine verildi. 

Öğretmenler yeni eğitim yılına hazır

05/09/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nın öğretmenleri 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı hazırlıklarını tamamladı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı’nın başlamasına sayılı günler kala Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda öğrencileri 21. Yüzyılın donanımlı bireyleri olarak yetiştirmek amacıyla yeni yıla ilişkin tüm hazırlıklar tamamlandı.

Yaklaşık bir aydır süren hazırlıklar kapsamında geçen yıl yaptıklarını gözden geçiren ve programlarını yenileyen öğretmenler bu yıl anaokulu 4 yaş, hazırlık, ilkokul 1,2,3, 4 sınıflarda ilk kez kullanılacak olan zeka oyunları aracılığı ile çocukların sosyal, duygusal ve bilişsel becerilerini geliştirmeyi hedefleyen “Mind Lab” uygulaması ile geçen yıl anaokulu hazırlık sınıfında pilot uygulama olarak başlayan bu yıl ise 1,2,3 ve 4. sınıfların ders planına dahil edilen, çocukların matematik ve yaratıcı düşünme becerilerini geliştirmeyi hedefleyen “Kodlama” gibi çalışmalar hakkında detaylı bilgi aldı.

Yabancı dil eğitimine yeni bakış

Öğretmenlere yönelik eğitim çalışmalarının yanı sıra Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda yabancı dil eğitimine bakış açısı yenilendi. Fransızca, İngilizce ve İtalyanca bir çatı altında toplanarak “Yabancı Diller Koordinatörlüğü” adı ile bir birim oluşturuldu. Koordinatörlük öğrencilerin dili iyi öğrenmesinden çok yabancı dil öğrenme yetisini en üst seviyeye çıkartmak amacıyla yapılacak çalışmaları üstlenecek. 

Piri Reisli öğrenciler Yale yolunda

28/07/2017

Piri Reisli öğrenciler, Dünya Bilginler Yarışması (World Scholar’s Cup) Atina’da yapılan Avrupa finallerinden başarı ile döndü.

Dünyanın 40 ülkesinde İngilizce eğitim yapan okullar arasında düzenlenen Dünya Bilginler Yarışması (World Scholar’s Cup)’nın 18-22 Temmuz tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Avrupa Finallerine katılan Piri Reisli öğrenciler Yale Üniversitesi’nde yapılacak dünya finallerine bir adım daha yaklaştı. Özel Güzelbahçe ve Karşıyaka Piri Reis Okulları’nın WSC Kulübü öğrencileri Defne Asenaoktar, Yasmin Çakır, Ceren Bayhan, Gülsen Ayda Önder, Zeynep Tozkoparan, Ece Ünalp, Alp Binoğlu, Barcha Çağatay, Duygu Ecem Ertan, Eda Rengin Erşar ve Mehmet Ali Helvacıoğlu finallerde 41 ülkeden bin 500 öğrencinin oluşturduğu 500 takım ile yarıştı.

Yarışma dili İngilizce onlar Fransızca öğreniyor

Fransızca eğitim yapan Özel Piri Reis Okulları, dünyanın dört bir yanında ortaokul ve lise düzeyindeki öğrencilerin öğrenerek yarıştığı münazara yarışması Dünya Bilginler Yarışması (World Scholar’s Cup)’nın Avrupa finallerinde öğretim dili İngilizce olan rakiplerini geride bıraktı. Bireysel yarışmalarda 5 altın, 4 gümüş madalya, bir Özel Da Vinci Madalyası ve 1 onur madalyası kazanan Piri Reisli öğrenciler Kasım ayında Yale Üniversitesi’nde yapılacak Şampiyonlar Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

World Scholar's Cup Nedir?

Dünya'da kırktan fazla ülkede gerçekleşen, Dünya Bilginler Kupası (World Scholar's Cup) 2007 yılından bu yana düzenlenmektedir. Amacı geleceğin alim ve liderlerine global bir ortam yaratmak ve öğrencilerin farkında olmadıkları yeni becerilerini ve güçlü alanlarını keşfetmelerine olanak sağlamak olan organizasyon farklı kültürleri biraraya getirerek bugün ve geleceğe ait fikir ve durumlar üzerine münazara yaptırıp, kompozisyon yazdırmaktır.

Turnuava’da 3’er öğrenciden oluşan takımlar münazara, genel kültür testi, bilgi yarışması ve kompozisyon gibi dört temel bölümde yeteneklerini ortaya koyar. Bu bölümlere ek olarak ayrıca bazı turnuvalarda sosyal ve akademik olarak ek bölümler de yer alabilmektedir. Dünyanın birçok ülkesinde gerçekleştirilen bölgesel turnuvada ilk 10'a giren takımlar haziran ayının sonunda düzenlenen Dünya Turnuvası'na katılmaya hak kazanırlar. Bu turnuvada da başarılı olanlar her yıl Kasım ayında Yale Üniversitesi'nde düzenlenen Şampiyonlar Turnuvası’na katılma hakkını elde eder.

Değirmencioğlu için sürpriz parti

21/06/2017

Öğretmenlik kariyerine Özel İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nde Türkçe Öğretmeni olarak devam edecek olan Özel Karşıyaka Piri Reis Okulları Müdürü Çağdaş Değirmencioğlu için veda partisi düzenlendi.

Haziran seminer döneminin son gününde düzenlenen sürpriz partiye Özel Piri Reis Okulları ve Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi Genel Koordinatörü Jacques Augereau ve tüm öğretmenler katıldı. Partide konuşma yapan Augereau, Değirmencioğlu’nun 13 yıldır Piri Reis Okullarının çeşitli kademelerinde görev yaptığını son olarak ta Karşıyaka Piri Reis’in müdürlüğünü üstlendiğini dile getirerek, “Bazı insanlar benimsedikleri yaşam tarzını değiştirmek istemezler. Öğretmenlik Çağdaş Bey’in yaşam tarzı olmuş bir meslekti ve çok sevdiği öğretmenliğe geri dönmek istedi. Kendisiyle şimdiye kadar uyum içerisinde çalıştık bundan sonra da aynı şekilde çalışacağımız için mutluyum” dedi.  Çağdaş Değirmencioğlu ise hayatının büyük bölümünü Piri Reis’te geçirdiği belirterek, “Piri Reis gibi bir yuvam olduğu için çok mutluyum” diye konuştu.

Piri Reis mezunlarını uğurladı

09/06/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’ndan mezun olan 12 öğrenci tören ile uğurlandı. Hava muhalefeti nedeniyle okulun kültür merkezinde düzenlenen veda törenine Orion Eğitim Vakfı Mütevelli Heyet Başkanı Aybars Kendir, Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Denizkurdu, Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü ve İzmir Saint Joseph Lisesi Müdürü Jacques Augereau, Okul Müdürü Sabrina Ataseven, öğretmenler, mezun öğrenciler ve öğrencilerin aileleri katıldı.

Mezunlara hitaben konuşan Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hasan Denizkurdu, Özel Piri Reis Okulları’nın dünya vatandaşı yetiştirmeyi kendine amaç edinmiş bir eğitim kurumu olduğunu dile getirerek, mezun öğrencilere yeni eğitim hayatlarında başarılar diledi. Mezun öğrencilere diplomalarının verilmesi, öğrencilerin Piri Reis Marşı’nı seslendirmelerinin ardından tören pasta kesilmesi ile sona erdi. 

ABRSM sınavı

08/06/2017

İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (The Associated Board of the Royal Schools of Music- ABRSM) tarafından düzenlenen “Teori ve Uygulamalı Müzisyenlik Sınavı (Practical Musicianship)”nda yeteneklerini sergileyen 5.sınıf öğrencileri Duru İbişağaoğlu, Zeynep Bakkal, Deniz Canlı, 6.sınıf öğrencileri Selin Kışlal, Zeynep Serim, Selin İbişağaoğlu, ve 7.sınıf öğrencileri Aslı Yenel ile Sezin Şahbazov çeşitli dereceler elde etti.

ABRSM nedir?

Dünyadaki en büyük müzik sınav sistemi olarak kabul edilen ve 100’ün üzerinde ülkede aşamalı müzik sınavı sistemi sunan İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu (The Associated Board of the Royal Schools of Music) müzik eğitim standartlarının oluşturulmasında büyük role sahiptir. Royal Academy of Music, Royal College of Music, Royal Northern College of Music ve Royal  Scottish  Academy of Music and Drama’nın oluşturduğu kurulun sınavları 35 enstrüman, şan, teori ve uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılır. Müzik eğitimi almakta olan öğrencilere, amatör veya profesyonel her yaştan müzisyene açık olan sınavlara her yıl yarım milyonun üzerinde kişi girer. 

Piri Reisliler Pera’da

08/06/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencileri Deniz Canlı ve Ela Talay, 12. Pera Piyano Festivali’nde konser verdi.

İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Pera Piyano Festivali bünyesinde yurtiçi ve yurtdışından katılımcıların piyanodaki hünerlerini göstermeleri, sahne tecrübesi kazanabilmeleri, sanatsal tecrübelerini paylaşabilmeleri amacıyla düzenlenen konserlere katılan Canlı ve Talay verdikleri konserlerle büyük ilgi topladı. 

Öğrencilerimiz Mozart Akademi Piano Festivali’ne katıldı

08/06/2017

Öğrencilerimizden Ela TALAY, Deniz CANLI, Duru İBİŞAĞAOĞLU ve Sezin ŞAHBAZOV Mozart Akademi’nin düzenlediği Piano Festivalinde çaldıkları eserler ile okulumuzu temsil ettiler.

Başarılarının devamını diliyoruz.

Sandıklar kitap doldu

01/06/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 1. sınıf öğrencilerinin “Okuma Sandığını Dolduruyorum" adlı okuma projesi tamamlandı. Yıl boyu süren proje sonunda sertifikalarını alan öğrencilerin hem okuma hızı hem de anlamlı okuma oranı arttı.

Piri Reisliler sanatı konuşturdu

08/06/2017

İzmir Özel Saint-Joseph Fransız Lisesi’nin geleneksel kültür ve sanat festivali yapıldı. Bu yıl 11. kez düzenlenen ve “İnsanlık ve sanat” temasının ele alındığı festivale katılan 8. Sınıf öğrencileri ödülle döndü. Canlı performans olarak gerçekleştirilen resim yarışmasında Zeynep Uçarsoy Saint Joseph Ödülü’ne, Irmak İnanç ise Yakın Kitabevi ödülüne layık görüldü.

Müzik ve dans dolu gece

01/06/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında dans ve müzik gecesi "Il Etait Une Fois -  Bir Varmış Bir Yokmuş"  Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

2, 3 ve 4. sınıf öğrencilerinden oluşan koroların seslendirdiği şarkılar halk dansları, ritm şovları izleyenleri büyüledi. 3. Sınıf öğrencilerinin sınıf orkestrasının seslendirdiği şarkılar ile başlayan gecede öğrenciler Silifke’den Trakya’ya, modern danstan dans fitnesse kadar çok geniş bir yelpazede çok sayıda gösteri sundu. Velilerin baştan sona büyük ilgi ile izlediği gecede heyecan 4. sınıfların Anadolu Ateşi gösterisi ile doruğa ulaştı. Duygulu anların yaşandığı gece okul korosunun Türkçe ve Fransızca söylediği şarkılar ile sona erdi. 

Birlikte oynadılar

02/06/2017

2016-2017 Öğretim Yılı başından bu yana süren "Abi, Abla, Kardeş Projesi"nin son etkinliği "Jouons ensemble (Birlikte oynayalım)" gerçekleştirildi. Öğrenciler Fransızca öğretmenlerinin eşliğinde kardeşleriye bahçede çeşitli oyunlar oynayıp keyifli dakikalar geçirirken bir yandan da Fransızcayı gündelik hayatta kullanmış oldu. 

5’ler hikayelerini 2’lere okudu

01/06/2017

Sene başından bu yana tablet bilgisayarları Fransızca Dersinde etkin olarak kullanan 5.sınıf öğrencileri gruplar halinde hikaye yazdı. Yazdıkları hikayeleri resimleyen öğrenciler hikayelerini 2.sınıftaki kardeşleri ile paylaştı. 5’ler yazıp çizdikleri hikayeleri küçük kardeşleri ile paylaşmanın keyfini yaşarken 2’ler büyüklerinin çalışmalarını büyük ilgi ile dinledi.

Piri Reis’liler Güzelbahçe ilçe Bilim şenliği’nde

25/05/2017

Bu yıl ilki gerçekleştirilen ilçe milli eğitim müdürlüğünün hazırladığı “Bilim Kültür ve Sanat Şenliği”’ne deney  standımızla katıldık. Öğrencilerimiz deneylerini Güzelbahçe’deki diğer okullardaki öğrencilerle paylaştılar. Farklı deneylerin olduğu standımız  büyük ilgi gördü. 

Piri Reisliler, Güzelbahçe’de kupa bırakmadı

29/05/2017

Güzelbahçe Kaymakamlığı tarafından düzenlenen voleybol ve basketbol turnuvalarına katılan Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları büyük başarı elde etti. Piri Reis Yıldız Erkek Basketbol Takımı, 4.kez ilçe şampiyonu olurken minik kız voleybol takımı ile küçük erkek basketbol takımı 3.’lük kupasını okula getirdi. 

Meslekleri öğrendiler

29/05/2017

8. sınıf öğrencilerinin meslekleri daha yakından tanımaları amacıyla Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Birimi tarafından düzenlenen “Mesleki Gölge Etkinliği” 22-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirildi. Etkinlik kapsamında 8. sınıf öğrencileri ileride edinmek istedikleri meslekten bir kişinin yanında bir günü geçirerek o meslek hakkında merak ettiklerini öğrendi. 

Bilime açılan pencere

26/05/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nın geleneksel bilim şenliği bu yıl “Bilime açılan pencereler”  teması ile gerçekleştirildi.

Çalışmalarını “Atomun dünyasına açılan pencere”,  “Geçmişe açılan pencere”, “Manyetik dünyaya açılan pencere”,  “Basınç dünyasına açılan pencere”, “ Işık ve ses dünyasına açılan pencere” adı altında sergileyen öğrenciler bilimin farklı alanları ile ilgili çalışmalarını arkadaşları ve öğretmenleri ile paylaşarak deney yapmanın zevkini yaşadı. Öğrencilerin yaptığı uçakları yarıştırdıkları şenlik gösteri deneyleri ile sona erdi. 

19 Mayıs coşkusu

18/05/2017

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda coşku içerisinde kutlandı.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Savaşı’nı başlatmak için Samsun’a çıkışının 98. Yıldönümü Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda törenler ve spor karşılaşmaları ile kutlandı.

Kültür Merkezi’nde düzenlenen törende 19 Mayıs’ın gençlere bayram olarak hediye edilmesinin öyküsü anlatıldı. Öğrenciler Atatürk’ün Gençliğe Hitabı ve öğrenciler Gençlerin Ata’ya cevabını hep bir ağızdan seslendirdi. Tören okul içerisinde düzenlenen çeşitli yarışma ve sınavlarda dereceye giren öğrencilere belgelerinin verilmesi ile sona erdi.

Kutlamaların ikinci bölümünde öğrenciler okul girişi ve spor salonunda hazırlanan eğlence ve spor parkurlarında yeteneklerini ortaya koyarak yarıştı. 

TEOG başarısına pastalı kutlama

17/05/2017

Piri Reis Okulları Genel Koordinatörü Jacques Augereau TEOG’da başarılı olan 8. sınıf öğrencileri başarılarından dolayı kutladı. Öğrenciler ve öğretmenlerle birlikte hazırlanan pastayı kesen Augereau, TEOG’da elde edilen başarıdan büyük memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Fransız dilini ve kültürü öğrenmenin büyük bir ayrıcalık olduğunu anlatan Augereau, “Piri Reis Okulları’nda bu eğitimi aldığınız için çok şanslısınız. Zaman zaman İzmirli işadamları ile bir araya geliyorum. İşadamları Fransızca konusunda tek referans olarak Saint Joseph Lisesi’ni görüyorlar. Piri Reis Okulları olarak amacımız iyi eğitim alıp istediğiniz okullarda okuyabilmeniz ancak biz yine de sizi Saint Joseph’te görmek istiyoruz” dedi. 

Minikler satranç turnuvası tamamlandı

18/05/2017

Güzelbahçe Piri Reis Okulları Minikler Okul Birinciliği Satranç Şampiyonası 15 Mayıs 2017 Pazartesi günü yapıldı. Toplam 5 tur üzerinden yapılan şampiyonada 1.’liği Deniz Tarancı kazandı. Harun Elekdar’ın 2. olduğu şampiyonada Feridun Poyraz Eşiyok 3., Selin Naz Alibeyoğlu 4. oldu. Eşit puan ve averajla 5. olan Alya Aydoğdu ve Eva Mia Özkan okul satranç takımı havuzuna girmeye hak kazandı. 

Bardaktan telefon, kartondan megafon

16/05/2017

Fen Bilgisi Dersi’nde ses ve sesin iletimi ile ilgili konuları öğrenen 4. sınıf öğrencileri basit telefon ve megafon yaptı. İki kağıt bardağı iple bağlayarak telefon yapan 4’ler ardından kağıttan megafon yaparak çalışma prensiplerini öğrendiler. Geçmişten günümüze ses ve iletişim aletlerini inceleyen öğrenciler eğlenceli bir ders geçirdi.

4 Yaş sınıfı ebru yaptı

16/05/2017

4 Yaş sınıfı öğrencileri GEMS çalışmaları kapsamında ebru çalışması yaptı. Süt ve gıda boyası kullanarak elde ettikleri karışımın üzerinden kağıt kaydırarak renkleri kağıda aktaran minikler geride kalan renkleri diledikleri gibi karıştırarak eğlenceli zaman geçirdi. 

4. sınıflar mikroskobik canlılarla tanıştı

16/05/2017

4. sınıf öğrencileri mikroskobik canlıları inceledi. İlk olarak mikroskop ve parçalarını öğrenen 4’ler ardından maya mantarı ve yoğurt bakterisini mikroskop, ekmek küfünü ise büyüteç yardımı ile inceleyerek çıplak gözle görünmeyen mikroskobik canlıların insan hayatı üzerindeki etkilerini kavradı.

Minik kızlar voleybol şenliğinde

16/05/2017

İzmir Mini Voleybol Şenliği 12 Mayıs 2017 Cuma günü Menemen Gölpark’ta gerçekleşti. Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Minik Kız A ve B takımları bir yandan takım olmanın önemini diğer yandan da başarının mutluluğunu yaşadı. Minik kızlar önümüzdeki yılın karşılaşmalarını şimdiden planlamaya başladı.

Günlerden Tire

11/05/2017

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Tarihe Saygı Yerel Koruma Ödülleri Yarışması hazırlıkları kapsamında “Tire Günü” düzenlendi.

Kentin tarihi mirasının ve kültürünün korunması amacıyla İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 16 yıldır düzenlenen “İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarihi Saygı Yerel Koruma Ödülleri” yarışmasına Karşıyaka ve Güzelbahçe kampüsleri olarak ortak katılan Özel Piri Reis Okulları’nda Tire Günü düzenlendi.

Gün dolayısıyla 6.sınıfların daha önce Tire’ye yaptığı gezi sırasında çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi açılırken öğlen yemeği mönüsünde öğrencilere meşhur Tire köftesi yeraldı. 

Kağıttan uçak

10/05/2017

Çarşamba etkinliklerinde bu hafta öğrenciler kağıttan bile yapılsa uçakların uçmasının belli bilimsel kurallara bağlı olduğunu deneyerek öğrendi. Birbirinden farklı kağıttan uçak yaparak uçuran öğrenciler uçaklar arasındaki farkların uçuş üzerindeki etkilerini tartışarak eğlenceli ve verimli zaman geçirdi. 

Elektriği öğrendiler

10/05/2017

3. Sınıf öğrencileri GEMS (Great Explorations in Math and Science/ Matematikte ve Fende Büyük Araştırmalar) Uygulamaları kapsamında basit bir elektrik devresi hazırlayarak devrenin ucundaki ampülü yaktı. Fen Bilimleri Laboratuarı’nda yapılan çalışmada elektrik, elektrik devresi, elektrik devre elemanları hakkında bilgi alan ardından da pil, pil yatağı, kablo, ampul ve duy kullanarak basit bir elektrik devresi yapan öğrenciler devrenin kapatılmasıyla ampülün yandığını deneyerek gözledi.

Kitap dostluğu

09/05/2017

“Uçurtmanın Gözleri” adlı hikaye kitabı Güzelbahçe ve Karşıyaka’daki öğrencilerin dostluğunu pekiştirmek için köprü oldu.

Öğrencilerin okuma sevgisini pekiştirmek, arkadaşlık, paylaşım ve sosyal ilişkilerini geliştirmek amacıyla iki okulun ortaklaşa düzenlediği “Kitap Köprüsü Projesi” kapsamında Güzelbahçeli 2. sınıf öğrencileri Karşıyakalı kardeşlerini ağırladı. Aynı anda okudukları Uçurtmanın Gözleri adlı kitap ile ilgili resimlerden birlikte kolaj çalışması yapan 2’ler ardından hep birlikte kuş şeklinde kitap ayıracı yaptı. Günün büyük bölümünü grup çalışması yaparak, yemek yiyerek ve 2.sınıf öğrencileri keyifli saatler geçirdi.

Trafik Nedir?

09/05/2017

Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri, hazırlık ve 4 yaş sınıfı öğrencilerine trafik eğitimi verdi. Başta okul servisinde nasıl oturmaları gerektiği olmak üzere araçlara biniş ve inişlerde nelere dikkat etmeleri gerektiğini öğrenen öğrenciler trafik konusunda merak ettikleri pek çok şey hakkında bilgi sahibi oldu. Eğitime Vali Kazım İlköğretim Okulu anasınıfı öğrencileri de misafir olarak katıldı.

Suyun Farklı Sesleri

10/05/2017

GEMS çalışmaları kapsamında 4. sınıf öğrencileri farklı miktardaki sulardan farklı sesler çıkacağını gözleyerek öğrendi. Farklı bardaklara farklı miktarda su koyan öğrenciler daha sonra ellerindeki topuzla bardaklara vurdu. Bardaklardan çıkan seslerin müzik aletlerinden çıkan notalar gibi farklı olduğunu gören öğrenciler bunun nedeninin bardaklardaki su miktarlarının birbirinden farklı olması olduğunu öğrendi.

Işık Oyunları

09/05/2017

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz GEMS çalışmaları kapsamında maddelerin karıştırıldığında ışık renginin değiştiğini gözlemledi. Işık oyunları etkinliği için süt, su ve fener kullanan öğrenciler maddeleri karıştırıp kavanoza fener tuttuklarında ışığın renginin değiştiğini gözlemledi. Gökyüzünün neden mavi göründüğünü keşfeden öğrenciler fener ve cd İle gökkuşağı elde ederek dersi eğlenceli bir şekilde bitirdi.

Karabiber Kaçıyor

04/05/2017

3 Yaş Grubu öğrencileri günlük hayatta sabun kullanımının önemini ve eldeki mikropların sabun ile temizlenebileceğini Fen Laboratuvarı’nda yaptıkları “Karabiberler kaçıyor” çalışması ile öğrendi. Damlalık, su, karabiber ve deterjan kullanan öğrenciler ilk olarak bir kaba bir miktar yağ döktü. Yağ üzerine karabiber serpen öğrenciler karabiberlerin yüzdüğünü gözlemledi. Damlalıktaki deterjanı karabiberlerin üzerine damlattıklarında karabiberlerin uzaklaştığını fark eden öğrenciler öğrenirken eğlenceli zaman geçirdi. 

Dersimiz Bergama

04/05/2017

5. sınıf öğrencileri “Adım Adım Türkiye” ünitesi kapsamında İzmir’in UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan ilçesi Bergama’yı gezdi. Halk arasında “Kızıl Avlu” olarak bilinen ve M.S II. yy’da İmparator Hadrian döneminde inşa edildiği tahmin edilen Serapion Tapınağı’ndan başlayan gezi teleferikle Akrapol’e çıkılması ile sürdü. Akrapol hakkında ayrıntılı bilgi alan öğrenciler ardından tıp tarihi açısından büyük önem taşıyan Asklepion Tıp Merkezi’ni ziyaret etti. Dönemin tedavi yöntemleri hakkında bilgi alan öğrencilerin gezisi Bergama’da icat edilen parşömen kağıdının yapımı öğrenmeleri ile sona erdi. 

Bardaklar Telefon Oldu!!!

03/05/2017

İlkokul öğrencileri Çarşamba etkinliğinde bu basit telefon yaptı. Fen Bilgisi Dersi’nde ses ünitesini işleyen öğrenciler ip ve bardak kullanarak telefon yaptı. Telefon yapımının mantığını basit bir şekilde öğrenen öğrenciler ses hakkında ayrıntılı bilgi aldı. 

Piri Reisliler Uzay Kampı’nda

29/04/2017

PİRİ Reisli öğrenciler 28–30 Nisan 2017 tarihleri arasında İzmir Uzay Kampı’ndaki “Yıldızlar ve Gezegenler Macerası” etkinliğine katıldı. Uzay hakkında bilmediklerini öğrenen öğrenciler astronotların eğitim süreçlerini birebir yaşadıktan sonra simülatörde uzay mekiğinin kalkışını canlandırdı. Planetaryumda yıldızları ve gezegenleri gözlemleyen öğrenciler daha sonra teleskopla Jüpiter’i izledi.

YAŞASIN ŞEKER AVI

20/04/2017

Nisan ayında, anaokulu öğrencileri geleneksel “Şeker Av”ını gerçekleştirdiler. Eğlenceli, coşkulu olan bu etkinlikte öğrencilerimiz bahçenin  her köşesini keşfetmiş oldular. “Şeker Avı” kültürel bir amaç içerisinde gerçekleştiriliyor çünkü aynı gün Fransa’daki çocuklar da “Yumurta Avı”na çıkıyor.

Yaşasın Egemenlik, Yaşasın 23 Nisan

21/04/2017

Bugün 23 Nisan
Neşe doluyor insan!

Piri Reis Okulları olarak 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çocuklara armağan eden Ata’mıza saygılarımızı sunduk ve anlamlı bir tören yaptık. Birbirinden güzel şiirler seslendirdik, dans ettik,  günün anlam ve önemini vurguladık. Törenimizin ardından kutlamalarımız  bahçede çeşitli oyunlarla  adeta şölen havasında devam etti. Unutamayacağımız bir bayram yaşadık. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayram'ımız kutlu olsun.

"Özgürlüğün de eşitliğin de adaletin de dayanağı ulusal egemenliktir."

                                                                         Mustafa Kemal Atatürk

Piri Reisliler Resim Yarışmasında Ödülleri Topladı

20/04/2017

Konak Rotary Kulübü’nün uluslararası boyutta düzenlediği “Barış” konulu resim yarışmasında, okulumuz birinci sınıf öğrencilerinden, Çağla TÜNAY 3.lük, dördüncü sınıf öğrencilerimizden Ada AYTANIR 1. Mansiyon ve Melis Oylum OKAY da 2. Mansiyon ödüllerini alarak okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir.

Yarışmaya yirmi  ülkeden 6-10 yaş grubunda toplam 360 çalışma katılmış ve dereceye girenlerin ödüllerini aldıkları tören, Mimarlar Odası İzmir Şubesinde düzenlenmiştir.Öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Tire’ye Tarih ve Kültür Dolu Gezi

21/04/2017

6. Sınıf öğrencileri, Tire’nin tarihi ve kültürel değerlerini keşfetmek amacıyla düzenlenen proje kapsamında ilçeye gezi yaptı.

Öğrencilerin yaşadıkları kenti yakından tanıyarak tarihi ve kültürel değerlerine sahip çıkma bilinci kazanmalarını sağlamak amacıyla Sosyal Bilgiler öğretmenleri tarafından yürütülen proje kapsamında Karşıyaka ve Güzelbahçe Piri Reis Okulları’ndaki 6.sınıf öğrencileri Tire’yi gezdi. Proje kapsamında İzmir’in tarihi, kültürel değerlerini anlatan kitap okuyan öğrenciler ardından Tire’ye gitti.

Tire Kent Müzesi’ni gezen öğrenciler urgancılık, beledi dokuma, bakırcılık, körüklü çizme yapımı, keçecilik, semercilik, nalıncılık, yorgancılık ve hasırcılık gibi geleneksel en sanatları ustaları ile workshop düzenlendi.

Müzenin ardından bedesten, cami, tarihi çarşı, havra, mescit, imaret gibi tarihi yerleri gezen öğrenciler Dere Kahve’de nefis doğanın keyfine vardı. Gezi sırasında meşhur Tire köfte, karadutlu lor tatlısı ve sübiye şerbetinin yapımını gören öğrenciler bu lezzetleri tatma fırsatı yakaladı. Tire’ye özgü Karambol oyununun nasıl oynandığını öğrenen öğrenciler önümüzdeki günlerde gezi sırasında çektikleri fotoğraflardan oluşan sergi açacak.

İngilizce Öğretmenleri Uluslararası Konferansta

19/04/2017

İNGİLİZCE öğretmenleri Duygu Şencan ve Emel Üstün, İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğreten Öğretmenlerin Uluslararası Derneği (IATEFL)’nin konferansına katıldı.

İskoçya’nın Glasgow Kenti’nde düzenlenen IATEFL konferansına katılan öğretmenlerimiz Duygu Şencan ve Emel Üstün bir yandan yabancı dil eğitimi alanında dünyadaki gelişmeleri yakından takip etme imkanı diğer yandan dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen meslektaşlarıyla bilgi alış verişinde bulundu. İngilizce dil eğitimi alanında faaliyet gösteren kişi ve kurumlarla bağlantı kurarak sunulan profesyonel gelişim olanaklarını yakalayan Şencan ve Üstün edindikleri kazanımları kendi kurumlarında paylaşma fırsatı yakaladı.

4 bin’in üzerindeki üyesiyle dünyanın en hızlı büyüyen İngilizce öğretmen topluluğu olan IATEFL (İngilizceyi Yabancı Dil Olarak Öğreten Öğretmenlerin Uluslararası Derneği)’nin görevi  dünyanın her yerindeki İngilizce eğitim profesyonellerini bir araya getirmek, geliştirmek ve desteklemektir. 

 
 

Mini Mini 1’lerden Okuma Bayramı

14/04/2017

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları 1.sınıf öğrencileri okuma sevincini bayrama dönüştürdü. Yıl boyu edindikleri bilgi ve becerilerini sahneye taşıyan “Mini mini 1”ler Türkçe, Fransızca, İngilizce skeçler, şarkılar ve şiirler ile velilerine heyecanlı dakikalar yaşattı. Mini mini 1’lerin okuma bayramı öğretim yılı içerisinde hazırladıkları portfolyolarını aileleriyle paylaşmalarından sonra sona erdi. 

Piri Reis’in Ressam Şairlerine Ödül

14/04/2017

PİRİ Reisli öğrenciler, İzmirTevfik Fikret Lisesi’nin, düzenlediği “Görsel şiir” yarışmasında 3 ödülle döndü.

İzmir Tevfik Fikret Lisesi’nin 2017 Frankofoni etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği ''Quelques grammes de Poésie (Birkaç Gram Şiir)'' adlı bir "Görsel şiir" yarışması sonuçlandı. Yarışmacıların yazdıkları şiirin resmini yapmaları ya da resmi yazdıkları şiirin dizelerindeki sözcüklerle resmetmeleri şeklinde gerçekleşen yarışma bu yıl “Benim Şehrim” teması ile düzenlendi. İlk, orta ve lise öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen uluslararası yarışmaya toplam 280 öğrenci katıldı. Yarışmada Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 4/C sınıfı öğrencisi Azra Zeynep Aktuğ İlkokul Kategorisi’nde 1. olurken 4/B sınıfı öğrencisi Melih Ege Kıpçak aynı kategoride 3.oldu. Ortaokul Kategorisi’nde ise 6/A öğrencisi Eleonore Richard 4.’lük ödülünün sahibi oldu. Ayrıca 4/C sınıfı öğrencisi Metehan Derundere, İlkokul Kategorisi’nde ilk 10 arasında yeraldı. Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri 12 Nisan 2017 Çarşamba günü Tevfik Fikret Lisesi’nde yapılan tören ile verildi. 

İlkokullar Tiyatroda

12/04/2017

27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü etkinlikleri kapsamında 2, 3 ve 4.sınıf öğrencilerimiz Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde Sıcakkan Tiyatrosu tarafından sahnelenen “Barış İstiyoruz” adlı oyunu izledi.

Barışın tüm dünya için çok önemli olduğunun vurgulandığı oyun öğrenciler tarafından büyük ilgi gördü. 

Bu Sıvılar Üst Üste

12/04/2017

GEMS çalışmaları kapsamında Hazırlık Sınıfı öğrencileri bu ay herhangi bir çalışma ya da deney yaparken izlenmesi gereken adımların sırasıyla uygulanması gerektiğini öğrenmek amacıyla “Kat kat Sıvılar Deneyi”ni yaptı. Deterjan, su, alkol ve sıvıyağ kullanan öğrenciler önce sıvıları sırayla aynı kaba koydu. Farklı sıvıların aynı kapta çeşitli katmanlar halinde durduğunu gören öğrenciler daha sonra kabı boşalttı ve sıvıları karıştırdı. Sıvıların karıştırılarak aynı kaba konduklarında eskisi gibi katmanlar halinde durmadığını gören öğrenciler bir çalışma yaparken dikkatli davranmanın önemini kavramış oldu. 

Hologram Nasıl Oluşur?

12/04/2017

GEMS çalışmaları kapsamında 4.sınıf öğrencileri hologramın oluşumunu deneyerek öğrendi. Fen Bilgisi Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen çalışmada öğrenciler ipad ve asetattan yapılmış piramit şeklinde bir aparat kullandı. İnternette buldukları birkaç hologram videosunu hazırladıkları aparattan izledi. Hologramın dört ayrı yüzeyden geçerken kırılan ışığın tek noktada birleşmesi ile gerçekmiş gibi oluşan gerçekte var olmayan bir görüntü olduğunu öğrenen öğrenciler eğlenceli zaman geçirdi.

Nasıl Bir Şey Bu Ortaokul?

06/04/2017

4. Sınıf öğrencileri Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda ortaokullu olmanın kendilerine getireceği kazançlar hakkında bilgi aldı.

Önümüzdeki öğretim yılında ortaokul ile tanışacak olan 4.sınıf öğrencileri, Özel Piri Reis Okulları’nda ortaokullu olmanın kendilerine sağlayacağı ayrıcalıkları, ortaokulda onları nelerin beklediğini Okul Müdür Sabrina Ataseven ve Ortaokul Rehber Öğretmeni Selen Akbeniz’den öğrendi. Özel Piri Reis Okulları’nın büyük bir aile ve İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi’nden gelen köklü bir geleneğe sahip olduğunu anlatan Okul Müdürü Sabrina Ataseven, ortaokulla birlikte öğrencilerin okul yönetiminde yavaş yavaş söz sahibi olmaya başladıklarını dile getirdi. Ataseven, “Ortaokulla birlikte artık eskiden seçmen olduğunuz Öğrenci Meclisi seçimlerinde aday olabilecek, seçildiğiniz takdirde isteklerinizi birebir bize aktarabilecek, sizinle aynı sınıfta olan arkadaşlarınızın tamamını temsil edeceksiniz. Başta resmi törenler olmak üzere düzenlenen çeşitli etkinliklere okulumuz adına katılabilecek, gelen misafirleri ağırlayabileceksiniz” diye konuştu.

Ortaokul Rehber Öğretmeni Selen Akbeniz ise ortaokulla birlikte başta ders sayısı olmak üzere pek çok şeyin değişeceğini dile getirerek, “Şimdiye kadar bir sınıf öğretmeniniz ve branş öğretmenleriniz vardı. Bundan böyle her ders için ayrı bir öğretmeniniz olacak. Ders sayıları artacak. Okulda sizin için kurulmuş olan çeşitli kulüplerde yeteneklerinizi geliştirme imkanı bulabileceksiniz. Bu kulüpler de sizin istekleriniz doğrultusunda açılacak. Başta “Abi- Abla Projesi” olmak üzere çeşitli projelerde görev alabileceksiniz” dedi.

Öğretmenlerini büyük ilgi ile dinleyen 4.sınıf öğrencileri sordukları sorularla önümüzdeki yıl başlayacakları ortaokul hayatı hakkında detaylı bilgi edindi. 

Bu Top Çok Farklı

06/04/2017

GEMS çalışmaları kapsamında 2. sınıf öğrencileri “Plazma topu” ile tanıştı. Öğretmenlerinden topun bulunuşu ile ilgili hikayeyi dinleyen öğrenciler, topta meydana gelen elektrik atlamalarını izleme fırsatı buldu. Plazma topuna dokunan öğrenciler elektriğin bazı maddelerden geçtiğini bazı maddelerden ise geçmediğini, elektriği geçirmeyen maddelere “Yalıtkan madde” dendiğini öğrendi. Plazma topunda elektrik atlaması sonucu meydana gelen görüntüler öğrencilerin büyük ilgisini çekti. 

Hem Gezi Hem Ödev

06/04/2017

ESKİŞEHİR ve Kütahya’yı keşfeden 6.sınıf öğrencileri hazırlayacakları sunumlar ile izlenimlerini arkadaşları ile paylaşacak.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 6.sınıf öğrencilerinin Türkçe Dersi kapsamındaz kültürel, coğrafi ve sosyal çeşitliliklerin farkına varmak, gözlem gücünü geliştirmek, gezdikleri yerleri sözlü ve yazılı şekilde anlatabilmeleri amacıyla düzenlenen Eskişehir- Kütahya Gezisi renkli geçti.

İzmir’den sabahın erken saatlerinde yola çıkan kafile Kocatepe Kahveevi’ndeki öğlen yemeğinin ardından Eskişehir’deki modern heykeller ve köprüleri görme fırsatı buldu. Porsuk Çayı’nda tekne gezisi yatıktan sonra 300 bin metrekarelik alana kurulu yapay plajı ile ünlü Kent Park, Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı (Masal Parkı)’nı gezen 6.sınıf öğrencileri ilk günü Eskişehir’in ışıltılı sokaklarını dolaşarak tamamladı. İkinci güne Odun Pazarı, Cam Sanatları Müzesi, Lületaşı Müzesi, Balmumu Heykelleri Müzesi gezisiyle başlayan öğrenciler günü Şelalepark, Kurşunlu Külliyesi ve son olarak ta Espark Alışveriş Merkezi’ni gezerek tamamladı. Gezinin son gününde ise Kütahya Germiyan Sokağı’nda Elsanatları Evi ile Çini Tasarım Atölyesi’ni gezen öğrenciler, İzmir’e döndü.

Geziye tablet bilgisayarları ile katılan öğrenciler önümüzdeki günlerde gezdikleri yerlerde çektikleri fotoğraflar, yaptıkları ropörtajlar ve izlenimlerini çeşitli bilgisayar programları aracılığı ile derleyerek arkadaşları ile paylaşacak. 

Piri Reis Kalite Belgesini Aldı

03/04/2017

ÖZEL Piri Reis Okulları, Fransızca eğitim veren okullara Fransız Hükümeti tarafından verilen kalite belgesi olan “LabelFrancEducation” Sertifikası’nı teslim aldı.

 “LabelFrancEducation” Sertifikası’nın teslimi için İzmir Saint Joseph Lisesi’nde düzenlenen törene Fransa Büyükelçiği Kültürel Etkinlik ve İşbirliği Müsteşarı ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Eric Soulier, Fransa Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Jean Michel Berthe, Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas, İzmir Saint Joseph Lisesi Müdürü ve Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü Jacques Augereau, İstanbul ve Ankara’da bulunan Frankofon okulların temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Törenin açılışında konuşan İzmir Saint Joseph Lisesi Müdürü ve Özel Piri Reis Okulları Koordinatörü Jacques Augereau, Özel Piri Reis Okulları’nın kurulmasında ve LabelFrancEducation Sertifikası’nın alınmasında emeği geçenlere teşekkür etti. Orion Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Lucien Arkas ise Özel Piri Reis Okulları’nın sadece Fransızca eğitim vermediğini vurguladı. Arkas, “Biz Piri Reis Okulları’nı kurarken sadece dil eğitim vermeyi düşünmedik. Biz Fransızca ile birlikte Fransız kültürünü de öğretmeyi amaçladık. Bu amacımız doğrultusunda çalışmaya devam ediyoruz. Ben Frankofon eğitim alarak yetiştim ve hayatım boyunca bunun yararlarını gördüm. Öğrencilerimizin de bu eğitimden yararlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

Frankofon camianın büyük ve birbirine sıkı sıkı bağlı bir camia olduğunu vurgulayan Fransa Büyükelçiği Kültürel Etkinlik ve İşbirliği Müsteşarı ve Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Eric Soulier ise, “Piri Reis Okulları’nın, LabelFrancEducation Sertifikası’nı almaya hak kazanmasının en büyük nedenlerinden biri de sadece Fransızca dil eğitimi vermesi değil, öğrencilerine Fransız kültürünü de vermesidir. Piri Reis Okulları bu sertifikayı almakla çok ağır bir sorumluluğun altına girdi. Çünkü sertifika 2 yılda bir yenileniyor ve şimdiye kadar geçirilen süreç tekrarlanıyor” dedi.

Konuşmaların ardından Fransa Büyükelçiliği Eğitim Ateşesi Jean Michel Berthe, okul müdürleri Sabrina Ataseven ve Çağdaş Değirmencioğlu’na sertifikaları teslim etti.

LabelFrancEducation nedir?

“LabelFrancEducation”, Fransız Hükümeti’nin, Fransa dışındaki Fransızca eğitimin belli bir kalitede yapılmasını sağlamak amacıyla verdiği sertifikadır. Sertifikayı almaya hak kazanan okul Fransız Hükümeti tarafından tanınmış oluyor ve ülke dışında yaşayan Fransızlara hükümetleri tarafından tavsiye edilen okullar listesine giriyor. Zorlu bir sürecin ardından iki yıllığına verilen LabelFrancEducation Sertifikası’na aday okulda öğrenci sayısı başta olmak üzere Fransız öğretmen sayısı, haftalık ders saati sayısı, öğrencilerin Fransızca yaptığı projeler detaylı bir şekilde inceleniyor. İki yıl sonunda yapılan denetimde okulun özelliklerini yitirmesi durumunda sertifika iptal ediliyor. 

İngilizce öğretmenimizden EÇEV’de seminer

31/03/2017

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları, İngilizce Öğretmeni Günce Öner, 1.sınıf öğrencilerine yönelik projesiyle EÇEV’in, “14. Yaratıcı ve Yenilikçi Öğretmen Semineri”nde sunum yaptı.

Öğretmenlerin bilgi ve tecrübelerini paylaşabilmeleri, konusunda uzman kişilerin tecrübelerinden yararlanabilecekleri seminerler düzenleyen EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı)’in “14. Yaratıcı ve Yenilikçi Öğretmen Semineri” geçen hafta yapıldı.

Başta İzmir ve Ege Bölgesi olmak üzere Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen öğretmenlerin katıldığı seminerde Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları İngilizce Öğretmeni Günce Öner’in “The Rope Stroy: Bir Çeşit Ürün Dosyası” adlı projesi seminerde sunulan 45 sunum arasına girdi. Projenin 1.sınıf öğrencilerine yönelik olduğunu belirten Öner, “Proje de amaç 1. sınıf öğrencilerinin İngilizce Dersi’ndeki kazanımlarını ‘Belge Portfolyosu’ adı altında planlayarak bunu öğrencileri en çok motive eden bir yöntem olan hikaye bazlı yöntem ile harmanlayıp onların hem bilişsel hem de duygusal becerilerini geliştirmek” diye konuştu.

İzmir’de 1995 yılında kurulan EÇEV (Ege Çağdaş Eğitim Vakfı)’in amacı fırsat eşitsizliğinin olmadığı, bilimsel, yaratıcı, sorgulayıcı ve katılımcı bir eğitim sisteminin oluşumuna katkıda bulunmak, bu yönde bireylerin yetişmesine destek vermek ve buna yönelik eğitim programlarını yaşama geçirerek eğitim sistemine katkıda bulunmaktır.

2. Sınıflardan Büyüleyen Oyun

30/03/2017

Öğretim yılı başından bu yana Fransızca Görsel Sanatlar Dersi ve Fransızca Kulüp saatinde “Üç Küçük Domuzcuk” adlı oyun üzerinde çalışan 2.sınıf öğrencileri oyunu sahneye taşıdı.

Masalı Fransızca derslerinde öğrendikleri konularla yeniden yorumlayan öğrencilere sahne dekoru hazırlanması konusunda Fransızca Görsel Sanatlar Dersi öğretmenleri yardımcı oldu. Sahnede Fransızcayı etkin kullanımları ve düzgün telaffuzlarıyla dikkati çeken 2.sınıf öğrencileri izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Yenetekler Konuştu

29/03/2017

FRANKOFONİ Haftası dolayısıyla düzenlenen “Frankofonlar Çok Yenetekli/ Yetenek Sizsiniz (Les Francophones ont beaucoup de talents)” etkinliğinde Fransızca öğrenen öğrenciler yeteneklerini sergiledi.

İzmir Fransız Kültür Merkezi’nin katkılarıyla Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda düzenlenen etkinliğe İzmir ve çevresinde Fransızca eğitim veren ve Frankofoni Haftası’nı kutlayan 12 okul ve 118 öğrenci katıldı. Öğrencilerin Fransızca şarkılar, dans ve çeşitli şovlardan oluşan gösterileri Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David, Fransız Kültür Merkezi Kurslar Müdürü Güzin Bozduman, Saint Joseph Lisesi Fransızca Koordinatörü Havva Dönmez, İzmir Fransızca Öğretmenler Derneği (APFİZ) Başkanı Elisabeht Durmuş’tan oluşan jüri tarafından değerlendirilirken salonu dolduran izleyiciler tarafından büyük alkış topladı. Etkinlik sonunda öğrencilere 13 kategoride sertifikaları verildi. 

TEOG Buluşması

27/03/2017

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları’ndan geçen yıl mezun olduktan sonra Saint Joseph Lisesi’nde öğrenimlerini sürdürmeye başlayan Ada Su Çapkın, Eda Nur Ekin ve Selin Erten, TEOG öncesi tecrübelerini paylaştı.

Saint Joseph Lisesi Rehber Öğretmeni Pınar Gülen Bal ile birlikte okula gelen Piri Reis mezunları geçen yılki TEOG süreçleriyle ilgili 8.sınıf öğrencilerine tecrübelerini aktardı. Sınavdan önce nasıl çalıştıklarını, sınavdan sonra ise Saint Joseph Lisesi için nasıl hazırlandıklarını anlatan eski Piri Reisliler 8.sınıf öğrencilerinin sorularını yanıtladı.

Saint Joseph Rehber Öğretmeni Pınar Gülen Bal ise Saint Joseph Lisesi’nde öğrenci olmayı ve Saint Joseph mezunlarının yurt içi ve yurt dışındaki üniversitelere yerleşme oranları hakkında bilgi verdi. 

Mordoğan’da Doğa, Tarih Ve Kültür Dolu Yürüyüş

25/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları, 5. doğa yürüyüşünü geçen Cumartesi günü Mordoğan’da gerçekleştirdi. Karaburun Belediyesi görevlileri eşliğinde deniz kenarında yapılan kahvaltının ardından küçük bir köy meydanından başlayan yürüyüş keyifli geçti. Yürüyüş boyunca birçok bitkiyi yakından tanıma fırsatı bulan öğrenciler bir kara kaplumbağasını da doğal ortamında görme şansına erişti. Muhteşem manzaralı dağ zirvesinde yenen öğlen yemeğinin ardından devam eden yürüyüş 1923 yılında köy ilkokulu olan ancak günümüzde “Müesser Aktaş Etnografya ve Tarih Evi” olarak kullanılan müzede sona erdi. Gezi sonunda adeta bir zaman tüneline giren öğrenciler keyifli bir gün geçirdi.

Minik Öğrencilerden Fransızca Masal

27/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 3.sınıf öğrencilerinin Fransızca yazdıkları resimli masal kitap olarak basıldı resimleri de Arkas Sanat Galerisi’nde İzmirlilerin beğenisine sunuldu.

Minik öğrencilerin bir yandan Fransızcalarını geliştirirken bir yandan da farklı resim tekniklerini uygulayabilmesi, resim sanatına ilişkin farkındalıklarının artması amacıyla öğretim yılı başından bu yana Fransızca Görsel Sanatlar Dersi’nde sürdürdükleri “Fransızca Masal Kitabı Projesi” sonuçlandı. Kendisi de 3.sınıf öğrencisi olan kahramanın, ailesiyle birlikte yaptığı Paris tatilini resimli bir şekilde anlatan hikaye okul yönetimi tarafından kitap olarak bastırıldı. Öğrencilerin farklı resim tekniklerini kullanarak yaptıkları 25’in üzerindeki resim de Arkas Sanat Galerisi’nde sergilenmeye başladı.

Frankofoni Haftası etkinliklerinin başlaması ve kitabın tanıtımı için düzenlenen törende konuşan Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Müdürü Sabrina Ataseven öğrencileri farklı kültürlerle tanıştırtırmayı amaçladıklarını söyledi. Ataseven, “Öğrencilerimizin özgür bir çalışma ortamında dünyadaki imgeleri algılaması ve bunu öğrendikleri Fransızca ile birleştirmelerini amaçladık. Çocukların hayal güçleri ortaya çok güzel bir eser çıkardı” diye konuştu. 

Kendi Müzelerini Yarattılar

27/03/2017

Paris’in ünlü müzeleri “PomLou d’Or Müzesi” adı altında okula taşındı.

4. Sınıf öğrencileri Fransızca Görsel Sanatlar Dersi’nde, Paris’in üç müzesi Centre Pompidou, Louvre ve d’Orsay müzeleri ile bu müzelerde bulunan ünlü sanatçıların eserlerini inceledi. Giuseppe Arcimboldo, Da Vinci, Van Gogh, Cézanne, Salvador Dali ve Andy Warhol’un kullandığı teknikleri kullanarak kendi eserlerini yaratan minik öğrenciler eserlerini bu üç müzenin isimlerinden alıntılarla hayal ettikleri “PomLou d’Or Müzesi”nde sergiledi. Frankofoni Haftası’nda açılışı yapılan müze ve sergi velilerden büyük beğeni topladı.

Işığı filtrelediler

22/03/2017

Çarşamba etkinliğinde öğrenciler çeşitli renklerdeki filtrelerin günışığı üzerindeki etkilerini deneyerek gördü. Günışığını, ana renkler olan kırmızı, mavi ve sarı filtrelerden geçiren ilkokul öğrencileri, renklerin ışık üzerindeki etkisini gözlemledikten sonra üst üste koydukları filtrelerle yeni renkler elde etti ve eğlenceli bir öğlen tatili geçirdi. 

Mor’du şeffaf oldu

27/03/2017

GEMS çalışmaları kapsamında 4 Yaş Sınıfı öğrencileri, maddelerin biraraya geldiklerinde farklı davranabileceklerini deneyerek öğrendi. Fen Laboratuvarı’nda gerçekleştirilen “Mor iken şeffaf oldu” çalışmasında öğrenciler biri mor renkli diğeri şeffaf iki ayrı sıvı madde kullandı. Ölçü kabını mor sıvı dolduran öğrenciler ardından kaba şeffaf sıvıyı eklediklerinde kaptaki sıvının renginin değiştiğini gözleme olanağı buldu. 

MS Hastaları İçin Mücadele Ettiler

24/03/2017

PİRİ Reisli öğrenciler, İzmir MS Hastalığı Derneği yararına düzenlenen etkinlikte coştu.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları 5.sınıf öğrencilerinin Frankofoni Haftası etkinlikleri kapsamında Fransızca Dersi projesi olan “Pirithon” gerçekleştirildi.

Adını “Piri Reis Okulları” ve Fransa’da MS hastaları yararına düzenlenen “Telethon” etkinliğinin birleşiminden alan “Pirithon” da tüm okul bir yandan yarışıp bir yandan eğlenirken veliler tarafından hazırlanan standlarda dernek yararına gelir elde edildi.

Öğretim yılı boyunca süren Pirithon etkinliği kapsamında öğrencilerin MS hastalığı hakkında bilinçlenmesi ve duyarlılıklarının oluşması amacıyla İzmir MS Hastalığı Derneği’ne ziyaret düzenlendi. Ziyaretin ardından öğrenciler hastalıkla ilgili çeşitli araştırmalar yaparak şiirler yazıp Pirithon etkinliğinin logosunu yarattı.

Öğrencilerin toplumsal dayanışma bilincini geliştirmek amacıyla öğretim yılı başından bu yana Fransızca olarak sürdürülen Pirithon etkinliğinin okulda düzenlenen final gününde elde edilen gelir MS hastalığının tedavisinde kullanılmak üzere İzmir MS Hastalığı Derneği yetkililerine teslim edildi.
 

Minik Öğrencilerimiz Dünyayı Keşfetti

24/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nın anasınıfı öğrencileri, Frankofoni etkinlikleri kapsamında yeryüzündeki kıtaları keşfetti. Anaokulunun bu yılki proje konusu olan “Dünya Harikaları”nı Frankofoni etkinlikleri ile birleştiren minik öğrenciler Asya, Amerika, Avrupa ve Afrika kıtalarına uzun bir yolculuk yaptı. Kıtaların coğrafik özelliklerini, tarih, kültür ve sanatlarını inceleyen minik öğrenciler izlenimlerini derslerden arta kalan zamanlarda hazırladıkları eserlerle ve gösterilerle ortaya koydu. 

Frankofoni Haftası

24/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları, Frankofoni Haftası etkinliklerini coşku içerisinde kutlamaya devam ediyor.

Frankofoni Haftası etkinlikleri bütün hızıyla sürüyor. Piri Reisli öğrenciler bir yandan okulun her noktasını etkinlikler için kullanırken bir yandan da okul dışındaki etkinliklerle Fransızca öğrenmenin keyfine varıyor. İşte Frankofoni etkinliklerinde günün özeti:

7.sınıflar hazine avında

İzmir Saint Joseph Lisesi’ne konuk olan 7.sınıf öğrencileri ekipler halinde okulun çeşitli noktalarında etkinlikler gerçekleştirip oyunlar oynadı. Piri Reisliler bir yandan Saint Joseph Lisesi’nin tarihi binasını keşfederken bir yandan da Fransızca konuşarak eğlendi.

6.sınıflar tiyatroda

6.sınıf öğrencileri Uga Bragiotti ve ekibinin tiyatroya giriş atölyesine katıldı. Fransızca tiyatro deneyimi yaşayan 6.sınıflar sahnede çeşitli çalışmalar yaparak eğlendi.

1.sınıflar kitap okudu

1.sınıf öğrencileri Fransız Kültür Merkezi Medyatek Sorumlusu Nathalie Kohen ve Fransızca öğretmenleri eşliğinde Fransızca kitap okudu.

Okulda kitap standı

Etkinlikler kapsamında Kelepir Kitabevi, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’na konuk oldu. Kitabevinin pek çok ayrı türde Fransızca kitabından oluşan standını Fransızca öğretmenleri eşliğinde gezen öğrenciler diledikleri kitabı aldı. 

Can Suyunu Birlikte Verdiler

21/03/2017

“Ağabey- Abla- Kardeş Projesi”nin 3. etkinliğinde minik öğrenciler büyükleri ile birlikte ağaç dikti.

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nın, 2017 projelerinden biri olan “Ağabey-Abla- Kardeş Projesi” kapsamında 5,6 ve 7.sınıf öğrencileri, 1 ve 2.sınıftaki kardeşleri ile “Can Suyu Etkinliği”nde biraraya geldi.

Okul bahçesinde hazırlanan bölgelere ağaç diken öğrenciler daha sonra can suyunu da birlikte verdi.

Çevre bilinci ve sorumluluk duygusu kazandırmayı amaçlayan proje ile yaşanılan çevrenin tanınması ve güzelleştirilmesinde aktif rol alan öğrenciler, önümüzdeki günlerde diktikleri bitkilerin gelişim sürecini gözlemleme fırsatı bulacak. 

Dersler Bahçeye Taştı

20/03/2017

PİRİ Reisli öğrencilerin dersleri bahçeye taştı

Baharın gelmesi, havaların ısınması ile birlikte dersler sınıf dışına çıktı. Bilgisayar Dersi’ni, okul bahçesinde çimenlerin üzerinde işleyen Güzelbahçe Piri Reisli öğrenciler tablet bilgisayarları ile kodlama yaptı.

Çocuklara erken yaşlarda bilgisayar kodlaması eğitimi vermek, analitik düşünmelerini sağlamak amacıyla oluşturulmuş olan “code.org” üzerinde çalışma yapan öğrenciler, “döngü” ve “eğer” gibi programcılık konularında bilgi sahibi oldu. 

Velilere Seminer

20/03/2017

UZMAN Psikolog Yelda Dönmez Anıl’ın, “Çift İlişkisi ve Çocuklar Üzerindeki Etkisi” adlı semineri ilgi gördü.

Özel Piri Reis Okulları’nın, velilere yönelik olarak düzenlediği seminerlerden ikincisi Uzman Psikolog Yelda Dönmez Anıl tarafından Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda yapıldı. Velilerden büyük ilgi gören seminerde, Psikolog Yelda Dönmez Anıl, çiftler arasındaki ilişkinin çocuklar üzerindeki etkileri ve bu konuda yapılabilecekleri örneklerle açıkladı.

Eş seçiminin bilinçdışı nedenleri, mutlu başlayan evliliklerde sonradan ortaya çıkan sorunlar, çocukların aile içindeki dengeler etkileri, rutin hayatın eşler arasındaki tutkuya etkileri, çocuklarda meydana gelen değişiklikler ve nedenleri ile eşler arasındaki ilişkinin düzeltilip düzeltilemeyeceği konularında da bilgi veren Anıl, kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. 

Bahar Ödülle Geldi

21/03/2017

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları, Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün düzenlediği şiir ve resim yarışmasından birincilikle döndü.

Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bahar Bayramı” etkinliklerine katılan Piri Reisli öğrenciler, etkinlikler kapsamında düzenlenen resim ve şiir yarışmasında iki birincilik elde etti. Bahar Bayramı Etkinlikleri kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik düzenlenen resim yarışmasında Eliz Kapkın, ortaokullara yönelik olarak düzenlenen şiir yarışmasında ise Ela Rengin Erşar birinciliğe layık görüldü.

Güzelbahçe Stadyumu’nda düzenlenen “Bahar Bayramı” etkinliğinde gösteri sunan Piri Reisli öğrenciler büyük beğeni topladı. 

Piri Reis Kısa Film Festivalinde

17/03/2017

FRANSIZ Kültür Merkezi ve APFİZ (İzmir Fransızca Öğretmenler Derneği) tarafından Frankofoni Haftası etkinlikleri kapsamında “Fransızca Kısa Film Festivali” düzenlendi.

Ana teması çevre ve ekoloji olan festivalde Güzelbahçe Piri Reis Okulları 7.sınıf öğrencilerinin 4 filmi, İzmir’de Fransızca eğitim veren okulların filmleri ile birlikte gösterildi. Fransız Kültür Merkezi’nde gerçekleşen festival sonunda tüm katılımcılara katılım belgesi ve bir ağaç fidesi hediye edildi. 

Büyüklerden Hikayeler

20/03/2017

DÖRDÜNCÜ sınıf öğrencileri, Saint Josephli büyükleriyle buluştu.

Frankofoni Haftası etkinlikleri kapsamında 4.sınıf öğrencilerinin Fransızcalarını pekiştirmek amacıyla “Büyükler Küçüklere Fransızca Kitap Okuyor” etkinliği düzelendi.

Saint Joseph Lisesi’nde gerçekleşen etkinlikte 10.sınıf öğrencileri 4.sınıf öğrencilerine Fransızca kitap okudu, çeşitli canlandırmalar yaptı. Karşılıklı etkileşim halinde atölye şeklinde gerçekleşen etkinlikte öğrenciler bir yandan Fransızcalarını geliştirirken bir yandan ağabey ve ablaları ile hoşça vakit geçirdi.

Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler

14/03/2017

14 Mart Pi Günü, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda coşku ile kutlandı. Öğrenciler pi sayısını eğlenerek öğrendi.

Matematiğin en ünlü sabit sayısı Pi Sayısı’nı anmak amacıyla her yıl 14 Mart günü kutlanan Pi Günü, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda çeşitli eğlenceler ile kutlandı.  Günboyu süren Pi Günü etkinliklerinde öğrenciler iki bölümde çeşitli yarışmalarla yeteneklerini ve bilgilerini sınadı. İlk bölümde öğrenciler hangi branşın matematiği hangi alanda kullandığını uygulamalı olarak öğrenme imkanı buldu. İkinci bölümde ise Matematik Bölümü taraından hazırlanan “Mathunt” oyununu oynayan öğrenciler Pi Sayısı şeklindeki kurabiyeleri yedi. Gün sonunda oyunların birincisi olan 5-B Sınıfı özel olarak yaptırılan Pi Saati’ni kazandı.

Pİ GÜNÜ NEDİR?

Pi Günü, matematiğin en ünlü sabit sayısı olan ve yüzyıllar boyu matematikçilerin ilgisini çekmiş olan Pi Sayısı’nı anmak için her yıl sayının ilk üç basamağı olan 3,14’e Amerikan takvim düzeninde karşılık gelen (3/14) Mart ayının 14. günü kutlanan gündür. 

Kahramanları Andılar

17/03/2017

ÖZEL Güzelbahçe Piri Reis Okulları, 18 Mart Şehitler Günü etkinliklerini kahraman gazilerle kutladı.

Çanakkale Destanı’nın 102. yılı, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nın öğrencileri tarafından coşku ile kutlandı. Günboyu Muharip Gaziler Derneği İzmir Şubesi üyesi kahraman Kıbrıs Gazileri ile birlikte olan öğrenciler, büyüklerine savaşa ve askerliğe dair sorular sorup sohbet etme imkanı buldu. 7. Sınıf öğrencilerinin Çanakkale gezisinden edindikleri bilgilerle hazırladıkları “Kahramanlar Kitabı”nın sunumunun ardından 4.sınıflar Çanakkale Savaşı’nı anlatan bir oratoryoyu sahneledi. Duygusal anların yaşandığı Çanakkale Şehitler Günü Anma Günü töreni Müzik Kulübü öğrencilerin seslendirdiği Çanakkale Türküleri ile sona erdi. 

Masa Tenisi Takımımız İl Turnuvasına Katıldı

17/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları, İzmir Küçük Erkekler Masa Tenisi Turnuvası’na bu yıl Yiğit Savaş, Mehmet Ali Helvacıoğlu ve Poyraz Kaya'dan oluşan takım ile katıldı.

13-15 Mart tarihlerinde iki tur üzerinden yapılan karşılaşmalarda Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Masa Tenisi Takımı toplam 4 maç yaptı. İyi mücadelesi ve centilmence davranışları ile rakiplerinden takdir toplayan Piri Reisliler turnuvaya ikinci turda veda etti.

Kız voleybol takımı 3. oldu

16/03/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okulları Voleybol Kız Takımı, Güzelbahçe Küçük Kızlar Voleybol Müsabakaları’na katıldı. Turnuva kapsamında üç maç yapan takım 2 galibiyet 1 yenilgi alarak ilçe 3. oldu. 

96 Yıl Önce Bugün

10/03/2017

96 yıl önce, birinci Meclis tarafından kabul edilen ve Mehmet Akif Ersoy'un Türk milletine emanet ettiği İstiklal Marşı'nın kabulünün yıl dönümünde İstiklal Marşı'nı yazan, güfteleyen, besteleyen ve İstiklal Savaşı'na katılarak bağımsız Türkiye'yi yaratan kahraman adların her biri saygıyla anıldı.

Piri Reis Okulları olarak İstiklal Marşı'nın Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabulünün 96.yıl dönümünü kutluyor; cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, İstiklal Marşı'nın şairi Mehmet Akif Ersoy’u ve bütün İstiklal kahramanlarımızı bir kez daha minnetle anıyoruz.

DALGALAN SEN DE ŞAFAKLAR GİBİ EY ŞANLI HİLAL! 

PENTHATLON

07/03/2017

Öğrencimiz Zeynep UÇARSOY İzmir’de yapılan Yıldız Kızlar Penthatlon Müsabakaları’nda İzmir ikincisi  olmuştur. Öğrencimizi kutlar,  Bursa da yapılacak bölge şampiyonasında başarılar dileriz.

2. Sınıfların Mali ile Mektup Arkadaşlıkları

07/03/2017

İkinci sınıf öğrencilerimiz uzak diyarlardan Mali Bamako'dan bir sınıf ile Fransızca mektup arkadaşlıklarına devam ediyor. Öğrencilerimizin arkadaşlarına gönderdikleri fotoğraf, resim ve Fransızca sunumları Malili arkadaşları sınıflarında izlediler. Bu kez, Malili arkadaşlarının gönderdikleri sunumları  ikinci sınıf öğrencilerimiz izledi.

Arkas Çeşme Site Spor Okulu Yetkilileri Öğrencilerimizle Buluştu

08/03/2017

Voleybol,basketbol,tenis ve yelken dallarının yer aldığı yaz okulları hakkında bilgilendirme ve yelken sporunu küçük yaş grubuna yakından tanıtma amacıyla Arkas Çeşme Site Spor Okulu yetkilileri öğrencilerimizle bir araya geldi.

Spor konulu bilgi yarışmasında bilgilerini test eden öğrencilerimiz keyifli bir yarışmanın ardından simülatörde yelken kullanmayı deneyerek temel dönüş stilleri hakkında bilgi aldılar.

1.sınıftan 5.sınıfa kadar tüm öğrencilerimizin katıldığı sunum ritim etkinliği ile sona erdi.

Farklı spor dallarını tanımak isteyen, becerilerini geliştirmeyi hedefleyen öğrencilerimize sunduğu katkılardan dolayı Arkas Çeşme Site Spor Okulu yetkililerine teşekkür ederiz.

Birinci Sınıflar Kukla ile Tanıştı

02/03/2017

2 Mart Perşembe günü Güzelbahçe Piri Reis İlkokulu birinci sınıf öğrencileri kukla günleri kapsamında Fransız Kültür Merkezinde gerçekleşen “Avare” isimli kukla gösterisini ilgiyle izlediler.  Sessiz kukla gösterisi  ile öğrencilerimiz sanatın farklı bir kolu ile tanışmış oldular.

Üç Yaş Grubu Gems Çalışmaları Bulut ve Yağmur Oluşumu

07/03/2017

Üç yaş  grubu öğrencilerimiz, bu ay fen laboratuvarında “Bulut ve Yağmur Oluşumu ” çalışmasını yaptılar. Bulut oluşumunu sağlayan etkenleri ve bulutun yağmura dönüşmesi konusunda bilgi edinen öğrencilerimiz, tıraş köpüğü, su ve gıda boyası kullanarak bu olayları canlandırmaya çalıştılar. Kabın içine su doldurarak üstüne bulut gibi görünmesi için tıraş köpüğü sıkan öğrencilerimiz gıda boyası damlattıklarında yağmurun yağması olayını canlandırmış oldular.

Dodo Kuşu Cosmo Piri Reis'te

02/03/2017

Çocuklarda küçük yaşlardan itibaren çevre koruma bilincinin, doğa sevgisinin yaygınlaştırılması ve kitap okuma alışkanlığının öğrencilere kazandırılması için dolaşan Dodo Kuşu Cosmo okulumuza misafir oldu. Nesli tükenen bir kuş türünden esinlenerek çizgi dünyasına aktarılan Çevreci Kahraman Dodo Kuşu Cosmo öğrencilerle sohbet ve dans ederek  çevremizi korumak için yapılması gerekenleri, bitki ve hayvan sevgisini, çevreyi temiz tutmanın gerekliliğini anlattı. Çevreye duyarlı olmanın önemi hakkında bilgiler verdi. Dünyada ağaçlar tükenirse neler olabileceğiyle ilgili kısa film izleyen öğrenciler çevreyi koruyacaklarına dair söz verdiler.

Rope Journey

02/03/2017

Anasınıflarından altıncı sınıfa kadar öğrencilerimiz, İngilizce derslerinde öğrendikleri kazanımları pekiştirmek ve sürekli hatırlamak adına “Rope Story” projesine birinci dönemden bu yana devam etmektedirler. Projede, kazanımlar koridorda asılı olan iplere mandallanmakta ve hedeflenen bir uzunluğa doğru ilerlemekte. Zamanla çoğalan kazanımlarla iplerin uzunluğu da artmış oluyor. Öğrencilerimiz öğretmenleri eşliğinde derslerde ipi açıyor, kazanımları tekrarlıyor ve ipin uzunluğunu ölçerek hedeflenen uzunluk kontrol ediliyor.Dönem sonunda her sınıf ipini açacak ve  bakalım kazanım sayıları ile iplerin uzunluğu kaç metreye kadar varacak? 

Dört Yaş Sınıfı Öğrencilerimizle” Renkler Yürüyor” Etkinliği

01/03/2017

Dört yaş sınıfı öğrencilerimiz bu ayki GEMS çalışmasında yürüyen renkler deneyini yaptılar. Öğrencilerimiz kâğıt havluya keçeli kalemlerle çizdikleri desenleri suya batırdılar. Bir süre sonra renklerin, kâğıt havlunun her yerine dağıldığını ve farklı renklere ayrıldığını gözlemleyen öğrencilerimiz kâğıtlarını kuruttular. Renklerle eğlenceli zaman geçiren öğrencilerimiz bir daha ki gems etkinliğini heyecanla beklediklerini söylediler. 

Çarşamba Etkinliği Ses Çıkaran Kâğıt

01/03/2017

Çarşamba günleri yaptığımız öğle arası etkinliğe katılan ilkokul öğrencilerimiz bu hafta “Ses Çıkaran Kâğıt” etkinliği yaptılar. Kâğıtlara istedikleri süslemeleri yapan öğrencilerimiz kâğıtlarını katlamayı öğrendiler. Sesin bir enerji olduğunu maddelere kuvvet uyguladıklarında ses elde edebileceklerini öğrenen öğrencilerimiz eğlenceli bir öğle arası geçirdiler. 

Basketbol İl Müsabakaları

01/03/2017

Okulumuzun 2005 -2006 doğumlu öğrencilerinden oluşan minik erkek basketbol takımımız il müsabakalarına katılmıştır. Okulumuzu başarıyla temsil eden öğrencilerimiz aynı zamanda Güzelbahçe ilçesinde yapılan bahar  kupasına da katılmış başarılı maçlar oynamışlardır. Spor hayatlarının başında olan öğrencilerimizi tebrik eder, gelecek yıllarda başarılar dileriz.

Geleneksel Krep Günü ve Karnaval

27/02/2017

Anaokulu öğrencilerimiz Geleneksel Krep Günü’nde kreplerini neşe içinde yaptılar ve afiyetle yediler.

Kreplerini yedikten sonra öğrencilerimiz hazırladıkları şapkalarla tüm dünyadaki Frankofon ülkelerinde kutlanan “Karnaval”ı da eğlenerek ve dans ederek kutladılar.

İkinci Sınıflar Gems Çalışmaları Sıvı Basıncı

28/02/2017

İkinci sınıf öğrencilerimiz laboratuvar çalışmalarında “Sıvı Basıncı”  deneyini yaptılar. Öğrencilerimiz bu deney için iki iğnesiz şırınga ve serum hortumu kullandılar. Şırıngaların ucuna hortumları yerleştirerek şırıngaları birleştiren öğrencilerimiz şırınganın ve hortumun içine sıvı doldurdular. İçi sıvı dolu olan şırıngaya kuvvet uyguladıklarında diğer şırınganın hareket ettiğini gördüler. Böylece öğrencilerimiz hem sıvı sayesinde oluşan kuvveti hem de sıvının sıkıştırılamadığını görmüş oldular. 

Hazırlı Sınıfı Gems Etkinliği Suyu Temizliyoruz

28/02/2017

Hazırlık sınıfı gems çalışmalarında bu ay miniklerimiz “Kirli sudan temiz suyu nasıl elde ederiz?” sorusuna cevap aradılar. Bahçeden alınan toprağa su ekleyerek çamur elde eden öğrencilerimiz çamurdan temiz su elde etme etkinliği yaptılar. Kâğıt havlu ve iki kap kullanarak düzeneği elleri ile hazırlayan öğrencilerimiz deneyin sonucunu heyecanla beklediler.  Kâğıt havlunun bir ucunu çamur bulunan kaba  diğer ucunu boş kaba koyan öğrencilerimiz çamura temas eden havlunun ıslandığını ve boş kapta zamanla temiz su dolduğunu gözlemlediler. Elde ettikleri suyu kullanabilmek için kaynatmaları gerektiğini öğrenen öğrencilerimiz temiz su bulamadıklarında uygulayacakları yöntemi öğrenmiş oldular. 

Piri Reisliler Çanakkale’de Şehitlerini Ziyaret Etti

25/02/2017

24 ve 25 Şubat’ta  18 Mart “Çanakkale Şehitlerini Anma Günü “ etkinlikleri içinde yer alan  Çanakkale’yi ve tarihi yarımadayı (Gelibolu) yedinci sınıflarımızla ziyaret ettik. Ziyaretimize Çanakkale Savaşları sırasında kaldırdığı 275 kiloluk mermi ile tarihe geçen Seyit Onbaşı’nın Anıtını görerek başladık. Ardından tüm şehitlerimiz için yapılan abideyi ziyaret ettik. Tarihi yarımadada  Anzak Mezarlığı, 57. Alay, Ezineli Yahya Çavuş Anıtı, Conkbayırı ve Çanakale Tanıtım Merkezinde izlediğimiz canlandırma ile 18 Mart ruhunu yakaladık. Öğrencilerimiz, Çanakkale Savaşları’nın tarihteki önemini çok daha iyi kavradılar.

TURMEPA Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda

23/02/2017

Açıldığı günden bu yana çevreye duyarlı çocuklar yetiştirmek için emek veren, öğrencilerinde deniz kirliliği konusunda farkındalık yaratmak için çalışmalar sürdüren Özel Piri Reis Okulları bu kapsamdaki etkinliklerine bir yenisini daha ekledi. Üç tarafı denizlerle çevrili ülkemizde kıyı ve denizlerimizin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek, gelecek nesillere temiz deniz, temiz doğa bırakmak amacıyla kurulmuş olan DenizTemiz Derneği (TURMEPA), temsilcileri Güzelbahçe Piri Reis Okulları’nda öğrenciler ile buluştu.

Dernek yetkilileri Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencilerine dünyanın 4’te 3’lük bölümünü kaplayan denizlerin önemi, deniz kirliliği, kirliliğin canlılar ve insanlar üzerindeki etkilerini detaylı bir şekilde anlattı. Öğrencilerimiz başta denizler olmak üzere doğadaki kirliliğin boyutlarını çeşitli oyunlar ve filmlerle görme imkanı buldu. 

Çarşamba Etkinliği

22/02/2017

Çarşamba Etkinlikleri’ni heyecanla bekleyen öğrencilerimiz öğle arasında kromatografi deneyini yaptılar. Kâğıtlara renkli kalemlerle desenler çizen öğrencilerimiz ıslanan kâğıtlardaki renklerin farklı renklere ayrılarak dağıldığını gözlemlediler. Ara renklerin ana renklere ayrılmasıyla farklı çalışmaların ortaya çıktığı etkinliğimiz oldukça eğlenceli geçti.

İkini Sınıf Gems Çalışmaları Uçan Çay Poşeti

22/02/2017

İkinci sınıf öğrencileri Gems çalışmalarında “Uçan Çay Poşeti” deneyini yaptılar. Sadece sallama poşet çay ve çakmak ile yapılan bu deney amacı, öğrencilere “Isınan hava yükselir.” bilgisini kavratmaktır.

Öğrencilerimiz çay poşetinin içindeki çay boşaltarak dik durmasını sağlamak için şekil verilerek düz bir zemine bıraktılar. Öğretmenlerinin kâğıtları tutuşturmasının bekleyen öğrencilerimiz poşet yanmaya devam ederken uçmaya başladığını gözlemlediler. Poşetin uçmasını sağlayan içinde havanın ısındıkça yükselmesi olduğunu öğrenen öğrencilerimiz eğlenceli zaman geçirdiler. 

Geçmişten Günümüze Teknoloji ve Kültürün Değişimi

22/02/2017

“Anadolu ve Balkanlar’da Halk Çalgıları, Halk Oyunları, Geleneksel Giyim Kuşam ve Halk Müziği Arşivi Oluşturma Projesi” kapsamında hazırlanan Ege Üniversitesi Etnografya Müzesi’ni bugün gezdik.

Müzede etnografik özellikler taşıyan halk giysileri ve çalgılarının evrimini geçmişten günümüze kadar örneklerini  öğrencilerimiz merakla gözlemlediler.

Tarımsal üretimde yer alan farklı tarım alet ve makinelerinin sergilendiği Ege Üniversitesi 100. Yıl Tarım Makineleri Müzesi gezisi sosyal bilgiler dersimizin ünite konularından bir diğeriydi. “Teknolojinin Gelişimi”ni yerinde görebilmek farklı bir deneyim oldu. Öğrencilerimiz bu tarihsel ve teknolojik gelişimden etkilenerek kendi endüstriyel  tasarımlarını hazırlama isteği ile okula döndüler.

C Vitamini Deneyi

22/02/2017

4. sınıf öğrencilerimiz gems çalışmaları dahilinde C vitamini tayini yaptılar. Öğrencilerimiz limon, su, batikon ve oksijenli su kullandılar. Kaptaki suya limon ekleyen öğrencilerimiz batikonu damlattılar. Biraz beklediklerinde batikonun renginin yok olduğunu gözlemlediler. Böylece öğrencilerimiz

C vitamininin batikondaki iyotla tepkimeye girdiğinde batikonun rengini yok ettiğini, C vitamini oksijenle birleşince özelliğini kaybettiğini oksijenli su eklendiğinde batikonun renginin tekrar gözlendiğini fark ettiler. Böylece öğrencilerimiz yiyeceklerdeki C vitaminin de havayla temas ettiğinde  havadaki oksijenin etkisiyle belli bir süre içinde yok oluğunu öğrendiler.

Piri Reis a d’incroyables talents! "Yetenek Sizsiniz"

17/02/2017

Bu yıl, Frankofoni etkinlikleri çerçevesinde, Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarının Fransız Kültür Merkezi ile işbirliği içinde, ev sahipliği yaptığı, İzmir’de Fransızca eğitim veren okulların da davetli olduğu bir organizasyon gerçekleştirilecektir.

Geçtiğimiz yıl, okulumuz öğrencilerine yönelik yaptığımız ‘’Piri Reis a d’incroyables talents’’/’’Yetenek Sizsiniz’’ yarışmasını bu kez İzmir’deki diğer okulların da katılacağı bir Fransızca platforma dönüştüreceğiz. Bu organizasyonun ilk adımı olarak, ortaokul öğrencilerimizin yeteneklerini sergilediği ve jürimizin Frankofoni haftasında okulumuzu hangi grubun temsil edeceğine karar verdiği ön elemelerde kazanan altıncı sınıfların dans gösterisi oldu.

Geçmişten Günümüze

16/02/2017

Okulumuz üçüncü sınıf öğrencileri 16.02.2017 Perşembe günü “Canlılar Dünyasına Yolculuk” teması kapsamında Ege Üniversitesi  Fen Fakültesi Tabiat Tarihi Müzesi, Botanik Bahçesi ve Herbaryum Uygulama  Araştırma Merkezi , Kâğıt ve Kitap Sanatları Müzesi’ni ziyaret ettiler.

Geçmişten günümüze canlıların farklılıklarını gözlemleyen öğrencilerimiz, birçok canlı türü hakkında ilginç bilgiler edindiler. Ayrıca 200 yıl öncesinden ilk kâğıdın yapımıyla başlayan, çeşitli evrelerden geçerek matbaanın bulunuşuyla hızla ilerleyen basım işlerini inceleme fırsatını buldular.  Görerek, gözlemleyerek geçmişten günümüze bir yolculuk yaptılar. 

FrancEducation LABEL Ziyareti

16/02/2017

Özel Piri Reis Okulları'nın Fransız Hükümeti tarafından verilen FrancEducation LABEL'ini hak etmesi üzerine, Kültürel Etkinlik ve İşbirliği Müsteşarı-Türkiye Fransız Kültür Merkezi Müdürü Eric Soulier, İzmir Fransa Fahri Konsolosu Zeliha Toprak, İzmir Fransız Kültür Merkezi Müdürü Caroline David, Kurslar Müdürü Güzin Bozduman okullarımızı ziyaret etti.

Beyaz Bayrağımızı Yeniledik

16/02/2017

Milli Eğitim Bakanlığının bir süredir yürütmekte olduğu Beyaz Bayrak projesi sertifikalarımızı yeniledik.  Milli Eğitim Bakanlığına bağlı eğitim kurumlarının, temizlik ve hijyen konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesini amaçlayan bu projeye başvuran okulların denetimden geçtikten sonra aldıkları sertifikalar büyük önem taşıyor. Belli zamanlarda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevlendirilen denetimcilerden tarafından kurumların denetlenmesi gerekiyor.

Okulumuz adına yaptığımız başvuru sonucunda okulumuzu denetleyen görevliler okulumuza tam puan vererek 9 Şubat günü sertifikamızı teslim ettiler. Böylece İzmir Güzelbahçe Piri Reis’in ortaokul ve ilkokul sertifikaları yenilemiş ,  anaokulumuz da ilk sertifikasını almış oldu.

Matematiğe Dokundular

14/02/2017

Öğrencilerimiz Tales Matematik Müzesi’ni gezerek, derslerde karşılarına çıkan teorilere dokundu.

Merkezi Aydın’da bulunan, Türkiye’nin tek matematik müzesi Tales Matematik Müzesi, İzmir Özel Saint Joseph Fransız Lisesi etkinlik kulübü SJ Akademi’nin katkılarıyla İzmir’e geldi. “Piri Reislilere Özel” organize edilen günde sergiyi gezen öğrencilerimiz matematik derslerinde öğrendikleri teorilerin somut haliyle buluşma imkanı buldu.

Okulun forum alanında kurulan 45 istasyonda öğrenciler başta ikili sayma, Pi sayısı, Gauss ve Pisagor teoremleri olmak üzere Olmaz Üçgeni, Leonardo da Vinci Köprüsü, dört renk problemi, topolojik düğümler, alan-yarıçap, çevre-yarıçap hesaplamaları, açılar, simetri ve olasılık hesaplarını dokunarak yaptı. Öğrenciler ayrıca Mimar Sinan’ın yapılarındaki sırların hikayelerini usta matematikçilerden dinledi.

Amaçlarının çocuklara matematiği sevdirmek ve farkındalık yaratmak olduğunu söyleyen Tales Matematik Müzesi yetkilileri, İzmir Özel Saint Joseph Lisesi’nde iki gün boyunca yaklaşık 300 öğrencinin sergiyi gezdiğini dile getirdiler.

 

 

Eskrim Yıldızlar İl Müsabakaları

10/02/2017

Okulumuz öğrencilerinden Adil DALAN ve Mümtaz Ata ULER, il genelinde yapılan müsabakalarda, Yıldızlar Eskrim Branşı  Flore dalında okulumuzu başarıyla temsil etmişlerdir. Müsabakalara katılan öğrencilerimizi kutlar başarılarının devamını dileriz.

İkinci Dönem Çarşamba Etkinliklerimiz Başladı

08/02/2017

İlkokul öğrencilerimizin heyecanla beklediği  “Çarşamba Etkinlikleri” başladı. Bu haftaki etkinliğimizde öğrencilerimiz renk çarkı yaptılar. Daire şeklindeki kâğıtlara renkli kalemlerle desenler çizen öğrencilerimiz ortasından delik açarak ip geçirdiler. Hızla ipi çevirdiklerinde desenleri bir bütün olarak algıladıklarını fark eden öğrencilerimiz gözümüzün renkleri farklı algıladığını öğrendiler. 

Üçüncü Sınıf Gems Çalışmaları Sütten Plastik Yapımı

10/02/2017

Üçüncü sınıf öğrencilerimiz,  fen bilimleri laboratuvarında “Sütten Plastik Yapımı ” çalışmasını yaptı. Bu çalışmada süt, beyaz sirke, ocak, süzgeç ve kaşık kullanıldı. Öğretmenleri yardımıyla sütü ısıtan öğrencilerimiz sütün içine birkaç kaşık beyaz sirkeyi eklediler. Karıştırdıkları süt ve sirkeyi biraz daha ısıttıktan sonra ocaktan alarak süzgeçten geçiren öğrencilerimiz beyaz plastiğe benzeyen bir madde elde ettiler. Soğuduktan sonra maddeye dokunan öğrencilerimiz, sirkenin sütteki kazein denen maddeyi çökelttiğini ve bu maddenin plastiğe benzediğini öğrendiler.

Welcome to Piricity!

20/01/2017

Dördüncü sınıflarımız attık kutu ve materyallerden kendi yaratıcılıklarını kullanarak  hazırladıkları iş yerleri ile  “Piricity” adlı bir şehir oluşturdular. Öğrencilerimiz İngilizce derslerinde  öğrendikleri çeşitli mesleklerin adlarını yazdılar ve yer- yön  tarifi yaparak İngilizce konuşma becerilerini geliştirdiler.

PiriCity’de yok yok;  şeker dükkânları, manavlar, okullar, butikler, pastaneler, hastane, hapishane, çiçekçi dükânları, spor salonları, veteriner kliniği gibi birçok işyeri mevcut. Bu renkli çalışmalarımıza  destek veren velilerimize ve öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Çarşamba Etkinliği: Helikopter Nasıl Uçar

18/01/2017

Dönemin son çarşamba etkinliğine katılan ilkokul öğrencilerimiz kâğıttan helikopter yaptılar. Yaptıkları kâğıt helikopterin uçuşunu gözlemleyen öğrencilerimiz dönerek aşağı inişini açıklamaya çalıştılar. Kanatların havanın uyguladığı kuvvete karşı koyması nedeniyle bu hareketin gerçekleştiğini öğrenen öğrencilerimiz hem eğlenceli zaman geçirdiler hem de öğrendiler.

3. PiriSanat Günleri İle Birinci Döneme Veda Ediyoruz

19/01/2017

Okul Aile Birliği’nin özverili çalışmalarıyla düzenlenen 3. PiriSanat Günleri adeta bir şenlik havasında geçti.

Anaokulumuzdan 8. sınıflarımıza kadar tüm öğrencilerimizin aktif katılımlarıyla gerçekleşen ve üç gün boyunca süren etkinlikler tüm Piri Reis ailesine unutulmayacak anlar yaşatarak tamamlandı.

Etkinlik kapsamında çeşitli sergiler, söyleşiler, atölye çalışmaları yapıldı. Çocuklarımızın sanatın hemen her alanına dokunduğu, yaparak yaşayarak öğrendiği, gözlemlediği, sanat zevkine vardığı PiriSanat Günleri; sanatı destekleyen, eğitim kadar sanatın da hayatımızda önemli bir yeri olduğu anlayışla düzenlendi.

 Üç gün boyunca öğrencilerimiz; yaratıcı drama, fotoğrafçılık, tiyatro, takı, street jazz, Latin kids, Latin dans, mutfak atölyesi, zumba, cup cake yapımı, takı, ritim,  resim, seramik, karikatür, arp dinletisi, taş boyama, yoga, sihirbazlık, quiling (kâğıt katlama sanatı), maske yapımı, grafiti, bale, pandomim, taş transferi, resim masal atölyesi, yazarlık atölyesi, halk oyunları stop motion atölyeleri gibi sanatın farklı dallarını daha yakından tanıma ve bazı sanat dallarıyla da tanışma fırsatı buldular. Öğrencilerimizin özellikle daha önce deneyimlemedikleri pek çok sanat etkinliğine ilgisi yoğundu. PiriSanat Günlerimiz Arda Türegün konseriyle son buldu.

Başta Okul Aile Birliği olmak üzere Piri Reis Okulları olarak bu etkinliğimizde emeği geçen tüm öğretmenlerimize, etkinlikleri ilgiyle takip eden velilerimize ve coşkulu katılımlarıyla öğrencilerimize çok teşekkür ederiz.

Bir gelenek hâline gelmesini ümit ettiğimiz PiriSanat Günleri’nin dördüncüsünde de aynı coşku ve katılım ile şimdiden buluşmak üzere...

Okul Orkestramızdan Merhaba

17/01/2017

Okul orkestramız “L’orchestre de l’école”  Şiir ve Müzik Gecesi’nde bir sürpriz yaparak izleyicilerimize “Merhaba”dedi. Okulumuzun ilk ve ortaokul öğrencilerinden oluşan orkestramız, çaldığı parçayla dinleyenleri büyüledi. Göstermiş oldukları performans için öğrencilerimize tek tek teşekkür ederiz.

 L’orchestre de l’école:

Yaylı Orkestra: 1.KEMAN:Çağla Yağcı (2/A), Ada Buruk (2/B),Hülya Su Mert (3/B), Charlotte Degraaff (4/A), İlayda Nur Zahnd (4/A), Cemre Yörek (4/A), Nehir Demir (4/A), Zeynep Duru Ateş (4/B),

 Nehir Ürkmez (4/B), Ceylin Duru (4/C), Gülperen Özdamar (4/C), Metehan Derundere (4/C)

PİYANO: Deniz Canlı (5/A)                  

FLÜT: Ekin Küçük (5/A)

2.KEMAN: Ali Demirhan (4/A), Meriç Reyhan (4/B), Tuna Reyhan (4/C), Özgü Azra Dağlar (5/A), Derin Erkabayı (5/B), Naz Dereci (5/B), Çağan Tor (6/A), Beray Turgay Süllü (7/B)

SOLO KEMAN: Selin İbişağaoğlu (6/A)

ÇELLO: Ayşegül Şar (2/B),  Eylül Elçin Çavuş (4/B), Melike Altan (6/B)

Dijital Dünyanın Vatandaşı Olmak

13/01/2017

Alice Harikalar Diyarı'nda hikâyesini bilmeyenimiz yoktur. Bir delikten düşen Alice, bambaşka bir dünyanın içinde bulur kendini. Küçük yaşta dijital dünyayla tanışan öğrencilerimizin de delikten düşen Alice'ten farkları olmadığını düşünüyoruz. Dijital dünya, çocuklarımızın tanıması gereken yeni bir dünya!  Çocuklarımızın bu dünyada da gerçek dünyada olduğu gibi kurallar olması gerektiğini fark etmeleri gerekiyor. Günümüzde "dijital vatandaşlık” kavramı bu noktada ortaya çıkıyor.

Okulumuzda başlatılan tablet eğitiminin kazandırmak istediği niteliklerden biri öğrencilerimizin bilinçli birer dijital vatandaş olmalarıdır. Bu nedenle, zümreler koordinatörümüz Cem Öcal'ın planlayarak, sene içine yaydığı biz dizi semine  konusunda uzman kişiler tarafından verilecektir.

Dijital vatandaşlık seminerlerinden ilki 13.01.2017'de gerçekleştirildi. Katılımcılar ise tablet eğitimi gören 5 ve 6. sınıf öğrencileriydi. Seminerin konusu dokuz dijital vatandaşlık elementinden üçü olan dijital etik, dijital hukuk ve dijital güvenlikti. Sunumu Avukat Bahar KURU gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz, konuşmacı Bahar KURU'nun farklı anlatımıyla dijital dünyanın farklı yönlerini tanımaya adım attılar. Böylece dijital dünyada doğru kimlikler oluşturmanın temelini de atmış oldular.

Teknoloji, hayatımızın dokusuna işlediği sürece biz de dijital dünyada bir kimlik oluşturuyoruz. Belki de hepimiz kendimize "Dijital dünyada nasıl bir kimlik taşıyoruz?" sorusunu sormalıyız.

Birinci Sınıf Gems Çalışmaları Mikroskopla Tanışalım Etkinliği

16/01/2017

Birinci  sınıf öğrencilerimiz, fen laboratuvarında “Mikroskopla Tanışalım” çalışmasını yaptılar. Bu çalışmada mikroskopla gözlenebilecek materyal örneklerini inceleyen öğrencilerimiz, gözle göremedikleri ayrıntıları mikroskopla gördüklerinde eğlenceli zaman geçirdiler ve böylece mikroskobun ne için kullanıldığını da öğrenmiş oldular.

Çarşamba Fen Etkinliği Hava Kuvveti

11/01/2017

İlkokul öğrencilerimizin heyecanla bekledikleri Çarşamba Fen Etkinliği bu hafta da çok eğlenceli ve öğreticiydi. Havanın kuvvetini pipet, kâğıt ve bantla yapılan aparatı kullanarak gözlemleyen öğrencilerimiz içine koydukları kâğıt topu havayla hareket ettirmeye çalıştılar. Öğle teneffüslerini laboratuvarda geçiren öğrencilerimiz bir dahaki çarşamba gününü heyecanla beklediklerini söylediler.

8. Sınıf Öğrencilerimizin 1. TEOG Sonuçları Açıklanmıştır

13/01/2017

Sınavda Türkçe, matematik, fen ve teknoloji,  inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi, Fransızca derslerinin (toplam 6 branş) her birinden 20 soru sorulmuş ve toplam 120 soru üzerinden değerlendirme yapılmıştır.

Sınavda tüm öğrencilerimizin net ortalaması 120 soruda 103,83’tür.

Öğrencilerimizin tüm derslerdeki okul ortalamaları 100 tam puan üzerinden 87,80’dir.

Öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve bizleri her zaman destekleyen velilerimizi tebrik ediyor, Piri Reis ailesinin tüm üyelerine teşekkür ediyoruz.

Bilgilendirme tablosu için tıklayın.

Hayal Dünyasına Yolculuk

12/01/2017

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında Şiir ve Müzik Gecesi tüm ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla gerçekleştirildi.

Hayallerimiz bizim kim olduğumuzun aynasıdır, bir hayalimiz varsa onu başarma gücüne de sahibiz demektir. İşte bu duygularla yola çıkan ortaokul öğrencilerimiz, hayallerini minik yüreklerindeki renkli düşlerinin kapısını görkemli bir gösteriyle bizlere açtılar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz şiir ve müzik yorumlarıyla izleyenleri büyüledi. Okul orkestramızın da eşlik ettiği gösteri beğeniyle alkışlandı. Gecemizde emeği geçen tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Birinci Sınıf Gems Çalışmaları Hava Akımı Topu Tuttu

10/01/2017

Birinci sınıflarımız fen bilimleri laboratuvarında GEMS(GREAT EXPLOATİONS İN MATH AND SCİENCE)  çalışmalarında “Hava Akımı Topu Tuttu” deneyini yaptılar. Deneyde öğrencilerimiz saç kurutma makinesi, masa tenisi topu kullanıldı. Saç kurutma makinesinden çıkan hava akımı masa tenisi topunu tutarak döndürmeye başladığında öğrencilerimiz hem çok eğlendiler hem de hava akımının cisimleri hareket ettirebildiğini öğrenmiş oldular. 

World Scholar’s Cup’ta Büyük Başarı

10/01/2017

7-9 Ocak tarihlerinde Sev Okullarında düzenlenen World Scholar’s Cup etkinliğinde ilk yabancı dili İngilizce olan Sev, Koç, Gelişim, Metu, Rota, Mev  gibi okullar arasında ikinci yabancı dili İngilizce olarak yarışan Güzelbahçe Piri Reis Okulları öğrencileri, tüm jürilerin beğenisini aldı.

Ortaokul World Scholar’s Cup  kulübü öğrencileri Mehmet Ali Helvacıoğlu (5-A),   Başar Temiz (7-A),  Dila Sepici (7-A),  Eda Rengin Erşar (7-A), Kaan Erdik (7-A), Deniz Elif Bayram (7-B),  Ege Söylemez (7-B), Enver Doruk Cider (7-B) ve Derin Süren (7-B)  yarışmada çeşitli etaplarda (Team Debate,Scholar’s Bowl,Collaborative Writing ve Scholar’s Challenge) ter dökerek İngilizce münazara, İngilizce genel kültür, edebiyat, sanat, tarih gibi konularda başarılı olup bizi gururlandırdılar.

250 öğrenciden oluşan 83 takım arasından öğrencilerimiz toplamda 22 gümüş ve 20 altın madalya kazandılar.Ayrıca Enver Doruk Cider (7-B)  250 öğrenci arasından en iyi konuşmacılardan seçildi ve Debate Showcase yani en iyi konuşmacılardan oluşan öğrenciler ile yeni bir takım oluşturup yeniden münazara yapma hakkını elde ederek bizi onurlandırdı. İngilizce yaptığı konuşmasında ulu önderimiz Atatürk’ten bahsederek ülkemiz ile ilgili önemli bilgiler verdi. Konuşmasının ardından büyük alkış alarak bizi çok mutlu etti. Eda Rengin Erşar, Deniz Elif Bayram ve Enver Doruk Cider’den oluşan takımımız 83 takım arasından İngilizce münazara etabında birinci geldi ve aynı takım tüm etaplardan elde edilen başarı sonucunda beşinci olarak okulumuza iki tane kupa kazandırdı.

Bu başarılar sonucunda okulumuz haziran ayında Cape Town veya Vietnam’da  gerçekleşecek olan dünya turnuvasına katılmayı hak kazamıştır. Öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi kutluyor yurt dışında yapılacak finallerde başarılar diliyoruz.

Üç Yaş Gems Çalışmaları Patlamayan Poşet Etkinliği

10/01/2017

3 yaş sınıfı öğrencilerimiz ,  “Patlamayan Poşet Deneyi” çalışmasını fen laboratuvarında gerçekleştirdi. Laboratuvarda yapılan çalışmada içi su dolu kilitli poşet ve kuru boya kalemleri kullanıldı. Bu uygulama ile sıvının hareketi gözlendi. “Sıvıların önünde engel varsa sıvı hareket eder mi ?”  sorusuna yanıt arayan öğrencilerimiz, sıvının önünde engel varsa sıvının poşet içinde kaldığını fark ettiler. Günlük hayattan örnekler veren öğrencilerimiz eğlenceli zaman geçirdiler.

Ergenlik Semineri

04/01/2017

2 ve 3 Ocak 2017 tarihlerinde 6 ve 7.sınıf öğrencilerimize rehberlik servisi tarafından “Ergenlik” semineri düzenlendi. Seminerde öğrencilere ergenlik dönemindeki  fiziksel, hormonal, bilişsel, sosyal ve duygusal alanlarda ne tür değişiklikler yaşandığı hakkında ayrıntılı bilgi verildi.

Ortaokul Basketbol Yıldız Erkek Takımı

05/01/2017

7  ve 8. sınıf öğrencilerimizden oluşan ortaokul basketbol yıldız erkek takımımız, İzmir il müsabakalarında bulunduğu gurupta tüm maçlarını kazanarak birinci  olmuştur. İkinci tura yükselen takımımızı tebrik eder,  başarılarının devamını dileriz. 

Dört Yaş Öğrencilerimiz Gece ve Gündüz Nasıl Oluşur Sorusuna Cevap Aradılar

04/01/2017

Dört yaş öğrencilerimiz gece ve gündüzün nasıl meydana geldiğini deney ve gözlem yaparak gözlediler. Dünya ve Ay maketiyle Dünya’ nın kendi etrafında döndüğünü ve Ay’ın da Dünya etrafında döndüğünü gözlemleyen öğrencilerimiz, Güneş adını verdikleri ışık kaynağı ile gece ve gündüz oluşumunu incelediler.

İzmir Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen yazı doğrultusunda 15 Temmuz e-dergisi yayımlanmıştır.

03/01/2017

 Fatih Projesi kapsamında İzmir EBA İçerik Geliştirme Ekibi tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi ile ilgili olarak, bu onurlu demokrasi mücadelesinde yaşananları tarihe not düşmek, darbeye karşı canları pahasına bir bayrak gibi dikilerek kahramanlık mertebesine ulaşan aziz şehitlerimizin hatırasını taçlandırmak amacıyla e-dergi hazırlanmıştır. Söz konusu içerik  web sayfasında,  http://izmir.meb.gov.tr/fatih/15temmuz adresinde yer almaktadır. 

Yeni Yıl Dileklerimizi İngilizce Yazdık

30/12/2016

2017 yılından beklentilerini yazan öğrencilerimiz derste hem eğlendiler, hem de yeni kelimeler öğrendiler. Aileleri, arkadaşları, Dünya ve kendileri için iyi dilekleri daha önce hazırladıkları görsellere yazdılar ve sınıfta birbirlerine okudular. Ardından elde edilen yazı ve görseller ile okulumuz koridorlarında pano çalışması olarak sergilediler. İngilizcede gelecek zaman kavramını ele alarak cümlelerini oluşturan öğrencilerimiz çok kültürlülük adına da İngilizce yazma becerilerini geliştirmiş oldular. Öğrencilerimizin de belirttiği gibi yeni yıl hepimiz için uğurlu ve mutlu olsun.

Altıncı Sınıf Öğrencilerimiz Radar Cihazı İle Ölçüm Yaptı

28/12/2016

6. sınıf öğrencilerimiz “Kuvvet Hareket” ünitesi içerisinde yer alan sürat konusunu işlediler. Süratin bağlı olduğu faktörleri öğrenen öğrencilerimiz, trafikte kullanılan radar cihazının nasıl çalıştığını okulumuza gelen trafik memuru eşliğinde öğrendiler. Radar cihazının bulunduğu araca binerek yoldan geçen aracın süratini ölçen öğrencilerimiz, günlük hayatta yüksek süratle giden araçların yol açabileceği olumsuz sonuçlarla ilgili bilinçlendiler.

İkinci Sınıflar Gems Çalışmaları Dans Eden Demir Tozları

29/12/2016

İkinci sınıf öğrencilerimiz laboratuvar çalışmalarında farklı şekildeki mıknatısları incelediler. Dans eden demir tozları etkinliğinde mıknatısların birbirlerine ve demir tozuna etkilerini gözleyen öğrencilerimiz, mıknatısın çekme ve itme etkisi ile güçlü mıknatısların çok miktarda, gücü az olan mıknatısların az miktarda demir tozu çektiklerini fark ettiler. Bu etkinliği yaparken mıknatısların etkisini elleri ile hisseden öğrencilerimiz eğlenceli zaman geçirdiler.

Voleybol Küçük Kız Takımız Çalışmalarına Devam Ediyor

28/12/2016

Okulumuzun voleybol küçük kız takımını, 19 - 23 Aralık haftası gerçekleştirilen İzmir  Okullar Arası Voleybol İl Birinciliği Turnuvası'nda oynadığı üç maçta da göstermiş olduğu performansından dolayı tebrik eder, katılacağı ilçe müsabakalarında takımımıza başarılar dileriz

Beşinci Sınıflarımızın Etnografya Müzesi Ziyareti

27/12/2016

Bir ulusun bireylerini birbiriyle kaynaştıran en önemli bağ, kendi ortak kültürel değerleridir. Bu zenginliği kuşaktan kuşağa aktarmak önemlidir.Bu amaçla Ege Üniversitesi  Etnografya Müzesine  ziyaretimizi  gerçekleştirdik.

20 Aralık 2016 Salı günü  beşinci sınıflarımızla “Adım Adım Türkiye” ünitesini pekiştirmek amaçlı bir gezi düzenledik. Gezimiz sırasında Türk kültürüne  ait birçok objeyi görme şansını yakaladık . Müzede eski  yöresel Türk kıyafetleri, kaybolmaya yüz tutmuş Türk çalgılarını öyküleriyle  görme  fırsatı yakaladık. Oldukça eğitici olan gezimiz sonrası öğrenciler,  çektikleri fotoğraflarla bir sunum hazırlamak için hazırlıklara başladı.

İngilizce Kitap Okumak Hiç Bu Kadar Büyük Olmamıştı

27/12/2016

İngilizce derslerinde öğrenilen kelimeler, macera dolu öyküleri ile öğrencilerimizin ilgisini çeken “Big Book”lar ile gerçekleştirilmektedir. Kitabın her sayfasını heyecanla merak edip öyküyü dinleyen öğrencilerimiz, öykülerin sonunda canlandırma etkinlikleri yaparak öğrendikleri kelimeleri pekiştirdiler. ​

Görsel Sanatlar Portfolyo Sunumlarımız

27/12/2016

Okulumuzda bu sene ilkini gerçekleştirdiğimiz görsel sanatlar portfolyo sunumları, sene sonuna kadar belirli dönemlerde giriş holümüzdeki “Sanat Köşesi”nde sergilenecektir.

Görsel sanatlarla ilgilenen 4, 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerimizin arkadaşlarıyla paylaşımda bulunmasını amaçlayan sergilerimiz, aralık ayında “Exposition de Nos Talents Artistiques” adıyla başlamıştır.

Yağlıboya-Akrilik-Tuval, Karakalem, Anime, Suluboya, Ebru, Fotoğraf, Karikatür, Seramik/Üçboyut, Tekstil-Tasarım gibi dallarda portfolyosu bulunan öğrencilerimizin bu etkinliği, sizlerle Moodle üzerinden paylaşılacaktır.

Piri Reisliler Geleneksel Yeni Yıl Kahvaltısında Buluştu

22/12/2016

Birlik ve beraberlik, paylaşım ve sevgiyi anımsatıp pekiştiren özel günler, çocuklarımızın mutluluklarını hep beraber yaşamasına bir kez daha aracı oldu.
Özel Piri Reis Okullarının öğrencileri yaklaşan yeni yıl öncesinde mini ara tatile girerken keyifli bir yeni yıl kahvaltısında bir araya geldiler. 
Bir dili öğrenmenin en önemli özelliğinin onu kültürü ile birlikte tanımak olduğu düşüncesi ile düzenlenen ve tüm sınıfların bir arada oldukları yeni yıl kahvaltısında ilkokul öğrencilerimiz her sınıf bazında söyledikleri Fransızca şarkılar ve Noel baba sürprizi  ile yeni yıl heyecanını yaşayıp yaşatırken tüm öğrencilerimiz de içinde bulunduğumuz yılı değerlendirip sohbet etme fırsatı bularak “yeni yıl”ın sağlık, mutluluk ve başarı getirmesi dilekleri ile güzel bir paylaşımda bulundular. 

Yeni Yıl Etkinlikleri Çerçevesinde Fransız Kültür Merkeziyle İşbirliğimiz Sürüyor

21/12/2016

Fransız Kültür Merkezi,  2.sınıf öğrencilerimize özel Yeni Yıl Etkinlikleri düzenledi. Öğrencilerimiz, Fransızca çizgi film izledikten sonra Fransızca hikâyeler dinleyip okunan kitaplarla bağlantılı el işi çalışmaları yaptılar. Noel Baba ise öğrencilerimize küçük hediyelerle sürpriz yaptı. Çocuklarımız Fransızcayı farklı bir ortamda keyifle kullanmanın tadına vardılar.

Organizasyonda emeği geçen tüm Fransız Kültür Merkezi yetkililerine, Fransızca öğretmenlerimize ve öğrencilerimize eşlik eden sınıf öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Üçüncü Sınıflar Semt Pazarındaydı

21/12/2016

Üçüncü  sınıf öğrencileri Salı günü  Güzelbahçe Semt Pazarı’na gittiler. Hayat bilgisi dersindeki ‘’Bilinçli Tüketicilik’’  konusu kapsamında, bir ürün alırken nelere dikkat edeceklerini yaşayarak da öğrenmiş oldular. Pazara gitmeden önce öğrencilerimiz aileleriyle birlikte alışveriş listesi hazırlayarak işbirliğiyle çalışmış oldular

Öğrencilerimiz, alışveriş yaparken önceliklerini belirleyerek bilinçli tüketici olmanın gereğini yerine getirdiler. Eğitim programımızın bir parçasını oluşturan görgü kurallarını, nezaket  ifadelerini, alışverişte uygulamaları yapılan geziye daha bir anlam katmıştır. 

Piri Reisliler İzgü'yle Buluştu

21/12/2016

Gülmece, çocuk ve genç kitapları yazarı, edebiyatımızda çocuk ruhunu en iyi anlayan ve anlatan yazarlardan biri olan Muzaffer İzgü, öğrencilerimizle bir araya geldi. Güzelbahçe ve Karşıyaka'da iki seans halinde düzenlenen imza günü sohbet ile başladı. Samimi sohbetiyle öğrencileri zaman zaman güldüren zaman zaman da düşündüren İzgü, çocukluk anılarını, kütüphane ile tanıştığı günü, yazarlığa başlamasını anlattı. 

Öğrencilerin sorularını yanıtlayan Muzaffer İzgü daha sonra kitaplarını imzaladı. 

 

 

Sürtünme Kuvveti mi Dediniz?

19/12/2016

Uçakların ve gemilerin ön kısımları sizce neden sivri yapılır? Dağcıların ayakkabıları neden pürüzlü iken buz pateni ayakkabıları bıçak gibi incedir?

5.sınıf öğrencileri bu soruların cevaplarını artık verebiliyorlar. Fen bilimleri dersinde sürtünme kuvvetini tanıyan öğrencilerimiz paraşüt etkinliği ile bilgilerini uygulamaya dönüştürdüler. Öğrencilerimiz, en uzun süre havada kalan paraşütü tasarladılar. Tasarımlarını ikinci katan bırakarak test ederek geliştirdiler. Son aşamada paraşütlerinin havada süzülüşünü keyifle izleyen öğrencilerimiz, sürtünme kuvvetinin etkilerini keşfetmiş oldular. Aynı zamanda fen bilimlerinin aslında hayatlarının bir parçası olduğunu fark ettiler.  

Anasınıfı Öğrencilerimiz Fransız Kültür Merkezinde

16/12/2016

Noel’i Frankofon bir çevrede görmek ve keşfetmek amacıyla hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Fransız Kültür Merkezinde düzenlenen Fransızca kitap okuma, Fransızca film izleme, Fransızca el becerisi atölyelerine katıldılar. Geleneksel “Yeni Yıl Pazarı”nı gezip Noel Anne’den hediyelerini aldıktan sonra Noel Baba ile fotoğraf çektirerek gezilerini bitirdiler.

Öğrencilerimiz I. Bursa Nilüfer Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’ndeydi

19/12/2016

Piyanist ve çeşitli çalgı çalan gençlerin performanslarıyla genç müzisyenlerin geleceğe sağlam adım atmalarını sağlayan,182 piyanist ve 300 genç müzisyenin performansını sergilediği  I.Bursa Uluslararası Piyano Yarışması ve Festivali’ne katılan öğrencilerimiz Duru İbişağaoğlu ve Deniz Canlı’yı başarılarından dolayı tebrik ederiz 

Dördüncü Sınıf Öğrencileri Mıknatısları Öğreniyor

19/12/2016

Dördüncü sınıf öğrencilerimiz, kazanımları arasında yer alan mıknatıslar konusunu mıknatısları inceleyerek pekiştirdiler. Mıknatısların birbirine ve farklı cisimlere etkisini deneyerek gözlemleyen öğrencilerimiz mıknatısın çekim kuvvetini hissetmeye çalıştılar. Mıknatısların kullanıldıkları yerleri öğrenerek dersi sonlandıran öğrencilerimiz eğlenceli bir fen bilimleri dersi daha işlediler.

10 Aralık İnsan Hakları Günü’nü Kutladık

09/12/2016

Dünya İnsan Hakları Günü, İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi'nin 1948'de Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda kabul edildiği gün olan 10 Aralık'ta kutlanmaya başlamıştır.  BM Genel Kurulu tarafından, tüm devlet ve sivil toplum organizasyonlarının davet edildiği kurulda yapılan oylamayla 10 Aralık tarihinin " Dünya İnsan Hakları Günü" kabul edilmesine karar verilmiştir.

Biz de Piri Reis Okulları olarak bugünün anlam ve önemini bir kere daha öğrencilerimize vurgulamak  üzere velimiz  Sayın Avukat  Gülşah Limoncuoğlu’yu okulumuza davet ettik. Kültür merkezinde düzenlenen konferansta “İnsan Hakları”,” Çocuk Hakları” konuları hakkında bilgi edinme fırsatı yakaladık. 

Dördüncü Sınıflarımızın Meteoroloji İstasyonu Gezisi

16/12/2016

Güzelbahçe Piri Reis Okulu dördüncü sınıf öğrencileri 14.12.2015 Çarşamba günü Güzelyalı Meteoroloji İstasyonunu ziyaret ettiler. Bu ziyaretlerinde öncelikle hava olaylarıyla ilgili bilgi aldılar. Ardından uygulama alanında balon uçurma etkinliğini keyifle izlediler. Öğrencilerimiz, başta hava tahmin ve uyarıları olmak üzere güncel, doğru ve güvenilir meteorolojik bilgiye ulaşmanın yollarını öğrendiler.

İkinci Sınıf Öğrencilerimiz Güzelbahçe Semt Pazarı’ndaydı

15/12/2016

İkinci sınıf öğrencilerimiz “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” kutlamaları kapsamında Güzelbahçe Salı Pazarı’na gittiler. Çoğunlukla yerel ürünlerin satıldığı pazarda birçok sebzeyi, meyveyi ve köylülerin kendi üretimi tereyağı, peynir, salça, reçel, bal, yumurtayı aynı tezgâhta gördüler. Aileleriyle birlikte hazırladıkları ihtiyaç listeleri doğrultusunda alışveriş yaptılar. Paralarını tutumlu harcarken ihtiyaçları doğrultusunda kullanmaları gerektiğini fark ettiler. Pazar alışverişi çoğu öğrencimizin ilk kez yaşadığı bir deneyim oldu. Öğrencilerimiz sebze ve meyvelerin isimlerini öğrendiler, kendi alışveriş problemlerini kurdular ve çözdüler.

Büyükler Küçüklere Fransızca Kitap Okuyor

15/12/2016

Piri Reis Okullarımızda kitap okumak bir değerdir. Çocuklarımızın Fransızca kitap okumalarını da teşvik etmek, ağabey ablaları sorumluluk almaya yönlendirmek amacıyla Piri Reis Okullarımızda “Büyükler Küçüklere Fransızca Kitap Okuyor” projemizi yıllardır sürdürmekteyiz. 

Bu yıl, projemizin kapsamını genişlettik ve İzmir Saint Joseph Fransız Lisesindeki ağabey ablalarımızı da etkinliğimize dahil ettik. 

3.sınıf öğrencilerimiz, İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinde gönüllü olarak projeye katlan ağabey ve ablalarından Fransızca kitaplar dinlediler, birlikte keyifli zaman geçirdiler. Etkinliğin sonunda 3.sınıf öğrencilerimiz İzmir Saint Josephli ağabey ve ablalarına küçük kitap ayraçları hazırlayıp hediye ettiler.

Projede görev alan Piri Reis ve İzmir Saint Joseph Ailesi üyelerine teşekkür ederiz.

Su Kâşifleri Piri

15/12/2016

Su Kâşifi programı, dünya genelinde binlerce öğrencinin, su sorunları üzerine ortak eylemde bulunmalarını hedefleyen eğlenceli, ilham verici, eğitici ve web tabanlı bir programdır.

Programın hedefi, öğrencilerimizin su bilincini artırmak ve suları, su kaynaklarını korumak için sorumluluk üstlenmelerini sağlamaktır.

Programa “Su Kâşifleri Piri” ismi ile katılan öğrencilerimiz, görevlerini yerine getirerek hem çevrelerini bilinçlendiriyor hem de kazandıkları puanlarla sanal su havzalarının korunmasını sağlıyorlar.

Görev alanları “ Saklı Su, Temiz Su, Değerli Su, Dünyamızın Suyu” olan programda her görev alanı içinde beş etkinlik bulunuyor.

7. Sınıflar Sıvı ve Gaz Basıncını Deneylerle Gözlemlediler

15/12/2016

7. sınıf öğrencilerimiz öğrendikleri basınç konusunu yapmış oldukları deneylerle pekiştirdiler.

Öğrenciler, yaptıkları gaz basıncı ve sıvı basıncı deneyleri ile günlük hayatta karşılaştıkları birçok olayın nedenini keşfettiler.

Yapılan deneylerle sıvıların basıncı iletmesi ve açık hava basıncının cisimler üzerindeki etkisi gözlendi. 

Tutum Yatırım ve Türk Malları Haftasını Kutladık

14/12/2016

14 Aralık Çarşamba günü 2. sınıf öğrencilerimiz “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası”  kapsamında yazdıkları şiirleri birbirlerine okudular , şiirlerini panolarda sergilediler.

Yerli malı kullanmanın, tutumlu olmanın,  yatırımın önemini vurguladıkları ve farkındalık oluşturdukları bu etkinliğin ardından öğrencilerimiz, getirmiş oldukları yerli kuru yemişleri ve meyveleri hep birlikte afiyetle yiyerek paylaşımda bulundular. Öğrencilerimiz, yaptıkları etkinlikten büyük keyif aldılar.

İngilizce İnteraktif Kitap Etkinliği: How Do You Feel Today?

13/12/2016

Birinci sınıf öğrencilerimiz “Bugün kendini nasıl hissediyorsun?”  sorusuna hazırladıkları farklı cevapları interaktif kitap yardımıyla da pekiştirdiler. Uygun ifadeyi uygun resimlerle eşleştiren öğrencilerimiz, soru-cevap etkinliğiyle de konuşma pratiği yapmış oldular. Ardından  “Yellow Smiley Balloons” adlı etkinlikle evlerinde de öğrendiklerini pekiştirmek için sarı balonların üzerine istedikleri ifadeyi çizdiler. Öğrencilerimiz hem okul içinde hem de okul dışında gerçekleştirilen bu etkinlikle etkili İngilizce konuşma pratiği yaptılar. 

15. Geleneksel Yeni Yıl Kermesi

11/12/2016

Orion Eğitim Vakfı Özel Piri Reis Okullarının, okul aile birlikleri tarafından kardeş okul ve dernekler yararına düzenlenen geleneksel kermesi Saint Joseph Lisesinde yapıldı.

Orion Eğitim Vakfı Özel Karşıyaka ve Güzelbahçe Okullarının, okul aile birlikleri tarafından düzenlenen geleneksel yeni yıl kermesinin on beşincisi, Saint Joseph Lisesi bahçesinde yapıldı. Gün boyu süren kermes, Piri Reis Okulları velileri, öğrencileri, mezunları başta olmak üzere çok sayıda İzmirli tarafından büyük ilgi gördü ve renkli görüntülere sahne oldu. Minik öğrencilerimiz velileri tarafından hazırlanan hediyelik eşyaları, yiyecek ve içecekleri kardeş okullarının yararına satarken yapılan eşya piyangosunda birbirinden değerli hediyeler sahiplerini buldu.

Yardımlaşma ve dayanışma duygularının öğrencilerimize aşılamaya çalıştığımız bu  kermesten elde edilen gelir, Şemikler Lamia Karer İlköğretim Okulu, Yelki Hamdi Dalan İlköğretim Okulu ile Kan Ordusu Derneği ve Koruyucu Aile Derneği’ne bağışlanmıştır.

2. Sınıflar Gems Çalışmaları Hortum

09/12/2016

2. sınıf öğrencilerimiz laboratuvar çalışmalarına “Hortum” etkinliği ile devam ettiler. Öğrencilerimiz şişeye doldurdukları su içine bir iki damla deterjan damlattıktan sonra şişeleri aynı yönde aynı hızla çevirmeye çalıştılar. Hava taneciklerinin kendi etrafında dönmesiyle hortum oluştuğunu, suda kolaylıkla hortum elde edebildiklerini gören öğrencilerimiz eğlenceli bir etkinliği daha tamamlamış oldular.

3 Yaş Gems Çalışmaları Köpük Köpük Etkinliği

09/12/2016

3 yaş sınıfı öğrencilerimiz laboratuvar çalışmalarında sirke, gıda boyası ve karbonat ile kullanarak “Köpük Köpük Oldu” etkinliğini yaptılar. Etkinliğe kullanacakları malzemeleri  inceleyerek başlayan öğrencilerimiz, maddeleri kendi elleriyle karıştırdılar. Köpükleri gördüklerinde çok eğlenen öğrencilerimiz , eğlenceli bir etkinliği başarıyla tamamlamış oldular.

UluslarArası Bilim Temelleri Bilgi Yarışması Sertifikaları Öğrencilerimize Dağıtıldı

09/12/2016

Bu yıl on üçüncüsü düzenlenen URFODU (ULUSLARARASI BİLİM TEMELLERİ BİLGİ YARIŞMASI) yarışmasına fen bilimleri alanında 7 ve 8. sınıf öğrencilerimiz katıldı. Birinci etabı başarıyla geçen öğrencilerimiz, nisan ayında yapılacak final etabına girmeye hak kazandı. Öğrencilerimize sertifikaları Müdür Yardımcımız Murat ÖZSOY tarafından verildi. Öğrencilerimizi tebrik eder, final etabında başarılarının devamını dileriz.

3. Sınıf Gems Çalışmaları Yapışan Bardaklar Deneyi

09/12/2016

3. sınıf öğrencilerimiz  fen bilimleri laboratuvarında GEMS(GREAT EXPLOATİONS İN MATH AND SCİENCE)  çalışmalarında yapışan bardaklar deneyini yaptılar. Deneyde öğrencilerimiz iki bardak, mum, ıslatılmış kâğıt havlu kullandılar. İlk önce kâğıt havluyu bardağın üzerine yerleştiren öğrencilerimiz, bardağın içine mumu koyarak öğretmenlerinin mumu yakmasını beklediler ve diğer bardağı yanan mumun üzerine kapatan öğrencilerimiz hem deneylerini kendi elleri ile yapmanın zevkini yaşadılar hem de havanın bardakları birbirine yapıştırdığını eğlenerek gözlemlediler. 3. sınıf öğrencilerimiz deneyin sonucunu yorumlayarak havanın varlığının bardakları yapıştırdığını öğrendiler.

Anaokulumuzun Beslenme ve Sağlık Projesine Ulusal Kalite Ödülü

09/12/2016

Özel Güzelbahçe Piri Reis Anaokulu sınıf öğretmenleri  ve Fransızca öğretmenlerinin yürüttüğü “Beslenme ve Sağlık” konulu projeleriyle kazandıkları “ Ulusal Kalite” ödülü İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Strateji-1 Bölümü eTwinning İl Koordinatörlüğü tarafından yapılan törenle İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fatih Mehmet VARGELOĞLU ve Şube Müdürü Selime Şentürk DOĞRAMACI tarafından takdim edildi.

Proje sürecinde aktif olarak çalışan anaokulu öğrencilerimize ve emeği geçen tüm öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

4. Sınıflar Fen Bilimleri Dersinde Kalp Modeli Yaptılar

07/12/2016

Kalp atışını ve kanın damarlara pompalanışını daha iyi kavramak için 4. sınıf öğrencilerimiz fen bilimleri laboratuvarında kalp modeli yaptılar. Bu modeli yaparken kavanoz, kırmızı gıda boyası su pipet ve balon kullanan öğrencilerimiz kan, kalp ve damar konusunu eğlenceli bir şekilde işlediler.

4. Sınıf Gems Çalışmaları Alev Olmadan Yanma Deneyi

07/12/2016

4. sınıf öğrencilerimiz fen laboratuvarında “Alev olmadan yanma deneyi ” çalışmasını yaptılar. Bu çalışmada sülfürik asit ve şeker kullanan öğrencilerimiz şekerin üzerine sülfürik asit damlattılar. Şekerdeki değişimleri gözleyen öğrencilerimiz deney tüpünden duman çıktığını, yanık kokusu geldiğini ve şekerin siyahlaştığını gördüler. Böylece ateş olmadan yanma olayının gerçekleşeceğini fark eden öğrencilerimiz günlük hayatta kullandıkları maddeleri birbirine karıştırmadan önce dikkatli davranmak gerektiğini öğrendiler.

Hazırlık Sınıfı Gems Çalışmaları Kaçışan Renkler

02/12/2016

GEMS çalışmalarını fen bilimleri laboratuvarında gerçekleştiren öğrencilerimiz “Kaçışan Renkler” deneyini yaptılar. Bu deney için süt, gıda boyası, deterjan kullanan öğrencilerimiz sütün üzerine gıda boyasını damlattıktan sonra deterjan temas ettirdikleri renklerin kaçıştığını gözlediler. Maddelerin sabuna deterjana nasıl tepki verdiğini öğrenen öğrencilerimiz günlük hayatta sabun kullanmanın önemini fark ettiler. Eğlenceli zaman geçiren öğrencilerimiz bir sonraki etkinliği heyecanla beklediklerini söylediler.

Öğrencilerimiz MS Hastalarına Fransızca Şarkı Öğrettiler

02/12/2016

İzmir Multipl Skleroz (MS) Derneği’ni ziyaret eden Güzelbahçe Piri Reis’in 5. sınıf öğrencileri, dernek üyelerine Fransızca şarkı öğretti.

Dayanışma ruhunu geliştirmek, sosyal sorunlar hakkında bilgi edinmek amacını taşıyan ve üçüncüsünü düzenlediğimiz “Pirithon Projesi” kapsamında öğrencilerimiz, Narlıdere MS Derneği’ni ziyaret etti; Dernek Genel Sekreteri Nur Akkor’dan bilgi aldı.

Müzik aletlerini yanlarında götüren öğrenciler MS hastalarına “Hayat Bayram Olsa!” şarkısını söyledi ve Fransa’nın ünlü çocuk şarkısı “1,2,3 Nous Irons au Bois”yı MS hastalarına öğretti.

Öğrencilerimiz bir yıl boyunca MS hastaları ile dayanışmayı sağlayacak etkinliklere katılacaklardır. Frankofoni Haftası’nda da  okulumuzun düzenleyeceği Pirithon Projesi’yle MS Derneği’ne bağış yapılacaktır.

Birinci Sınıflar Gems Çalışmaları Sıvılar Sıkıştırılamaz Deneyi

02/12/2016

Birinci sınıf öğrencilerimiz her ay düzenli olarak yaptıkları Gems deneylerine bir yenisini daha eklediler. Sıvıların sıkıştırılamadığını laboratuvar ortamında yaptıkları deneyle gözlemlediler. Öğrencilerimiz sıkıştırmaya çalıştıkları sıvının en küçük delikten bile kaçmaya çalıştığını eğlenerek fark ettiler. 

Denizli Gezimiz

26/11/2016

Ortaokul öğrencilerimizle 25 Kasım ile 26 Kasım’da Denizlideydik.  Kültürel amaçla gerçekleştirdiğimiz gezide pek çok antik kent gördük. Sırasıyla Afrodisias, Hieropolis, Pamukkale Travertenleri ve Laodikya antik kentini gezdik. Ülkemizin birçok tarihi uygarlığa ev sahipliği yaptığını ve kültürel çeşitliliğini bu gezimizde görmüş olduk. Antik kentlerin tarihini öğrenirken travertenlerin oluşumlarını da birebir gözlemleme şansını bulduk. Öğrencilerimiz için hem eğitici öğretici hem de eğlenceli bir gezi oldu. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz.

Resimde İkincilik Güzelbahçe Piri Reis’in

28/11/2016

1/B sınıfı öğrencimiz İpek Gülensoy, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Güzelbahçe ilçesinde düzenlenmiş olan Okullar Arası Resim Yarışması’nda ilçe ikincisi olmuştur. Öğrencimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Piri Reis’te Öğretmenler Günü Coşkusu

22/11/2016

Güzelbahçe Piri Reis Okullarında 24 Kasım Öğretmenler Günü, coşkuyla kutlandı. Her şeyiyle öğretmenlerimizin hazırladığı tören, adeta bir şölen havasında geçti. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından, öğretmenlerimizin yaptırdığı sabah sporunu, müzik öğretmenimiz Kerem Sandıkkaya’nın duygulu şiiri takip etti. İngilizce öğretmenimiz Günce Öner ve fen bilimleri öğretmenimiz Cem Öcal’ın dans gösterisi ilgiyle izlendi. Öğretmenlerimizin seslerinden oluşan şarkımıza, tüm öğrencilerimiz eşlik etti. Sunucu olan öğretmenlerimiz de öğrencilerimiz tarafından tören boyunca yürekten alkışlandı. Bu anlamlı günde kenetlenen Piri Reislilerin gözlerinden gurur ve mutluluk okunuyordu. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyoruz.

“Eserinin üzerinde imzası olamayan yegâne sanatkâr, öğretmendir.” Mustafa Kemal ATATÜRK

Üç Yaş Gems Çalışmaları Çiçek Açtı Etkinliği

22/11/2016

Üç yaş öğrencileri laboratuvarda GEMS (Great Explorations in Math and Science- Fen ve Matematikte Büyük Araştırmalar) çalışmalarına başladılar. Bütün GEMS etkinliklerinin amacı, temel bilimsel kavram ve yöntemleri açıklarken hayal gücünü etkilemektir. Fen bilgisi eğitiminde “Gözetimli Keşif” yönteminin en iyi yönlerini yansıtmaktadır. Gözetimli keşif yöntemi bireylerin öğrenime doğrudan katılımını vurgular.

 Öğrencilerimiz, bitkilerin suya duydukları ihtiyacı öğrenebilmek için Fen Bilimleri Öğretmeni Nurdan Koruyucu eşliğinde kâğıt çiçeklerin suda davranışını izlediler. Katlı şekilde suya bıraktıkları çiçeklerin ıslanınca açtığını gören öğrencilerimiz, bitkilerin suyu dik durmak için kullandıklarını eğlenerek öğrendiler.

El Hijyeni Semineri

21/11/2016

Dokuz Eylül Üniversitesi Mikrobiyoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Görevlisi Yardımcı Doç. Dr. Sema Alp Çavuş, anaokulu ve ilkokul öğrencilerimize sağlığımızı korumak için yapılması gerekenler ve "El Hijyeninin Önemi" konulu bir seminer verdi.
Öğrencilerimiz interaktif bir şekilde gerçekleşen ve animasyonlarla  zenginleştirilmiş olan bu seminere büyük ilgiyle katıldılar.

İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinden Konuklarımız Vardı

18/11/2016

Güzelbahçe Piri Reis Okulumuzdan mezun öğrencilerimiz Mert KARPAT ve Ayşe Selin YANAR sekizinci sınıflarımızı ziyarete geldiler. Mezunlarımız,  Saint Joseph Fransız Lisesinde okumanın gururunu, ayrıcalıklarını, onlara kazandırdıklarını anlatırken Teog sürecinde yaşadıklarını, çalışmalarını öğrencilerimizle paylaştılar; böylece öğrencilerimize moral vererek sınav stresini atlatmalarında  onlara destek ve yardımcı oldular. 

Piri Reis’in Altın Sesi Bulundu

18/11/2016

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Fransızca Güzel Okuma ve Konuşma Yarışması 18 Kasım Cuma günü gerçekleşti. Yarışma sonucunda Güzelbahçe “Piri Reis’in Altın Sesi” bulundu.

Okulumuzu arayanları telefonda sesiyle karşılayacak “Altın Ses”i bulmak amacıyla düzenlenen “Piri Reis’in Altın Sesi” yarışmasının finalinde 3. ve 4. sınıflarda yapılan ön elemelerde belirlenen 10 finalist, “Altın Ses” olmak için yarıştı.

Jüri üyelerimizin oldukça zorlandığı seçimlerde 3B sınıfından Elif DALAN, “Piri Reis’in Altın Sesi” olarak belirlendi.

Finalistler / Kazanılan Ödül:

3A            Ada BAYSAL                En dokunaklı ses               

3A            Yağız SARAÇOĞLU     En şiirsel ses

3B            Elif DALAN                    La Voix d’Or ( Altın Ses) 

3B            Ada ÇAĞATAY              En büyüleyici ses

4A            Melis Oylum OKAY       En yumuşak ses                 

4A            Ilgın Serin SENGER     En güzel ses

4B            Zeynep Duru ATEŞ      En neşeli ses

4B            Enis BULAN                 En enerjik ses

4C            Ceylin DURU                En hoş ses

4C            Duru ÖZBAKAR           En melodik ses

Ağabey, Abla, Kardeş Projesi

17/11/2016

Okuyan, hayal ve düşünce dünyasını geliştiren, sorumluluk alan bireyler yetiştirmeyi hedef edinmiş Piri Reis Okullarımızda,  Ağabey, Abla, Kardeş Projesi’nin üçüncüsünü gerçekleştirdik.

1 ve 2. sınıftaki öğrencilerimiz 5, 6 ve 7. sınıftaki ağabey ve ablalarının okuduğu kitapları dinleyerek paylaşımda bulundular. Öğrencilerimiz okuma saatinde bir araya geldiler. Ağabey ve ablalar kardeşlerine, kardeşler ağabey ve ablalarına kitap okuyarak paylaşımda bulundular. Öğrencilerimizin kardeşleri ile kitap okuma mutluluğu fotoğraflara yansıdı. Unutmayalım ki kitapla yetişen nesiller başarılı, kendinden emin, iyi bir geleceğe doğru koşan bireyler olacaktır.

4. Sınıflarımız Akciğerlerine Kavuştu

17/11/2016

4. sınıf öğrencileri fen bilimleri dersi solunum kazanımları doğrultusunda akciğer modellerini yaptılar. Öğrencilerimiz pet şişe balon ve pipetle yaptıkları modellerle solunum organlarını ve organların çalışmasını gözlemleyerek konuyu daha iyi kavradılar. 

4. Sınıf Gems Çalışmaları: Örümcek Ağı Deneyi

17/11/2016

4. sınıf öğrencilerimiz,  “Örümcek Ağı Deneyi” çalışmasını fen laboratuvarında gerçekleştirdi. Çalışmada beyaz köpük bardak, aseton ve damlalık kullanıldı. İçine su ya da çay koyduğumuzda değişiklik görülmeyen köpük bardağın asetonla temas ettiğinde değişim geçirdiği gözlendi. Örümcek ağı deneyi ile “Maddeler  bir aradayken farklı davranabilir mi?” sorusuna yanıt arandı.

Bu çalışma ile öğrencilerimizin fen bilimlerine karşı ilgisinin artması, maddenin yapısı, kimyasal değişim gibi kimya konularının yaşayarak, eğlenerek öğrenmesi sağlandı.

Az Gittik Uz Gittik Dere Tepe Düz Gittik – 3 Kemalpaşa Yürüyüşü

14/11/2016

12 Kasım 2016 Cumartesi günü üçüncü yürüyüşümüzü Kemalpaşa - Nazarköy’de gerçekleştirdik.

Köy kahvesinde yaptığımız kahvaltının ardından rehberimizin eşliğinde yürüyüşe başladık. Nazar boncuğun tarihini öğrendiğimiz gezimizde, boncuk yapımını da izleme ve gözlemleme fırsatını bulduk. Öğle yemeğimizi ağaçların gölgesi altında yedikten sonra yürüyüşümüze devam ettik. Doğanın sunduğu güzelliklerle beraber harika bir gün geçiren öğrencilerimiz, köy halkının yaptığı el sanatlarından ailelerine hediye almayı da unutmadılar. Öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz bir sonraki yürüyüşte buluşmak üzere ayrıldılar. 

8. Sınıfların Moral Kahvaltısı

15/11/2016

23 ve 24 Kasım’da TEOG’a girecek öğrencilerimiz, öğretmenleriyle moral kahvaltısındaydı.

Öğretmenlerinin onlar için özel olarak getirdikleri ikramları afiyetle yiyen öğrencilerimiz, keyifli bir sohbet eşliğinde paylaşımda bulundular.

Planlı bir şekilde sınava hazırlanan öğrencilerimize şimdiden başarılar ve zihin açıklığı diliyoruz.

İlçedeki Şiir Başarımız

14/11/2016

10 Kasım Atatürk'ü Anma Haftası dolayısıyla Güzelbahçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen  şiir yarışmasında ilkokulumuzda ilk üçe giren eserler  okulumuzu temsil etmeye hak kazanmıştır.

3/B sınıfından Kemal Kırcalı birinci, 4/A sınıfından Ada Ertekin ikinci, 3/B sınıfından Hülya Su Mert ise üçüncü olmuştur. Bu eserler arasında 3/B sınıfı öğrencimiz Hülya Su Mert'in  şiiri ilçemizde üçüncülük elde etmiştir. Öğrencimiz, ödülünü ilçemizde düzenlenen 10 Kasım Atatürk'ü Anma Töreninde teslim almıştır. Öğrencilerimizi kutluyor başarılarının devamını diliyoruz.

3. Sınıf Gems Çalışmaları Yer Çekimine Karşı Koyan Su

11/11/2016

3. sınıf öğrencilerimiz,  fen bilimleri laboratuvarında bu ay “Yer çekimine Karşı Koyan Su” çalışmasını yaptı. Bu çalışmada su, tel süzgü,  kürdan şişe ve kap kullanıldı. Su dolu şişeden tel süzgüye dökülen suyun süzgüden geçtiğini gören öğrencilerimiz, şişe tam olarak ters çevrildiğinde süzgüden su akmadığını gözlemledi.  Böylece öğrencilerimiz, sıvıların akışkan olduğunu ve su taneciklerinin sıkıştığı için süzgüden geçemediğini eğlenerek öğrenmiş oldular.

İkinci Sınıflarımızın Mektup Arkadaşlığı Projesi

11/11/2016

Mali’deki bir okulun ikinci sınıf öğrencileriyle okulumuzun öğrencileri mektup arkadaşlığı projesiyle bir araya geldi. Öğrencilerimiz, gönderdikleri resimler ve videolarla Fransızca olarak duygularını, düşüncelerini Mali’deki akranlarıyla paylaştılar. Bu çalışmayla ikinci sınıflarımız, Fransızcanın dünyanın birçok ülkesinde konuşulduğunu keşfetme şansına sahip oldular ve farklı bir kültürlerle arkadaşlık bağı kurmanın mutluluğunu yaşadılar. Mektup arkadaşlarımızın yeni haberlerini sabırsızlıkla bekliyoruz!

4. Sınıflar Kas Eklem ve Kemikleri İncelediler

11/11/2016

4. sınıf öğrencilerimiz, fen bilimleri dersi “Destek ve Hareket Sistemi” konusu doğrultusunda tavuk kas, kemik ve eklemlerini incelediler. Öğrencilerimiz, tavuk kemiklerine ve kaslarına dokunarak, eklemlerin çalışmasını gözlemleyerek konuyu daha iyi kavradılar. 

Atatürk’ü İngilizce Anlattık

10/11/2016

10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk haftası nedeniyle ortaokul öğrencilerimiz İngilizce derslerinde Atatürk’ü ve hayatını anlatan İngilizce powerpoint sunumları izlediler. 

Atamızın yaptığı yeniliklerini ve kişilik özelliklerini İngilizce dinleyen ve izleyen öğrencilerimiz, birbirlerine sordukları sorular ve paylaştıkları duygular  ile sunuma katkıda bulundular. Ulu önderimiz Atatürk’ün yolunda ilerleyen öğrencilerimiz, Atatürk’ü İngilizcede de anlatma becerisini kazanmış oldular.Mustafa Kemal Atatürk’ü  özlem ve saygıyla anıyoruz.

Öğrencimizin Yelken Yarışlarındaki Başarısı

04/11/2016

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Isparta’nın Eğirdir ilçesinde ilk kez düzenlenen Altın Elma Optimist Yelken Yarışları’nda okulumuz öğrencilerinden Demirhan Katrancı, kendi yaş grubunda yetmiş dört katılımcı arasından dördüncü olmuştur. Kendisini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Teog Öncesi Motivasyon

07/11/2016

07.11.2016’da Uzman Psikolojik Danışman ve Sanat Terapisti Zahid Harmanlı 8.sınıf öğrencileriyle Teog öncesi onları motive etmek amacıyla müzik eşliğinde çalışma yaptı.

Çalışma, müzik eşliğinde grup olarak ısınma tekniği ile başladı ve öğrencilerin bu süreçte yalnız olmadığını hissettirmeye yönelik imajinasyon tekniği kullanarak öğrencilerden düşünmeleri sağlandı.Öğrenciler  kendilerini ve duygularını tanımaya yönelik olarak yaşadıkları duygu durumunu grup içerisinde  ifade etme olanağı buldular.Çalışmanın sonunda da öğrencilerden iki haftanın,  bir senenin ve son olarak da on senenin sonunda kendilerini nerede gördüklerini düşünmeleri ve bunu yazıya dökmeleri istendi.Daha sonra isteyenler yazdıklarını grupla paylaştılar.Öğrencilerimiz çalışmanın sonunda Teog öncesi kendilerini rahatlamış ve dingin hissettiler.

Anasınıfı Öğrencilerimiz Tiyatro Gezisine Gittiler

10/11/2016

Güzelbahçe Piri Reis’in en minik öğrencileri bugün Narlıdere Atatürk Kültür Merkezi’nde  “Hayvanlar Alemi” isimli tiyatro oyununu izlediler. Tiyatro gösterisini izlemekten oldukça keyif alan öğrencilerimiz, ilk kez okul gezisi yapmanın heyecanını da yaşadılar.

Ölümünün 78. Yılında Mustafa Kemal Atatürk’ü Saygıyla Andık

10/11/2016

Büyük liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 78. yıl dönümünde törenle andık. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından anaokulumuzu, ilkokulumuzu ve İzmir Saint Joseph Fransız Lisesinde okuyan mezunlarımızı temsil eden öğrencilerimizin duygu ve düşüncelerini paylaştığı “Atatürk kimdir?” konulu video sunumu yer aldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Fransızca öğretmenimiz Tayfun Bilgin yaptı. Konuşmasında Atatürk’ün lider özelliklerinden, tüm dünya için öneminden ve bilinmeyen yönlerinden bahsetti.  Beşinci sınıfların  Atatürk oratoryosu büyük ilgiyle izlendi . Birinci ve ikinci sınıf öğrencilerimizin söylediği şarkılarla duygulu anlar yaşandı. Törenimiz tüm okulumuzun Mustafa Kemal Atatürk’e saygılarını ve sevgilerini sunmasıyla sona erdi.  

Piri Reis Okulları olarak Ata’mızı saygı ve özlemle anıyoruz.

İzmir Şehri ve Tarihi Gezisi

08/11/2016

3 Kasım 2016 tarihinde üçüncü sınıflarımız ‘’İzmir Şehri ve Tarihi’’ gezisiyle, yaşadıkları şehrin merkezini, toplu taşıma araçlarını ve tarihini tanıma fırsatı buldular. Gezinin ilk etabında sınıf öğretmeleri ve Fransızca öğretmenleri eşliğinde  Üçkuyular vapur iskelesinden Konak’a keyifli bir deniz yolculuğu ile ulaşan öğrencilerimiz, Konak Meydanı, Saat Kulesi, valilik binası, belediye binası ve Kemeraltı Çarşısı hakkında bilgi aldılar. Meydandaki güvercinlere yem verdikten sonra Konak metro istasyonundan Bornova’ya giden öğrencilerimiz, metro çıkışında servislerle Yeşilova Höyüğü’ne ulaştılar.  Bornova’da yakın zamanda keşfedilen ve İzmir in en eski yerleşim yeri olan Yeşilova Höyüğü’nde yaptıkları  tarihte yolculuk boyunca, müze, kazı alanı ve Neolitik köyde arkeologlar eşliğinde hem eğlenerek hem de öğrenerek vakit  geçiren öğrencilerimiz, dönüş yolunda, İnciraltı Kent Ormanı’nda yaptıkları minik piknik sonrası keyifle okullarına döndüler.

Anaokulumuzun İlk Proje Etkinliği Gerçekleşti

08/11/2016

Anaokulu öğrencilerimiz “Zamanda Yolculuk” projesi kapsamında ilk veli etkinliklerini gerçekleştirdiler.

3 yaş sınıfı öğrencilerimiz Fransızca şarkıları ve dans gösterilerini 4 yaş ve hazırlık sınıfı öğrencilerimiz Türkçe ve Fransızca şarkılarıyla sahnede anne ve babalarına çoşkulu bir gösteri sundular. Ardından anaokulumuz velileriyle eskiden kullanılan ve günümüzdeki iletişim, ulaşım araçlarını , geçmişte yaşamış hayvanlar ve günümüzde yaşayan hayvanların olduğu birbirinden renkli sanat etkinlikleri yaptılar.Yaptıkları çalışmaları daha önceden hazırlanan saatin üzerine yapıştırarak etkinlikleri renkli görsellerle tamamladılar.

Okulumuz Öğrencilerinden Zeynep Uçarsoy’dan Bir Başarı Daha

07/11/2016

Bu sene farklı zamanlarda, Alanya’da ve Kuşadası’nda yapılan uluslararası triatlon yarışmalarında 13 yaş kategorisinde öğrencimiz,  bir Türkiye birinciliği ve Türkiye ikinciliği kazanmıştır. Triatlon  3 branşın bir arada yapıldığı bir spor demektir. Bu branşlar sırasıyla yüzme, bisiklet ve koşunun peşi sıra yapılmasıdır. Ferdi bir spordur ve sporcu her bir branşa ait mesafeyi bitirir bitirmez kurallara uygun kıyafetlerini giymek için, belirli kuralara uymak şartı ile, değişim alanına girer ve diğer branşa başlar.

Kendisini tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Okulumuz Öğrencilerinden Kerem Öcal’ın Başarısı

07/11/2016

Okulumuz 6. sınıf öğrencilerinden Kerem ÖCAL  15 – 16 Ekim tarihlerinde Adıyaman ilinde yapılan açık eskrim turnuvası  minikler kategorisinde dereceye girerek Türkiye yedincisi olmuştur. Kendisini kutlar ve başarılarının devamını dileriz.

La Semaine Du Goût “Tadım Haftası”

03/11/2016

Fransa’da yapılan “La Semaine Du Goût- Tadım Haftası ” rüzgârı Güzelbahçe Piri Reis’te  de esti. Bu hafta Sodexo’nun desteğiyle hazırlanan sunumlarda öğrencilerimiz çok eğlendi. Üç gün boyunca yemek saatinde yemekhanede beşer öğrencinin katılımıyla etkinliğimiz gerçekleşti. Yedi ayrı kategorideki yiyecek ve içeceklerden oluşan beş çeşit lezzet, gözleri kapalı olan öğrencilerimize tattırıldı ve onlardan tattıklarını tahmin etmeleri istendi.

Tat hafızasını geliştirmek için yaptığımız bu etkinlikte öğrencilerimiz hiç yemedikleri tatları denediler ve çok beğendiler, çok severek yedikleri bazı tatları ise ayırt edemediler. 

Piri Reis’te Halloween Rüzgârı

04/11/2016

Dünyada kutlanan Halloween çok kültürlü olmak ve okulumuzda ikinci dil olan İngilizceyi farklı etkinliklerde kullanmak amacıyla Piri Reislerde de kutlandı.

4.sınıf öğrencilerimiz “Trick or Treat”lerin yer aldığı Halloween posterleri hazırladılar. “Şaka mı şeker mi?” sorusuna yönelik eğlenceli ifadeleri söylemeyi öğrendiler. 6. sınıflarımız  İngilizce bilgilerini kullanarak Ipadleri ile kendi Halloween öykülerini yazdılar. Öğrencilerimiz bireysel veya grup olarak yazdıkları bu öyküleri İngilizce derslerinde arkadaşlarına Ipad’ten sundular.

5.sınıf öğrencilerimiz ise Halloween kostüm yarışmasına katıldılar.  Kendi tasarladıkları, hazırladıkları kostümleri izleyicilere sundular, sahnede renkli ve eğlenceli dakikalar yaşattılar. Kendilerini  önce İngilizce tanıtan ardından kostümlerini sergileyen öğrencilerimiz, jüri üyelerini çok etkiledi. Defile sonucunda “İngilizce olarak kendini tanıtma, yaratıcılık, el becerisi ve vücut dilini kullanma” kriterlerini göz önünde bulunduran jüri birinciliği Mehmet Ali Helvacıoğlu’na, ikinciliği  Naz Dereci’ye , üçüncülüğü ise  Deniz Canlı’ya verdi.

Etkinlik bitiminde tüm öğrencilerimize katılım sertifikaları, dereceye giren öğrencilerimize ise  ödül olarak birer balkabağı verildi.İngilizce şarkılar eşliğinde gösterimiz sona erdi.

Emeği geçen öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

Küçükler ve Yıldızlar Okul Birinciliği Satranç Turnuvası

04/11/2016
Güzelbahçe Piri Reis Okulları Küçükler 10 yaş ve Yıldızlar 12 yaş alt kategorisi ''Okul Birinciliği Satranç Turnuvası'',okulumuzda yapılan yarışma ile tamamlandı.
 
Küçükler 10 yaş kategorisinde (4.sınıflar)  Kaya NARİN Birinci, Yusuf Yağız ÖZER İkinci, Enis BULAN Üçüncü, Metehan DERUNDERE Dördüncü ve Bora TUNCER Beşincilik elde ederek ödül almaya hak kazandılar.
 
Yıldızlar 12 yaş altı kategorisinde (5.6.sınıflar)Mehmet Ali HELVACIOĞLU Birinci, Kıvanç KÜÇÜK İkinci, Ela TALAY Üçüncü, Deniz KÜÇÜKOBA Dördüncü ve Tuna ATAK ile Derin ERKABADAYI eş puan ve averajla Beşincilik elde ederek ödül almaya hak kazandılar.
 
Yarışma boyunca  öğrencilerimizin göstermiş olduğu çabalarını kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Çarşamba Etkinlikleri Su Dürbünü

02/11/2016

İlkokul öğrencilerimiz bu hafta "Çarşamba Etkinlikleri"nde suyun derinliklerini incelediler. İnceleme sırasında basit malzemelerle kendi yaptıkları optik aracı kullandılar. Bu optik aracı su dürbünü olarak isimlendiren öğrencilerimiz su dibindeki ilginç malzemeleri inceleyerek eğlenceli ve verimli bir öğle arası geçirmiş oldular.

Europe Code Week

02/11/2016

Kodlama Haftası 2013 yılında başladığından beri, Avrupa ve ötesinden 500.000’den fazla kişi, etkinkiğin bir parçası olarak birlikte kodlama yapmıştır. Etkinlikler, tüm Avrupa’da gerçekleştirilmektedir. Avrupa Kodlama Haftası kapsamında Piri Reis Okulları olarak bizler de bu süreçte yer aldık. Kodlama Kulübü öğrencilerimize sertifikaları verildi. Bunun yanı sıra diğer sınıflarımızda da kodlama çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor.

Piri Reis ve Saint- Joseph Lisesi öğrencileri İzmir Turunda Buluştu

02/11/2016

Öğrencilerimizin tarihsel mekânları ve yaşadığı doğal çevreyi tanıması, kültürel değerlere karşı ilgilerinin arttırılması amacıyla Karşıyaka ve  Güzelbahçe Piri Reis Okullarımızın sosyal bilgiler zümresi ile Saint-Joseph Lisesi sosyal bilimler zümresinin işbirliğiyle İzmir turu gerçekleştirildi. 6.sınıf Piri Reis öğrencileri ve Saint Joseph Lisesinden öğrencilerin  katılımlarıyla gerçekleştirilen gezimiz öncelikle Tepekule'deki eski İzmir (Smyrna) dışında, kentin Pagos'ta (Kadife Dağı) yeniden kurulduğu alanda yer alan Kadifekale gezisi ile başladı. M.Ö. 4. yy.da kurulmuş olan Smyrna Agorasının gezilmesinden sonra  Havra Sokağı, Küçük Karaosmanoğlu Hanı, Kestane Pazarı, Kuyumcular, Mantocular ve Şekerciler Çarşısı ile Şadırvanaltı Camiinin bulunduğu bölgeyi  gezen öğrencilerimiz  İzmir’in tarihi ve kültürel özelliklerini farklı bir pencereden görme fırsatı yakaladılar.

Öğle yemeğini Hisarönü’nde tarihi restaurantlarda yiyen öğrencilerimiz Kültürpark’ta bulunan İzmir Tarih ve Sanat Müzesi’ni (Taş Eserler, Seramik Eserler ve Kıymetli Eserler Salonu) ziyaret ettiler.  Derslerde işlenilen konuları pekiştirmek, yaparak yaşayarak öğrenmeyi desteklemek amacıyla  gerçekleştirilen eğitici ve eğlenceli bu gezi sayesinde öğrencilerimiz yaşadıkları şehri daha yakından tanıma fırsatı elde ettiler.

Az Gittik Uz Gittik Dere Tepe Düz Gittik - 2 Gödence

02/11/2016

22 Ekim 2016 Cumartesi gerçekleştirdiğimiz Gödence yürüyüşümüze birinci sınıf öğrencilerimiz katıldı. Yürüyüşe ilk kez katılan öğrencilerimiz, oldukça başarılı bir performans sergilediler.

Gödence köy kahvesinde yaptığımız kahvaltının ardından rehberimizin eşliğinde yürüyüşe başladık. Öğrencilerimiz, doğanın her rengini ve yeşilin tüm tonlarını gözlemledikleri yürüyüşte doğal bitki örtüsünü de yakından inceleme fırsatı buldular. Doğa ile bu kadar iç içe olan miniklerimiz, arkadaşları ile harika bir gün geçirdiler. 

Uluslararası Resim Yarışmasından Gelen "Onursal" Ödül

01/11/2016

Çek Cumhuriyeti'nde düzenlenen "School? Education!" konulu "44th International Children's Exhibition of Fine Art Lidice 2016" resim yarışmasına 77 ülkeden 4-16 yaş arası 18075 öğrenci çalışmalarıyla katılmıştır.
Bu çalışmaların 581'i ülkemizden olmakla birlikte, 248'ini İzmir'den gönderilen resimler oluşturmaktadır.
Türkiye'den 5, İzmir’den sadece 1 ödülün sahiplerini bulduğu yarışmada 8A sınıfından öğrencimiz Naz ÖZDARCAN "Honourable Mention" ödülü alarak bizleri gururlandırmıştır.
Öğrencimizi kutlar, başarılarının devamını dileriz.

4 Yaş Gems Çalışmaları Mıknatısları Tanıyalım Etkinliği

01/11/2016

4 yaş öğrencilerimiz, fen bilimleri laboratuvarında bu ayki GEMS(GREAT EXPLOATİONS İN MATH AND SCİENCE)  çalışmalarında “Mıknatısları Tanıyalım” etkinliği yaparak mıknatısları öğrendiler. Farklı şekildeki mıknatısları tanıyıp etkisini gözleyen öğrencilerimiz çeşitli maddeler üzerinde mıknatısları deneyerek eğlenceli zaman geçirdiler.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün En Büyük Mirası Olan Cumhuriyetimizin 93. Yılını Büyük Bir Coşkuyla Kutladık

29/10/2016

Özel Güzelbahçe Piri Reis Okullarında, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi Müdürü, Özel Piri Reis Okulları ve İzmir Saint Joseph Fransız Lisesi Genel Koordinatörü Jacques AUGEREAU’nun, öğretmen, öğrenci ve velilerimizin katılımıyla coşkuyla kutlandı.

Günün anlam ve önemini belirten Türkçe ve Fransızca konuşmaları video gösterimi izledi. Cumhuriyetin, demokrasinin en önemli erdem olduğunu anlatan Fransızca şiiri, 7. sınıflarımızın hazırladığı “Cumhuriyet Kadınları” adlı oratoryo takip etti. Törenimiz, yürekleri Atatürk sevgisiyle dolan 3. sınıf öğrencilerimizin halk oyunları gösterisi ve 4. sınıf öğrencilerimizin coşku yaratan “Cumhuriyet Korosu”yla devam etti.  Tüm okulumuzun ve davetlilerimizin 10. Yıl Marşı’nı söylemesiyle törenimiz sona erdi.

Törenimizin ardından konuklarımız, 8. sınıf öğrencilerimizin imgesel resim çalışmalarından oluşan “Cumhuriyet Sergisi”ni ilgiyle gezdiler.

Piri Reis Okulları olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerini benimsemiş, onun çizdiği yolda ilerleyen;  çağdaş, demokratik, akılcı, barışsever ve aydınlık nesiller yetiştirmenin gururu içindeyiz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’mız kutlu olsun.

Minikler ve Küçükler Okul Birinciliği Satranç Turnuvası

26/10/2016

Güzelbahçe Piri Reis Okulları Minikler ve Küçükler 9 yaş kategorisi

''Okul Birinciliği Satranç Turnuvası'',okulumuzda yapılan yarışma ile tamamlandı.

Minikler kategorisinde (2.sınıflar)  Şahin AKTEN birinci, Akya Nur ERDEMOĞLU ikinci, Atıl ÖNDER üçüncü, Bartu İBER dördüncü ve Karya UYSAL beşincilik elde ederek ödül almaya hak kazandılar.

Küçükler 9 yaş kategorisinde (3.sınıflar) Can ATEŞ birinci, Serhan Kemal KIRCALI ikinci, Yağız SARAÇOĞLU üçüncü, Elif DALAN dördüncü ve Doğu Ekrem PAMUKÇU ile Poyraz MENTEŞOĞLU eş puan ve averajla beşincilik elde ederek ödül almaya hak kazandılar.

Yarışma boyunca  öğrencilerimizin göstermiş olduğu mücadelelerini ve sportmenliklerini kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Yaşasın Cumhuriyet

27/10/2016

Anaokulu öğrencilerimiz Cumhuriyet Bayramı’nın coşkusuyla sınıflarını bayraklar, balonlar ve en güzel Atatürk resimleriyle süsleyip renklendirdiler. “Cumhuriyet” şarkısı eşliğinde ellerinde balonlarla tüm okulu gezen öğrencilerimiz, minik yüreklerindeki Atatürk sevgisini okulumuzla da paylaştılar. Öğrencilerimiz, hazırladıkları şapkalarını takarak şiirlerini okudular, şarkılarını söylediler; coşku dolu bir törenle Cumhuriyet Bayramı’nı kutladılar.

Törenin ardından okulumuzun kültür merkezinde “Yaşasın Cumhuriyet” konulu bir sunum izleyen minik öğrencilerimiz, Cumhuriyet Bayramı’nın heyecanını yüreklerinde hissettiler.

Kendi Okulunda Staj Yapmanın Gururu

27/10/2016

2009 yılında Güzelbahçe Piri Reis, 2013 yılında Saint-Joseph Lisesinden  mezun olan Defne Türkay, okulumuz rehberlik servisinde bir ay süre ile staj yaptı. Hâlâ Fransa’nın Lyon şehrinde Lumiere Üniversitesi Psikoloji bölümü son sınıfta okuyan Defne, okulumuzda bulunduğu bir aylık sürede Psikolojik Danışmanlarımız ile birlikte çalıştı.

Kardeş Projesi, meclis başkanlığı seçimleri, sınıf gözlemleri, öğrenci dosyaları takibi gibi pek çok çalışmaya destek veren Defne, özellikle ana dili Fransızca olan öğrencilerimiz ile kurduğu birebir ilişki ile onlara destek oldu.

Ortaokul öğrencileri ile de bir araya gelen Defne Türkay, özellikle 8. sınıf öğrencileri ile eğitim hayatını ve deneyimlerini paylaşarak onların motivasyonuna katkı sağladı.

Kendisine, verdiği destek ve gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyor, bundan sonraki hayatında başarılar diliyoruz. 

Öğrenciler Başkanlarını Seçtiler

27/10/2016

26-30 Eylül tarihleri arasında hazırlıklarına başlanan Okul Meclis Başkanlığı seçimleri 13 Ekim 2016 Perşembe günü yapıldı.

Tüm ilkokul ve ortaokullardan birer sınıf temsilcisi seçildikten sonra seçilen temsilcilerden meclis başkanlığı için başvurular alındı.

10-12 Ekim tarihlerinde adaylar, sabah sporu öncesinde hem Türkçe hem de Fransızca olarak kendilerini tanıtıcı konuşmalarını yaparak propagandalara başladılar. 13 Ekim Perşembe günü ortaokul ve ilkokulundan tüm öğrencilerimiz, demokratik bir şekilde sandık başına giderek oylarını kullandılar.

Çekişmeli geçen seçim sonucunda aynı gün sandıklar açılarak oylar sayıldı. Buna göre okulumuzda en yüksek oyu alan 8/A sınıfı öğrencimiz Alp Çukurel meclis başkanı seçildi. İkinci en yüksek oyu alan 5/B sınıfı öğrencimiz Can Somer başkan yardımcısı oldu. Seçimlere katılan tüm adaylarımızı tebrik ediyoruz. 

Fen Bilimleri Çarşamba Etkinliklerimiz Başladı!

26/10/2016

Çarşamba günleri öğle arasında gerçekleşen fen bilimleri Çarşamba etkinliklerimiz başladı. İlkokul öğrencilerimizle bu hafta okul bahçesindeki bitkileri inceledik. Bitkilerin yaprak gövde ve çiçeklerini inceleyen öğrencilerimiz Fen bilimleri öğretmenlerinden bu yapıların görevleri ve farklılıkları hakkında bilgi aldılar. 

Hazırlık Sınıfları GEMS Çalışmalarına Lav Lambası ile Başladı

26/10/2016

Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz ,  “Lav Lambası” deneyini fen laboratuvarında gerçekleştirdi. Yapılan çalışmada kırmızı gıda boyası, su, sıvı yağ, efervesan tablet (C vitamini ) kullanıldı. Deney kabının içine önce kırmızı renkli suyu koyup sıvı yağı ekleyen öğrencilerimiz sıvı yağın suya karışmadığını suyun üstte kaldığını gözlediler. En son eklenen efervasan tablet suyun içinde çözündüğünde hareketlenen sıvı öğrencilerimizin dikkatini çekti. Öğrencilerimiz bu deneyle maddelerin birlikteyken farklı özellikler gösterebileceğini öğrenirken eğlenceli zaman da geçirdiler. 

iPad’lerimizle İngilizce Parti Davetiyesi Hazırladık

21/10/2016

Altıncı sınıflarımız İngilizce dersinde iPad’lerini kullanarak kendi partilerini yarattılar ve bu partiler için davetiyeler hazırladılar. Renkli görüntülerin ortaya çıkmasıyla keyifli vakit geçiren öğrencilerimiz, sınıfta yapılan sununmlarında bir davetiyenin İngilizcede nasıl hazırlanacağını eğlenerek öğrenmiş oldular. 

Okul Öncesi Dönemde Çocukların Özellikleri Ve Anne Baba Tutumları

18/10/2016

18 Ekim Salı günü anaokulu velilerimizi ağırladık. "Yaş Dönemi Özellikleri ve Anne Baba Tutumları" konulu seminer çalışmamıza velilerimizin ilgisi yoğundu.

Sunumda okul  öncesi çocukların gelişim özellikleri ve bu dönemde yaşanabilecek sıkıntılar, bu yaş çocuklarının düşüne yapısı, çocuklarla nasıl iletişim kurulacağı ve anne baba tutumlarına değinildi. Velilere önerilerde bulunuldu. Konuların örneklerle anlatıldığı çalışma velilerin soru ve cevapları ile sonlandı. 

7 Yaş Çocuklarının Gelişim Özellikleri Ve Anne Baba Tutumları

19/10/2016

19 Ekim Çarşamba günü 1. sınıf velilerimiz ile birlikte idik.  "Yaş Dönemi Özellikleri" ve "1. Sınıfta Yaşanabilecek Sorunlar" konulu seminer çalışmamıza velilerimizin ilgisi yoğundu. 

Sunumda, 7 yaş çocuklarının gelişim özellikleri ve bu dönemde yaşanabilecek sıkıntılar, Okuma yazmaya geçiş ve bireysel farklılıklar, anne baba tutumlarına değinildi. Velilere önerilerde bulunuldu. Konuların örneklerle anlatıldığı çalışma velilerin soru ve cevapları ile sonlandı. 

Rehberlik Semineri "Ergenlerde Sınır Koyma"

20/10/2016

20 Ekim Perşembe günü kültür merkezimizde 5 ve 6.sınıf velilerimize yönelik "Ergenlerde Sınır Koyma"  semineri düzenlendi.Seminerde ergenlik döneminin genel özellikleri aktarılırken bu süreçte ebeveynin ergenle kurduğu ilişkide kuralların büyük bir önem taşıdığı,kendi kurallarını koymayı henüz bilmeyen ergene anne-babanın kural koyması ve rehberlik etmesi gerekliliği örnek ve önerilerle aktarıldı.Seminerimiz, velilerimizin rehberlik uzmanımıza yöneltilen sorularla son buldu.

20.Sonbahar Öğretmenler Sempozyumu

24/10/2016

Anaokulu öğretmenlerimiz İstanbul Enka Okulları’nda bu yıl yirmincisi düzenlenen Sonbahar Öğretmenler Sempozyumuna davet edildi. Her yıl farklı bir okulun ev sahipliğinde gerçekleşen sempozyum altmış farklı okul ve bin iki yüz katılımcı ile gerçekleşti.  Piri Reis Okulları adına iki proje sunumu ile sempozyuma katılan öğretmenlerimiz yıl içinde yaptıkları çalışmaları ve deneyimlerini Türkiye'nin farklı okullarından gelen meslektaşları ile paylaştılar ve farklı alanlarda yapılan sunumlara katıldılar.‪ 

 

Üçüncü Sınıflarımız Kıyı Temizliğinde

20/10/2016

Turmepa yetkilisi tarafından öğrencilerimize çevremizi kirletmeye devam edersek nasıl bir geleceğin bizleri beklediğini konu alan bir seminer verilmişti. Çevreye duyarlı  üçüncü sınıf öğrencilerimiz 15.10.2016 Cumartesi günü Turmepa işbirliğiyle düzenlenen kıyı temizliğine katıldılar. Amacı gelecek nesillere temiz çevre, temiz deniz bırakmak dolayısıyla denizlerimizde barınan canlıları korumak olan etkinlik, Urla iskelesinde velilerimizin katılımıyla  gerçekleşti.

Kıyı temizliğinin sonunda “Çevreci  Öğrenci  Andı’’nı ve müzik öğretmenimizin eşliğinde ‘’Deniz‘’ şarkısını söyleyen öğrencilerimiz hazırladıkları anlamlı pankartlar ve örnek davranışlarıyla İZÇEV derneği ve diğer derneklerin övgülerini kazandılar.

Hedef Belirleme ve Planlı Çalışma

18/10/2016

8. sınıflarımız, 11 Ekim Salı günü "Hedef Belirleme" konusunda rehberlik öğretmenleri Selen Akbeniz ile bir sınıf çalışması gerçekleştirdirler. Planlı ve programlı çalışmanın öneminin de  aktarıldığı çalışmada 8. sınıflarımız, hedef belirleyerek ders çalışmanın başarı elde etmede etkilerini ve önemini kavradılar.

3 Yaş Gems Çalışmaları Islanmayan Kâğıt Etkinliği

18/10/2016

3 yaş öğrencilerimiz, fen bilimleri laboratuvarında bu ayki GEMS(GREAT EXPLOATİONS İN MATH AND SCİENCE)  çalışmalarında “Islanmayan Kâğıt” etkinliği yaptılar. Kâğıdı suyun içinde ıslatarak çok kolay su çektiğini gördükten sonra kâğıdı bardağın içine yerleştirdiler. Ters çevirdikleri bardağı suya batırdıklarında kâğıdın ıslanmadığını bunun nedeninin bardak içindeki hava olduğunu öğrendiler.

Müzik Başarımız

14/10/2016

Öğrencilerimiz  İngiliz Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu ABRSM’nin (the Associated Board of the Royal Schools of Music) düzenlemiş olduğu Teori ve Uygulamalı Müzisyenlik sınavında (Practical Musicianship) yeteneklerini icra etmiş başarılı bir değerlendirmeyle okulumuzu temsil etmişlerdir. Farklı seviyelerde dereceler elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

5. SINIF:
Duru İbişağaoğlu

6. SINIF:
Selin İbişağaoğlu
Ezgi Karakaya
Zeynep Serim
Selin Kışlal

7.SINIF:
Sezin Şahbazov

Kardeş Projesiyle Öğrencilerimiz El Ele

12/10/2016

Kardeş Projesi, öğrencilerimiz arasında sorumluluk duygusunu geliştirmek amaçlı yapılmaktadır. 1 ve 2. sınıftaki öğrencilerimiz 5, 6 ve 7. sınıftaki ağabey ve ablaları ile etkinlik yaparak paylaşımda bulundular.

1. sınıftaki öğrencilerimiz ağabey ve ablaları ile tanışmanın, 2. sınıftaki öğrencilerimiz de tekrar buluşmanın mutluluğunu yaşadılar.

1. sınıf öğrencileri yaptıkları resimleri, tanışmalarının hatırası olarak abi ve ablaları ile paylaştılar. 2. sınıf öğrencilerimiz yaptıkları origami balonlarının üzerine isimlerini yazarak "Kardeşlik Ağacı"na astılar. Öğrencilerimiz, sene içinde birlikte geçirecekleri kaliteli zamanlar için güzel bir başlangıç yapmış oldular. Öğrencilerimizin büyük keyif aldığı buluşmada, özellikle projeye bu yıl ilk kez katılanların heyecanları gözlerden kaçmadı. Kardeş Projesi ile ilgili olarak etkinliklerimiz, yıl boyu devam edecektir.